Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire jó a BH vizsga?

Mire jó a BH vizsga?

Figyelt kérdés
Mire tudom használni? Mihez kell? Mikor szükséges megcsinálni, hol van ennek jelentősége?

2022. jan. 23. 14:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
IGP vizsgákhoz kötelező követelmény, illetve azt hiszem a mentőkutyavizsga előtt is kell.
2022. jan. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az igp vizsga nem tudom mi. Nincs tervben egyelőre, hogy bármit kezdenék a kutyával azon kívül, hogy itthon őrzi a házat meg kirándulunk (pl hogy mentőkutya legyen), de kíváncsi vagyok mire jó, hátha megcsinálnánk mert egyszer használnánk valamire. Hiába kerestem rá, csak azt találtam, hogy miből áll, azt hogy mire jó azt nem.
2022. jan. 23. 14:33
 3/12 anonim ***** válasza:
90%

Következőkhöz előfeltétel, valamint egy visszajelzés a kutya képességeiről:


Vizsgaszint / Előfeltétel / Minimális korhatár

IBGH-1 / BH / 15 hónapos kor

IBGH-2 IBGH-1 15 hónapos kor

IBGH-3 IBGH-2, vagy obedience 1 vagy IGP-1 15 hónapos kor

IGP-EV BH 15 hónapos kor

IGP-1 BH 18 hónapos kor

IGP-2 IGP-1 19 hónapos kor

IGP-3 IGP-2 20 hónapos kor

IFH-EV BH 15 hónapos kor

IFH-1 BH 18 hónapos kor

IFH-2 IFH-1 19 hónapos kor

IGP-FH BH 20 hónapos kor

IGP-ZTP BH 18 hónapos kor

F.Pr 1-3 BH 15 hónapos kor

U.Pr. 1-3 BH 15 hónapos kor

G.Pr 1-3 BH 15 hónapos kor

SPr 1-3 BH 18 hónapos kor

Stö Pr 1 BH 15 hónapos kor

Stö Pr 2 Stö Pr 1 15 hónapos kor

AD BH 16 hónapos kor

2022. jan. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%
Bh vizsga egy alap kezelhetosegi vizsga - ez az alapfeltetele, hogy barmilyen tovabbi magasabb tanfolyamra mehess ... hiszen kezelhetetlen kutyaval nem lehet tovabb tanulni. Ez meg nem munkakutya vizsga, csak egy alapkepzes.
2022. jan. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%

Magyarul kisérőkutya vizsga. Én most készülök rá. Engedelmesnek egy magasabb szintje. Nekem azért kell mert elengedhetetlen ez a fajta kézbentartás az örző védő tanfolyamoz. Kutyaiskolákban kell körbekérdezni, hogy valaki vállal e BH vizsgafelkészítést.

Egyébként nagyrészt olyanok vannak benne hogy láb mellett követés folyamatos szemkontaktussal. Ültetés, fektetés, helyben maradás. Ugyanezek zavaró környezetben. Futó, biciklis, autó.. Stb

2022. jan. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%

Ez az engedelmes munka legalapvetőbb szintje. Egyáltalán nem magasabb szint, hanem egy nagyon alapvető szint. Igazából egy jól nevelt kutya 1-2 hét rákészüléssel lazán meg tudja csinálni.

Ha csak van egy kutyád, akivel elsétálgatsz, megfésülöd és együtt élsz, akkor "semmire sem jó". De ez egy nemzetközileg elfogadott vizsga, a világ minden táján ismerik és elfogadják, a fajták jelentős részénél a tenyészértéket is megnöveli. És ahogy fentebb írják, adott sportokhoz előfeltétel lehet.

2022. jan. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igazából elsétálgatós, "semmire nem használt" kutya, szóval akkor szerintem nem szükséges neki. Sportolni nem hiszem hogy fogunk, elsősorban mivel nem nagyon megoldható a környéken, illetve tenyészteni se fogom. De azért ha valaki leírná, hogy mondjuk milyen költsége van vagy ezt hol lehet csinálni ilyesmi, azt még megköszönném. Köszönöm mindenkinek a hasznos választ.
2022. jan. 23. 21:25
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
MEOESZ tagoknak ez a vizsga 6000 ft, nem MEOESZ tagoknak 12000 ft. Adott kutyaiskolák szoktak szervezni időről időre BH és IGP vizsgát. De az őrző-védő sportbizottság honlapján fent van a rendezvénynaptár.
2022. jan. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"Semmire nem használt" kutya esetében tényleg nagyon minimális haszna van. Az egyetlen, ami értelmet adhat neki ebben a helyzetben is, az az, hogy kapsz egy képet arról, hogy ismeretlen környezetben, megerősítés nélkül viszonylag hosszabb ideig mennyire tudod teljes kontroll alatt tartani.

Egy ilyen vizsga díja helyszíntől, bírótól függően 6-12.000Ft, szóval nem egy hatalmas összeg és nekem az a tapasztalatom, hogyha nem hagy teljesen faképnél a kutya elég nagy eséllyel sikerül is, de azért hatalmas különbségek vannak sikeres BH vizsgák között, csak hogy értsd ez is egy sikeres vizsga: https://www.youtube.com/watch?v=2f069DkYh34 ahol végigkullog láb mellett a kutya, nem is mindig laza pórázon, meg ez is: https://www.youtube.com/watch?v=vh1XDTKOxIU&t=97s ahol egy pillanatra sem esik le a kutya feje.


A 6-os válaszolóval nagyjából egyetértek, a munkakutyázásnak tényleg ez a legalapabb szintje, de lehet, hogy csak nagyon mást értünk egy "alapvetően jól nevelt" kutya alatt, mert nekem ez annyit jelent, hogy első szóra visszajön bármilyen helyzetből és hogy a marad, akkor is marad ha sertésoldalas potyog az égből, tehát alapvetően engedelmes és fegyelmezett, extrém helyzetben is kontroll alatt tartható. Viszont szerintem még egy ilyen kutyának is több kell, mint 1-2 hét rákészülés, ha nem is várjuk el, hogy végig ránk tapadjon a tekintete és tökéletesen sarkosan forduljon egy nem képzett kutyának akkor is kihívás. Egyrészt a helyben maradás 4-5 perc, a felvezető háttal van a kutyának, miközben idegen helyen egy másik idegen páros mozog a pályán, de erre még mondhatjuk, hogy ha stabil a helyben maradása nem egy bonyolult feladat, ellenben 4-5 percig folyamatosan menetelni, koncentrálni nem olyan egyszerű, főleg ha szépen akarjuk csinálni, ahhoz azért tényleg kell a kontroll és valamennyire a kutyának is terhelhetőnek kell lennie. Szóval igen, ez a beugró, az abszolút kezdő szint a munkakutyáknál, de azért nem kell szerintem elbagatellizálni, ha minden kutya képes lenne rá egy-két hét alatt, akkor nem ez lenne a mérce, hogy kinek érdemes komolyabban dolgoznia a kutyájával.

2022. jan. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
78%
Azért nem 1 2hét mert nagyon pontosnak kell lennie. Nem elég az hogy ül fekszik marad lábhoz mert figyelik azt is hogy mennyire lóg ki a kutya hátsója, mennyire tartja a szemkontaktust, lemarad e séta közben, milyen gyorsan cselekszik, mennyire pontosan igazodik. És nincs közben jutalomfalat. Emiatt nehezebb.
2022. jan. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!