Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ugye, hogy nem igaz, hogy a...

Ugye, hogy nem igaz, hogy a kutyának a kertben a helye!?

Figyelt kérdés

Évtizezredek alatt az ember háziasította őket, mellette élt, most meg rengeteg helyen ki vannak vágva a kertbe.


Nyílván nem mindenhol, de rengetegen ezt hajtogatják.


2022. jan. 29. 13:47
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
73%
Kutyanak a 'gazdaja' mellett a helye - szerintem.
2022. jan. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
58%
A lónak a nappaliban, a kutyának a hálószobában.
2022. jan. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
87%

Nem igaz, de kutyatol fugg. En meghagyom a dontes a kutyanak, ha akar kimegy, ha akar bejon. Nincs azzal baj, ha valaki kint tart kutyat akkor, ha a kutya kint szeretne lenni, foglalkozik vele, setalni viszi, stb.

Azzal nem ertek egyet, hogy csak azert, mert a kutyanak kint a helye, kizarnak egy rovidszoru es/vagy kistestut, foleg telen. Ez az, amit soha nem fogok tudni felfogni, hogy az emberek miert nem gondolkoznak, miert tartanak akkor allatot, ha csak kerti disz. Aztan meg jon a siras, mert a kutya ivaros, szokik, rombol, vemhes lesz, mittudomen.

Na vajon miert.

2022. jan. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
95%
Attól függ, milyen kutya. Vannak szobakutyák, amiket nyilván azért tart az ember, hogy ott legyen mellette a nappaliban. Vannak őrző-védő 70 kilós kutyák, amik meg nem valók lakásba, azokat azért tartják a gazdáik, hogy vigyázzon az udvarra, vagy haszonállatokra.
2022. jan. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
84%
Vannak kutyák, amelyikek jobb helyen vannak kint, illetve jobban szeretnek kint lenni. Pl. egy kaukázusi bent olyan lenne, mint elefánt a porcelánboltban. Én ilyen fajtákat viszont személy szerint nem tartanék, pont azért, mert én szeretem, ha mindig velem van a kutya, odabújik tv-zni, tudunk bent játszani stb.
2022. jan. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
73%
Hát nemtudom, lehet csak én élek valami más dimenzióban, de nálunk már létezik a szigetelt kutyaház, ami direkt kutyáknak van. Jó mondjuk pl egy mopszot nem tennék én se ki, de pont ezért nem ilyen kutyám van. A szobakutyák inkább a városiaknak, főleg a panelban élőknek való. Pl itt nálunk (faluban) egy kezemen megtudnám számolni hogy hányan tartanak házban kutyát.
2022. jan. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
37%
De aká milyen uri kutya kinn a heje.
2022. jan. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
94%

A kert egy plusz dolog. Nem ront önmagában a tartás minőségén, sőt, pont hogy javít valamennyit. ki rosszul tartja a kutyát, az akkor is rosszul tartja, ha nincs kert, aki meg jól tartja az kerttel együtt jól tartja. Olyan fajták, amelyik kintre valók, jobban is érzik magukat kint, és azokat soha nem tartotta az ember a házában: a komondort se vitte haza a juhász, hogy befektesse az ágyába, aztán hogy a juhokkal mi lesz az éjjel az meg le van szarva. De az ölebeket, akiket csak a gazdag réteg engedhette meg magának, azok bent voltak, de igénylik is. Nem lehet ilyen egyszerűen, fekete-fehéren nézni, hogy a kert (ami pusztán egy plusz jó) az rémes dolog, na de a lakás, azt meg Isten ajándékozta a kutyának.

Egy rövid szőrű kutyát is lehet kint tartani, túl éli, lásd sok menhely, de egyértelműen nem kintre való, nem ez a megfelelő tartása, ahogy egy komondor se érzi jól magát bezárva egy lakásba, amikor már legalább egy évezrede úgy lett tenyésztve és tartva, hogy kint, szabadon a maga és a nyáj ura (persze, etették, de nem időre ment szarni, amikor a gazdi leviszi az 50-60 nm-es lakásból.)

2022. jan. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim válasza:
91%
Szerintem, ha szeretik, a fajtájának megfelelően tartják, foglalkoznak vele, akkor a gazdi tudni fogja hol kell tartani. Ha figyel a kutya jelzésére, akkor a kutyus úgyis jelzi, hol szeretne lenni, hol érzi jobban magát.
2022. jan. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
53%
A kutya természetes élettere a szabadban lét, nem a lakás. Kivételek a kimondottan szoba kutyák.A lakásban tartás csak néhány évtizede lett divat.
2022. jan. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!