Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Utólag visszagondolva milyen...

Utólag visszagondolva milyen jelei voltak annak hogy az idős kutyátoknak lejárt az ideje?

Figyelt kérdés
Az én 15 éves kutyám állapota napok alatt gyorsan leromlott, ma már borzalmasan gyenge, alig áll a saját lábain, teljesen lelassult. Ölben elvittük az állatorvoshoz is, mert egyszerűen nincs benne erő... tudom hogy idő kell, hogy hasson a gyógyszer is de én nem hiszem hogy az a baja, vagy csak az, amit ő gondolt, mert el van gyengülve, szomorú, kedvetlen, időnként összerándul, megáll, és csak néz maga elé, tegnap elvonult tőlünk, hányt is, étvágya nincs, eddig iszogatott, de már azt sem, fecskendőből itatom. Így már a gyógyszerét se tudom hogy fogom beadni. Ezek a végelgyengülés jelei? Nem akarom elveszíteni még nem állok rá készen 😭😭😭

2022. jan. 21. 15:28
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Az orvos nem mondott a korára semmit vagy azzal kapcsolatban hogy nagyon idős már és ezek lehetnek elgyengülés jelei. De nekem rossz érzésem van.
2022. jan. 21. 15:31
 2/19 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva olyan szívszorító állapotban van hogy azt hittem eutanáziát fog javasolni.
2022. jan. 21. 15:32
 3/19 anonim ***** válasza:
89%

Van amikor jobb elengedni.

Emberi önzőségnek tartom amikor egy állat már haldoklik, de csakazértis életben tatjuk.

Volt beteg jószágom, elengedtem amikor itt volt az ideje...

2022. jan. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
97%
Kitartást kérdező! Eleinte nehéz lesz, de van amikor az altatás a leghumánusabb.
2022. jan. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Az orvos fel sem vetette, én pedig nem értek hozzá, ő a szakember! Talán ő lát esélyt a számára?...Akkor pedig én hogy kérhetném és élhetnék azzal tovább hogy lehet hogy 'csak' beteg volt és meggyógyult volna de én a halálát kértem?
2022. jan. 21. 15:41
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szép lassan belassult a drága, nem akart nagyon mozogni, már nem igazán volt kedve odajönni hozzád hogy megsimogassad. Főleg az utolsó pár hónapban csak úgy létezett.


Mikor kintmaradt az esőn és nem volt hajlandó elmenni a kutyaházáig akkor mondtuk hogy itt az idő kihívni az állatorvost és el kell altatnunk mert ez így csak szenvedés lesz, megért 15 évet, ennyi volt.


Másik kutyánk egy kicsi yorki volt 14 éves koráig semmi baja nem volt látszólag, napi 5-10kmt sétáltunk, viszont hirtelen leromlott az állapota mikor bejöttek az esős idők és nemnagyon tudtunk vele sétálni, sajnos a mi állatorvozunk nem volt és máshoz kellett elvinni, ő el akart végeztetni mindenféle vizsgálatot, 1-2t meg is csináltattunk, de mikor visszajött az állatorvosunk akkor mondta hogy ehhez nem kell vizsgálat, vizesedik szegény, valószínűleg nem bírja a szíve, hiába kapott vízhajtót nem segített rajta és elkezdett fulladozni, ezért őt is elaltattuk.


Szerintem nem szabad minden áron megmenteni egy állatot, lehet él még egy pár hónapot, lehet hogy egy évet, de miért tennéd tönkre az eddigi szép életét azzal hogy hónapokon át szenved, ez csak neked "jó".

2022. jan. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
A miénk lelassult, alig mozdult meg, nem evett, ha meg akartam simogatni elhúzódott. Tudom hogy nehéz de gondolj arra hogy ő így már nem fog szenvedni tovább, neked is nehéz lenne ha látnád tovább a szenvedését
2022. jan. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém nem lassult be jelentősen, viszont nagyon sokat aludt. Többet, mint amennyit ébren volt, ebből már tudtam, hogy közeleg az idő. Az utolsó 2-3 napban döglegyek (nyár volt) jelentek meg körülötte (pedig még élt, de már a legyek is érezték, viszont nem volt beteg!)

Nagytestű kutya volt, 13 éves.

2022. jan. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
A szenvedését rövidíted le az altatással.
2022. jan. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Ha az orvos javasolja, elfogadtam volna, nem bíráltam volna felül, hiszen én nem értek hozzá úgy mint ő, aki évekig tanulta. Látva az állapotát, szinte biztos voltam benne hogy nem hozhatjuk már élve haza.

De mégcsak fel sem merült az altatás, pedig mutattam milyen gyenge, nehézkes, lassú.

Persze hogy rossz néznem, én is szenvedek vele, remegek, görcsöl, ég a gyomrom, fáj a fejem, a szemem, még a szívem is.

Most is elvonult tőlünk. 😞😢

2022. jan. 21. 16:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!