Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális ha a kutya diót eszik?

Normális ha a kutya diót eszik?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szóval az lenne a problémám hogy ha elviszem a kutyámat sétálni, akkor elkezd "keresgélni" és általában mindig dióval a szájában jön elő. Amit aztán meg is eszi. Próbáltam már tőle elvenni, de akkor hozott mégegyet.

Szerintetek ez mennyire normális?

Vagy egyáltalán miért csinálja?



2022. jan. 23. 12:43
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
A kutyáról annyit hogy idén lesz 3 éves, németjuhász, lány.
2022. jan. 23. 12:44
 2/19 anonim válasza:
95%
Igen az. Nekem is ette
2022. jan. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
82%
Úgy tudom a régi (rohadt, penészes) dió mérgező számukra.
2022. jan. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
20%

Bélférgesség miatt keres ilyen növényeket. (Néha más egészségügyi gond miatt is.)

Nem lehet tökéletesen kiirtani a férgeket a kutyákból, macskákból, mert ezek a paraziták nagyon ellenállóak stb., és az állatok mindig újrafertőzik magukat.

2022. jan. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
94%

Nálam a rohadt, fekete diót is nyitogatták, rágcsálták a kutyák, az egészséges szemekért meg versenyeztek ki találja meg hamarabb.


Mindkét kuty imádja és a jó dió nem káros.

Persze mértékkel, 4-5-6 szemnél nem több mert akkor hányás lesz a vége.

Láttam már olyat...

2022. jan. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
90%
#4 hülyeség
2022. jan. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
92%
Volt egy labradorunk ő ette.
2022. jan. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek.

4-es nemhiszem hogy férges lenne, mert kb egy hónapja kapot féreghajtót két napon keresztül.

2022. jan. 23. 13:13
 9/19 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk is eszik a diót. 3 diófa van, nem tudom szabályozni mennyit esznek, mert egyik nap össze szedem, másnapra már újra van a földön sok (ősszel) de soha nem volt probléma ebből (ha lenne, akkor estére bezárnám, és miután össze szedtem a diót, kiengedném), és úgy veszem észre, a rosszakhoz hozzá sem nyúlnak (gondolom szag alapján felismerik)
2022. jan. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
88%
Magával a dióval nincs baj. Viszont ha be van rohadva/penészedve, akkor aflatoxikózist kaphat tőle a kutya.
2022. jan. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!