Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Olvasgattam, hogy hogyan...

Olvasgattam, hogy hogyan lehetne a kutyámat magammal vinni vonaton, és egy kissé összezavarodtam?

Figyelt kérdés
Szóval van egy 30kiló körüli staffi kutyám, nagyon szelíd, és vele szeretnék vonaton utazni. Amit kinéztem vonalon (EuroCity) viszont ha jól értelmezem, akkor csak szállítóboxban vihetném. Van, aki tud valamit erről, hogy ez tényleg így van-e, mert azért ez elég abszurdnak gondolom, hogy 30 kilós, meg akár afeletti kutyát is boxban cipelni. Ráadásul 3 óra volna az út, annyi ideig olyan kis helyen nem jó a kutyának.

2022. jan. 19. 14:54
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
60%
10-es, engem is lepontoztatok, de én MEGKÉRDEZTEM, hogy a kutyámnak megfelelő méretű hordozót elfogadják-e, mivel eltér a poggyászmérettől, ami a szabályban szerepel a hordozó méreteként. Elfogadják, ezt a választ kaptam. Tehát még mindig azt mondom, hogy érdemes megkérdezni, hogy ilyen kutya esetén mi van, mert a szabályzat alapján kb. csak ölebet lehet szállítani, mert az fér el a szabályzatban megadott mérettől nem eltérő hordozóban.
2022. jan. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
93%

En felhivtam oket, nekem azt mondtak, hogyha nem fer bele a box a megadott meretbe, akkor nem utazhatok a kutyaval. Igy a helyjegyes vonatok nalunk kilove, de szerencsere errefele jar sima szemely is, oda szajkosarral, porazzal, jeggyel fel tudom vinni.

Hivd fel oket te is, kerdezd meg, hatha. Lehet, hogy csak ugyintezetol/kalauztol fugg es valojaban megengedobbek, de en inkabb nem merek kiserletezni.

2022. jan. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 mantis religiosa ***** válasza:
89%
Pótdíj-köteles vonaton kizárólag vakvezető- és rendőrkutya szállítható. Így kirándulásnál ezeket hanyagoljuk. Kicsit macerásabb a csatlakozások miatt, de csak szervezés kérdése.
2022. jan. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
77%

Úgy szoktam vonatozni ahogy írva vagyon. Feldobom a hordozót, kutya saját lábon felmegy, be a ládába és elvan. Kifejlett Német juhász, 33kg.

Hozzá kell szoktatni, tanítani, stb. Bolond, buta, tanulatlan kutyával ne indulj el!

2022. jan. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
72%
Csak boxban viheted.
2022. jan. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!