Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 10 hónapos yorkim állandóan...

10 hónapos yorkim állandóan ugat, csak úgy hirtelen kezdi el, és nem hagyja abba bármit csinálok. És állandóan bepisil, főleg fel az ágyra. :S Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Nem csinálunk semmit, és egyszer csak elkezd ugatni, és hiába szólunk vagy kiabálunk rá, nem hagyja abba...Vagy csak egy pillanatra, aztán folytatja tovább. Hiába ütünk egyet a hátsójára...Fojtatja. Be szoktuk zárni a WC-be, ott lenyugszik, de ahogy kiengedjük, újrakezdi.. Elvileg már szobatiszta is, csak néha becsúszik egy-egy pisi. Ezzel még nem is lenne gond, csak pont az ágy tetejére csinálja...Mit tehetnék? Kérlek segítsetek! Elöre is köszönöm!!!
2008. dec. 15. 21:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Az nem a legjobb ötlet ha bezárjátok, szerintem az neki stresszhelyzet és a későbbiekben még rosszabb lesz.
2008. dec. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tudom ajánlani Jan Fennel: Kutyapszichológia c. könyvét.

Az ugatás és a bepisilés mind olyan viselkedési probléma aminek megoldását ebben a könyvben megtalálod.

2008. dec. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Én is Jan Fennel párti vagyok! Már minimum négyszer elolvastam a könyvet. Itt van egy HTML változat:

[link]

Hidd el,nagyon hasznos!

2008. dec. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha elkezd ugatni, csak menj oda hozzá nyugodtan, és fogd meg a grabancát, úgy hogy ne fájjon neki, de el se tudjon elmenni. A lényege az hogy a kölyköket az anyjuk is így nyugtatja le, inti csendre, csak arra figyelj hogy te legyél nyugodt és ne mondj neki semmit, csak ha vinnyog akkor annyit hogy 'csit' röviden. Ettől biztos lenyugszik. Kell lennie egy helyének ahol biztonságban érzi magát, oda tedd vagy küldd be, és ha újra kijönne, ugatna, kezd előről ugyanezt. Kicsit pihent utána lehet vele gyakorolni ( tanítgatni ültetést, fektetést de mindig csak kis ideig, aztán játszani vele.)

Az a fontos hogy te úgy állj az egészhez, hogy "ez engem már kezd zavarni, szoval most már nyogodj le egy kicsit."

De arra mindenképp légy tekintettel, hogy a yorki hiába kistestű, ugyanúgy kutya, tehát szellemileg és fizikailag is le kell fárasztani.

Gyakran szokott más kutyákkal találkozni? Olyankor hogy viselkedik? Te mit reagálsza viselkedésére?

De ha egyedül nem sikerül megoldani, vigyétek el minimum kutyaoviba és ott biztos tudnak segíteni.

2016. jan. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!