Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyust ajánlotok...

Milyen kutyust ajánlotok lakásba? Honnan érdemes vásárolni?

Figyelt kérdés

Légy szíves segítsetek abban,hogy milyen kutyát lenne jó megvennem lakásba ami a szomszédokat sem zavarná.

Kitől lenne érdemes vásárolni és mire kell odafigyelni?

Menhelyről rizikós kutyát kihozni?

Köszönöm ha írtok véleményt.



2022. jan. 16. 17:01
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
87%
5-os vagyok, Nyugodj mar le, 2 orokbefogadott kutyam is van :D Raadasul onkentes is voltam tobb menhelynel is,pont ezert tudom, hogy megy ez. Es pont emiatt gondolom bullshitnek ezt a “menhelyi kutyak a leghalasabbak” dolgot. Mert lattam, hogy ez nem mindig van igy es az emberek szeretik nagyon az orokbefogadast romantizalni, csak a jo dolgokrol beszelni, pedig nem kellene, mert nem minden rozsaszin es csillamporos.
2022. jan. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
73%

340 fajta van, ebből kb a negyede az, amelyik kifejezetten lakásba való. Döntsd el, hogy a te igényeidnek milyen fajta a legalkalmasabb.

A szomszédokat pedig a jól nevelt, jól tartott kutya nem zavarja egyedül.

2022. jan. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Maya Bunnyheart ***** válasza:
80%

Ha nincs konkrét fajta ami tetszik akkor ments meg menhelyről egy kutyust, ha van lehetőség akkor inkább felnőttet ajánlanék.

De ami az egyik legfontosabb dolog hogy te mit tudnál nyújtani a kutyusnak. Mennyit mozognál vele?

Mennyit lenne egyedül?

Milyen napirend szerint élsz? (mert a kutyusok szeretik ha állandó a napirendjük, ez ad nekik biztonságot)

És nem utolsósorban az anyagiak, mert egy kistestű kutya tartása kevesebbe kerül mint egy közepes vagy nagytestűé.


A legtöbb kutya jól érzi magát lakásban is ha az igényei ki vannak elégítve, meg kell tanítani a kutyának hogy a lakás = pihenés, azaz ne engedd a lakásban szaladgálni, játszani stb. Illetve fokozatosan célszerű hozzászoktatni az egyedülléthez.


Nekem egy labrador keverékem van panelban, boldog kiegyensúlyozott kutyus aki sokat mozog, játszik, a lakásban meg csak alszik.

2022. jan. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

"ami a szomszédokat sem zavarná." - ez azon is múlik, hogy te mennyire megfelelően foglalkozol vele

Sok kutya jó lakásba, kérdés, hogy te mit tudsz neki biztosítani, mennyi és milyen jellegű foglalkozást... stb.

2022. jan. 17. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem havanese van,8 éves.Imád bent lenni.Már kertes házban lakunk,de alig bírom kitenni délelőtt 11 kor,hogy pisiljen kakiljon.Ha kimegyek vele,akkor el van,de ha kint hagyom csak ugat.Imádom.Tényleg nagyon ragaszkodó fajta.Visszük mindig magunkkal nyaralni is.Nem büdös,nem hullik a szőre!Sok szeretetet igényel,ahogy a többi fajta,de nem nagyon szeret egyedül lenni.Van,hogy még a vécére is jön utánam.Mozgás igénye nem nagy.Legalábbis a miénk még kölyökként is elfáradt hamar.Szóval ez egy remek választas.Vagy esetleg a máltai selyem.Azt hiszem ez a neve.Én böngéztem a neten tenyésztőket( nem szapotlrítókat)!Így keress rá:pl.BICHON HAVANESE KENNEL.
2022. jan. 17. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Spánielt.

Amúgy rajtad múlik, hogy nyugodt lesz-e, vagy szomszédokat zavaró ugatóbajnok. Ha sokat foglalkozol vele, rendszeresen sétáltatod/megmozgatod, és szereted majd, akkor minden simán fog menni.

2022. jan. 18. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!