Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tennél, ha segítséget...

Mit tennél, ha segítséget kérnél valakitől, hogy vigyázzon a kutyádra, ő meg átíratná a saját nevére a kutya chip adatait, és az állatorvos át is írná mindenféle szerződés, lemondó papír nélkül?

Figyelt kérdés
2022. febr. 10. 17:00
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Először teszem fel ezt a kérdést, egy másik kérdés kapcsán érdekel a véleményetek. Illetve járt-e már valaki így.
2022. febr. 10. 17:05
 2/20 anonim ***** válasza:
85%
Lehetetlen, hogy ilyen történjen.
2022. febr. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Amelyik kérdés miatt felmerült bennem, ott átírta az állatorvos.
2022. febr. 10. 17:06
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Én ha megtudnám a nálam lévő papirokkal elballagnék egy állatorvoshoz, és jelezném, hogy "kollégáknak tudomására jut, hogy egy adott állat tulajdonjoga vitatott, ezt az állat adatlapjának "Megjegyzés" rovatában jelezze. Egy ilyen jelzés sokat segíthet azoknak a kollégáknak, akiket később adatmódosítási kéréssel keresnek meg." (forrás petvetdata.hu) és onnan mennék a rendőrségre lopás miatt feljelentést tenni.
2022. febr. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
98%
Az oltási könyvben szerepelsz, mint eredeti tulajdonos, esetleg van szerződésed (ha tk-s vagy menhelyről befogadott), vannak fényképeid, esetleg leadtad a jegyzőnek az ebösszeíráskor az adatokat stb., szóval azért feltehetően tudod bizonyítani (ha valószínűleg nem is jogi értelemben sajnos), hogy tied volt még a közelmúltban a kutya. Szóval mindennel, amim van, besétálnék a helyi rendőrségre (persze, ha az illető nem akarná visszaadni "szép szóra")
2022. febr. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Ülnék be a kocsiba és elhoznám azonnal a kutyámat.

Azért az általad is említett kérdésben az eredeti tulajdonos valószínűleg messze nem olyan ártatlan, mint ahogy ebben a kérdésben leegyszerűsítve leírod.

2022. febr. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Valószínűleg, de ő sem mondott le a kutyáról, így hivatalosan az állatorvos nem írhatná át az adatokat. A másik, ami eszembe jutott, hogy azért én sem bíznám rá bárkire a saját kutyámat még egy hétvégére sem, ha valamiért szükségem van rá. Eddig a szüleim vigyáztak rá, amikor kellett, ha ők nem lennének, a helyi állatvédő egyesületet kérném meg, akik pandémia alatt is vigyáztak a kórházba került gazdik állataira, bennük megbízok.
2022. febr. 10. 17:20
 8/20 anonim ***** válasza:
91%
A kutya törzskönyvében ott vagyok, mint tulajdonos. Innentől kezdve ha az illető nem tudja valamivel bizonyítani hogy ez a tulajdonjog át lett rá ruházva, akkor elég hamar nekem lenne igazam.
2022. febr. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van, egy állatorvos csak úgy bemondásra valóban nem írhat át adatokat. Ez az egész nagyon rosszul van szabályozva, mert gyakorlatilag az állatorvosnak nincs hatósági jogköre, ha odavisznek neki egy papírt, amin leírják, hogy a tulajdonos lemond a kutyáról, annak ő nem tudja ellenőrizni a hitelességét.

Sajnos az állattartásnak nálunk még mindig nagyon hiányzik a megfelelő és egyértelmű jogi szabályozása.

2022. febr. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

#8 Ez jól hangzik, de Magyarországon a kutyák kb 80%-a nem törzskönyves, így ez az opció kiesett.

Nekem is olyan örökbefogadott kutyám van, akinek én vagyok a 3. tulajdonosa(és gazdája). Természetesen ő sem törzskönyves, róla is lemondtak a gazdái, tehát elméletben velem is előfordulhatna egy ilyen történet. Az állatvédőrségen keresztül fogadtam örökbe, akik kapcsolatban állnak a NAV-val és a rendőrséggel, ezért nagy valószínűséggel nálunk jogszerűen zajlott minden.

2022. febr. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!