Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Közterületen pisilt a kutyám...

Közterületen pisilt a kutyám vagy nem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Adott egy lakóövezet kevés zöld területtel. -Van egy játszótér,de oda nyilván nem viszem a kutyát.- Amikor lemegyek a kutyával sétálni, akkor igyekszem úgy menni, hogy a fára pisiljen. Az egyik panel előtt egy NEM lekerített, gonodzatlan terület van -tele van gazzal és van ott még két bokor- a bokrokat előszeretettel pisili le nem csak az én kutyám. Mivel nincs gondozva a terület gondoltam ez senkit nem zavar. Hétvégén oda jött hozzám egy néni, hogy ilyet még egyszer meg ne lásson, merthogy ez a panel magánterülete és tönkre teszi a kutya a kertet. Szóváltásba bonyolódtunk arról, hogy ez most közterület vagy magánterület. Én úgy tudom, hogy ez is közterületnek számít, de a panel lakóinak kellene rendbe tartania.

Fontosnak tartom megjegyezni, hogy a gonodozott kertekhez NEM engedem oda a kutyámat, illetve hogy van még egy hasonló állapotban lévő rész, ami viszont le van kerítve - ide szintén nem engedem oda a kutyát.-


Szóval a kérdés adott: közterület vagy magánterület?



2022. febr. 8. 14:12
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
92%

Elvileg ugye közterület, de sokan nevelnek gazt a panelok aljában, általában ilyen önjelölt panelban ragadt, unatkozó nyugdíjasok. Nyilván ha szépen rendben van tartva, az ember nem engedi oda a kutyát, de egy gazos szarnál a fene se gondolná, hogy ekkora értéket képvisel.


Egyébként közterület jogilag. Ha magánterület, azt ugye le lehet keríteni és annak van egy hivatalos formája, ami feltételezem neki nem volt meg, csak pampog mert megkeseredett.

2022. febr. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
52%

Ha magánterület kerítse körbe,jelezze kis táblával.

Ne keveredj szó váltásba az ilyen vén gyökerekkel,nincs értelme.

2022. febr. 9. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
22%

Csak azért is oda mennék amúgy.Pofátlan vén szatyor,ha megkér az teljesen más,de mi az hogy meg ne lássa még egyszer..

Örüljön neki,ha még odáig ellát legközelebb tisztes távból.:'D

Hívhatna aztán fűt-fát, körbe kerítetlenül a fene se fogja tudni megmondani panel rengetegben,hogy kihez tartozik egy gazos földdarab éppen.

2022. febr. 9. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Közterület. Én annak tekinteném a közösségi használat gyakorlati szempontjai szerint.

Aztán, hogy hivatalosan rendelkezik e helyrajzi számmal nem tudjuk, nem tudhatjuk.


Létezik az a fogalom is, hogy közforgamom elől el nem zárt magánterület. Az magán célra nem lehet úgy igénybe venni hogy lekeríted.

Akár hogy is van, egy kicsit túl buzgónak gondolom a néni "intézkedését"

2022. aug. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!