Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kiskutyá...

Hogyan tanítsam meg a kiskutyának, hogy ne bántsa a cicákat?

Figyelt kérdés

1 hónapja született kiskutyája a kutyánknak. A nagy kutya nem bántja a cicákat, jól elvannak egymással. A kiskutya se bántja majd őket? Már kezd játékos lenni, harapdálni.

De ahogy játszik, nem szeretném, ha véletlenül erősen odakapna nekik. Szóval, ha nem is szándékosan.

Mit csináljak hogy biztos ne forduljon elő semmi baj?


2010. szept. 10. 22:46
 1/7 anonim ***** válasza:
velem is ez van, de az a kutya 2 éves, kan, betanított kutya, a macskákat utálja. Mi elzárjuk őket egymás elől.
2010. szept. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A helyedben én nem aggódnék annyira.Ha az anyja el van a macskákkal és a macska is a kutyával,akkor nem fog sehol olyat látni,ami arra ösztökélné,hogy rosszban legyen a cicákkal:)
2010. szept. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
szerintem az nem baj hogy ha játszanak mert ugy ha felnő nem fogja őt bántani de ha játszanak és a cica is játéknak fogja fel te pedig fegyelmezed a kutyust utánna nem fognak majd egymáshoz"szólni" mert egymást fogják okolni mondjuk az én kutyám meg a cicám első perctől fogva utálják egymást:D
2010. szept. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen abban reménykedem, hogy mivel az anyjától azt látja, hogy jól megvannak akkor nem bántja ő sem őket, csak ugye most jön majd egy nagyon játékos korszaka, mikor az embert is csak harapdálja, és hát attól félek, hogy nehogy véletlnenül kárt tegyen a cicusokban.
2010. szept. 10. 23:24
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én kutyám 8 hetes korától kezdve ismeri az öreg cicáinkat, mindigis szerette volna őket közelebbről is megismerni, de a cicák utálják őt. Amikor a cicák elszaladnak, akkor a kutya kergeti őket, de ha valami miatt elfelejt az egyik cica elszaladni, akkor a kutya csak megszagolja és otthagyja. Tehát egyértelmű, hogy bántani nem akarja, inkább csak kíváncsi, vagy játszana. Találkozott már olyan idegen cicával is, aki nem félt tőle, és azt is csak megszagolta majd otthagyta. Tehát csak akkor kergeti, ha az menekül előle. Szerintem nálatok sem lesz baj, főleg ha a cicák amúgy barátságosak a kutyákkal.
2010. szept. 11. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nyugi, a macskák le fogják rendezni. Pláne egy kölyökkutyát. Két pofon a cickáktól és megtanulja, mi a szitu.
2010. szept. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem hagyd csak őket ha a kutya nem akarja bántani csak játszani. Ha túl durva lesz akkor a macska lerendezi. Amikor elhoztam a macskát nagyon vad volt a kutyával de nem foglalkoztam vele hogy fél, és pár nap múlva saját magától kezdett érdeklődi a kutya felé, azóta olyanokat játszanak hogy kész vagyok....
2010. szept. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!