Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vágatlan fülű dobermann nem...

Vágatlan fülű dobermann nem néz ki olyan bután? Dobermannt szeretnék, de nem vágatnám a fülét mert nem értek vele egyet, de anélkül meg olyan fura, kicsit jellegtelen, olyan vizslás. Mintha kiveszne belőle az igazi dobermannos küllem

Figyelt kérdés
[link]

2022. jan. 20. 22:02
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
94%

Azért látod furának, mert vágott füllel szoktad meg. Én gyerekként azt hittem, hogy olyan a füle és kész, nem tudtam, hogy műtéti eljárás kell hozzá.

Még mindig furcsának néz ki a rendes fülével számomra (nem vágatnám le, ha olyan kutyám lenne), meg kell szokni, hogy nem az a "valódi" megjelenésük.

2022. jan. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
90%

Nekem nem tetszik ha nincs vagva, mint vmi erdelyi kopo mix.


Egyebkent regen funkcioja volt a vagasnak.



Ugye a boxereknel is tiltott.


Egy ismerosom rengeteget szivott, mert a kutya allandoan beverte a farkat egyszer felszakadt es omlott a ver belole csovalta es konkretan a nappalit 2x.is ujra kellett festeni. Egy darabig kotoztek, kezeltek. De mindig bevertr vhova. Vegul muteti uton levagtak neki. Csak mig ez kiskorban egy csipentes. Felnott korban mar komoly mutet es nehezen is gyogyult.


Ismerek mas fajtakat is akiknel a hosszu farok gondot jelent. Csak a problema van vele.


Szerintem egyszerubb baba korba egy csippentes mint felnottbe egy mutet na mindrgy. Ez az en velemenyem.

2022. jan. 21. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
60%

Nem tudom, vizslam volt sokaig, se a fule, se a farka nem jelentett problemat, pedig eleg eroteljesen csovalta. Neha neki is verzett picit, de inkabb csak feluleti serules volt, semmi extra. Festeni? Na azt kellett, foleg, mivel ahol a kutya sokszor a falhoz ert, az meglatszott, dehat ez ilyen. Amugy se art neha.

Persze, biztosan vannak kiveteles esetek, amikor valoban le kell vagni, de ezt elore honnan is lehetne tudni? Az en kutyam 15 evig teljes eletet elt, normalis farokkal, nem banom, hogy nem lett levagva.


A fulgyulladast egy kis odafigyelessel meg lehet elozni, erre rettenetesen hulye indok a csonkitas, mert tudom, hogy ezzel szoktak meg jonni.

Szoval en nem ertem, hogy mik ezek a funkciok a kinezeten kivul, amiert feltetlenul muszaj kivagni egy darabot a kutyabol :D

2022. jan. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Ma már nem igazán van, régen volt. A vizslánál is volt még több vadászkutyánál, a farok vágás (fül nem), hogy amikor csóválja, ne csapjon nagy zajt esetleg az erdőben.

Egy amstaffnál, meg harci kutyáknál azért, hogy ne legyen "felesleges rész" ahol a másik kutya elkapja és esetleg a fülét tépi le.

De a dobermann-nál őszintén nem tudom, mi volt az eredeti ok, nem néztem utána.

2022. jan. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Legalabb szorakozhatsz vele,h azt mondod, vizslad van 😂
2022. jan. 22. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
89%

Nem akarok álszent lenni, sokáig én is így voltam vele, mint a kérdező, semmilyen formában nem értek egyet a csonkítással, embertelennek tartom, hogy csak a külleme miatt legyenek fájdalmai, legyen hónapokig fém koronába a feje, de a határozott, tekintélyparancsoló, elegáns kutyának mégiscsak vágott füllel néz ki a dobermann.

Aztán elkezdtem munkakutyás körökben mozogni és láttam lógófülű dobermannt munka közben. Leesett az állam, egyszerűen álomszépek voltak. Ahogy ráfog a csibész, de csak ahogyan menetelnek a a hosszú lábaikkal, az áramvonalas izmos testükkel, maga a megtestesült elegancia. Én imádom nézni a malikat is, vitathatatlan, hogy ők is gyönyörűen pontosan dolgoznak, katonásan, de az az elegancia, ami a dobermannban megvan belőlük valahogy hiányzik nekem. Hidd el ha lesz egy képzett dobid senki se fogja azt nézni, hogy milyen a füle, főleg nem fogják vizslának nézni. A dobermannt nem az teszi jellegzetessé, hogy milyen a füle, hanem az, ahogyan a precizitás és az elegancia egyesül ebben a fajtában.

Nézd meg ezt a kutyát https://www.youtube.com/watch?v=azgULR1OkmU na ő egy IGAZI dobermann, a világon semmi vizslás vagy jellegtelen nincs benne :)

2022. jan. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
77%
Baba korukban a dobermannoknak olyan puha a fülük, hogy meg sem érzik körülbelül a vágást. Az altatás után kapnak fájdalomcsillapítót, nem is látszik a kutyán semmi, ugyanúgy viselkedik, mint a műtét előtt, fájdalomnak semmi jele. Egy szót nem szóltak régen a kutyáink, tényleg mintha nem is csináltak volna velük semmit. Inkább a hónapokig tartó kötözés macerás, a kutyának-gazdának egyaránt, mert ahogy idősödik, egyre fürgébb. Persze le lehet pontozni engem is nyugodtan! De szerintem ki így, ki úgy gondolkodik erről, annyi biztos, hogy egy szuka kutya esetében nagyobb műtéti beavatkozás egy ivartalanítás pl, amit szintén tapasztalatból mondhatok, mert az meg is viseli azért a kutyák többségét. Emberek is nem ugyanúgy "csonkítják" magukat? Persze ők dönthetnek arról, ők vállalják be, de ez sem egy ördögtől való dolog azért, mint ahogy azt sokan gondolnák. Pont amiért be van tiltva, az a nem feltétlen normális, mert fű alatt oldják meg, míg ha egy normális higiénikus rendelőben megcsinálhatnák, akkor nem kéne kínozni a kutyát. Mert valóban így lehet, hogy sok helyen megoldják otthon, és az a nem normális. Egyébként is a dobermann elvileg nagyon régen is felállított füllel volt jelen, mint egy német juhász pl, csak ez is így alakult át a mai világra, hogy már lóg a fülük. Lényeg a lényeg, kinek mi, nyilván egy lógó fülű dobermann is szép, de számomra is pl. az igazi dobermann vágott fülű, nem hiába látni több olyat is külföldön akár.
2022. márc. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
0%
De bután néz ki. Szerencsére lehet venni vágott füllel továbbra is, nem áll az egész világ Magyarországból.
2023. máj. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!