Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Túl szelíd a németjuhász...

Túl szelíd a németjuhász kutyám, esetleg valami tanács/ötlet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 3 napja került hozzám egy 3 éves németjuhász szuka. Nagyon szép kutyus és nagyon család barát, és ez itt a probléma, hogy túl barátságos még a betörőnek is hagyná, hogy megsimogassa. Ma például elvittem sétálni, és szembe jött velünk egy nagyon kis méretű kölyök kutya ami elkezdte a kutyát ugatni illetve támadni. A kutyám erre mögém bújt, és miután én rá kiabáltam a másik kutyára utána kezdett el ugatni az enyém is. Persze nem hagytam, hogy össze menjenek jött a másik kutyus gazdája is, és szépen elvittük őket. Esetleg valami tipp, ötlet hogyan tudnám elérni, hogy a kutya jobban őrizze a házat illetve ne féljen ennyire? Vagy egyszerűen ő ilyen természetű lenne?


A válaszokat előre is köszönöm!



2022. jan. 27. 17:49
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Ugye tudod,hogy a kutyának van személyisége? Amit egyébként formál a környezete is.Eddig nem volt szükség rá,hogy agresszív legyen -most se akarj ilyenre nevelni kutyát!

Ha kell valami ami őrzi a házat szerelj be riasztót,a kutya rég nem bio riasztó.Ha csak erre kellett adj is túl rajta,mert nem való neked kutya,és tulajdonképpen közveszélyes vagy,ha azt várod el,hogy a te kutyád is neki álljon acsarkodni és támadni amikor egy másik megugatja.

NEM,NEM ÉS NEM! Soha nem nevelünk agressziót vagy dominanciát egy kutyába,mert az utána közveszélyes.Ha netán elszabadul haraphat,ha harap őt altatják te meg fizetsz.Sokat öcsém,gondolkozz mielőtt f*szságokat csinálsz.

2022. jan. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
21%

Plusz az nem tenyésztő,hanem alighanem szaporító.Ki tudja hányszor fialt már ez a szuka is a 3 éve alatt.2x minimum bele fért egy alom,nem arról híres az ilyen gyökér,hogy jól bánik az állattal.

Ezen felül ki tudja,hogy nyomokban hány százalék német juhászt tartalmaz igazán.Törzskönyve van? Ha nincs az csak egy 'német juhász fajta jellegű keverék',nem német juhászkutya.

2022. jan. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
85%

Az ÖV-t csak akkor javaslom, ha labdás, zsákmányos a kutya és erre az ösztönre lehet építeni, mert civil az nincs benne a leírtak alapján. Ha se zsákmány, se civil nincs benne, akkor meg csak egy hatalmas "töréssel" lehetne rábírni az ÖV-re és valszeg utána meg túl nagy lenne benne a civil, ergo mindenkire ugrana.

Lehet szapis igen, de lehet kiállítási is, azokba is csak 10ből 1 kutyába van akár zsákmány akár civil.

2022. jan. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!