Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyűszítés, remegés okai idős...

Nyűszítés, remegés okai idős kutyánál?

Figyelt kérdés
Sajnos nemrégiben elhunyt nagybátyám és utána maradt két kutya egy puli és egy tacskó. Mind a két kutya elég idős már, 2004-es és 2006-os születésűek. A puli egyre többet nyűszít, nem akar kijönni a lakásból, reszket. Valószínűleg vak is már szegényke, de egyéb fizikai panaszt nem vettünk rajta észre. Sajnos már a 3.gazdijukat vesztették el, de nem tudom, hogy ez "csak" lelki eredetű probléma lenne vagy érdemes lenne orvoshoz fordulni vele. Napi szinten járunk át hozzájuk, fűtve van rájuk csak egyenlőre nálunk az elhelyezésük nem megoldható, de valószínűleg lesz nekik hely kialakítva.

2022. jan. 17. 17:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Bármi oka lehet és van is, hogy mi az, azért igen érdemes orvoshoz vinni. Az orvos majd kiszűri, hogy egészségügyi oka van-e a problémának, ha az akkor kezeli.


Ha nincs rá eü. ok, tehát egészséges, akkor lelki ok, viszont ezt ránézésre nem tudod megállapítani mindenképpen orvos.

2022. jan. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
23%

Minél előbb vidd el orvoshoz...!!!!!!!

Ezt eleve ki se kelett volna ide írnod. KB ügyben ezt érdemelne meg te is. Remegnel és sirnal közben anyad ide irkalnak ki kérdést és csak lenne... Ilyennek minek kutya?! Nem költői kérdés volt!!!lehet most meg szólni, leszolni de ami igaz az igaz!!!!

2022. jan. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Két ilyen idős kutyánál már bármi lehet a nyüszítés oka.
2022. jan. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%
Lelki eredetű problémájuk biztosan van, de ebből következhet fizikai is. Mindenképpen nézesd meg őket állatorvossal, főleg a koruk miatt. Azért ez a kor kutyáknál nagyon sok, már csak amiatt se ártana egy eü kontroll.
2022. jan. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ehhez meg kerdest se kellett volna kiirnod annyira egyertelmu, hiszen se te, se mi nem tudjuk latatlanban eldonteni, hogy mi bajuk. Termeszetesen orvoshoz kell fordulni.
2022. jan. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%
A kutya tarsallat. A gazdaval egy helysegben erzi jol magat.
2022. jan. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
94%

Mivel mindkettő elég idős.


Egy teljes laboros vérvételt mindenképpen ajánlok,hogy ki legyen zárva vmi szervi baj.


Az sincs kizárva,hogy szervi baja van amit te kivülről nem fogsz látni.


Nekem most a 10 éves kutyámnál máj és epe problémát állapítottak meg ami vérvétel és ultrahang után derült ki. Kivülről nem látszik semmi. Eszik iszik játszik. Annyi,hogy sárgább a kaksija és lágyabb.. ez egy tünete a problémának,szed gyógyikat rá.

2022. jan. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, természetesen hívom a holnapi napon az orvost. A kérdés kiírása előtt próbáltam a helyi orvost elérni, de nem volt kapcsolható. Mint említettem, nem az én kutyáim, én alapból keveset tartózkodtam eddig ebben a városban és nem tudom milyen gyakran voltak eddig kivizsgáláson vagy volt e eddig bármilyen betegségük. Viszont mivel a helyzet így alakult nem szeretném ha bármi bajuk lenne, ezért is kértem ki a véleményeteket.
2022. jan. 17. 18:25
 9/11 anonim ***** válasza:
69%
Úristen, még ilyen hülye p*csát, mint a 2-es válaszoló...
2022. jan. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Lényeg, megnyugodhat mindenki, a kutyák holnap mennek orvoshoz. (lásd a kérdező válaszát)
2022. jan. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!