Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tennél, ha segítséget...

Mit tennél, ha segítséget kérnél valakitől, hogy vigyázzon a kutyádra, ő meg átíratná a saját nevére a kutya chip adatait, és az állatorvos át is írná mindenféle szerződés, lemondó papír nélkül?

Figyelt kérdés
2022. febr. 10. 17:00
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
64%
Nálam van a törzskönyve, orvosi kiskönyve. Feljelenteném az orvossal együtt
2022. febr. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem törzskönyves a kutyus, hanem szaporítós, annak minden nyűgével (ízületi problémák, állkapocs probléma...). 4 hónaposan kaptam, mert az addigi gazdinak nem volt rá elég ideje. Nekünk a doki még az ajándékozós papírt sem fogadta el, hanem az előző gazdival együtt be kellett hozzá mennünk. A doki nekem is elmondta, hogy mik várnak ránk (ivartalanítás, ha nem javul akkor műteni kell a hátsó lábait stb.), hogy ennek a tudatában vagyok-e és csak akkor írt át mindent, mikor mondtam, hogy mindenről tudok, így is kell a kutyus.

A kérdésben szereplő esetben biztos, hogy feljelenteném az állatorvost.

2022. febr. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
71%

Ott van a tk, ott van az adásvételi szerződés, a kutya útlevele, mindben az én nevem szerepel.

A chip nem igazol hivatalosan tulajdon jogot!

2022. febr. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
72%
Fognám, és indítanék ellene, és a doki ellen egy-egy polgári pert. Az egyik ellen rablásért, a másik ellen mulasztásért. Nevemen a TK, adásvételi, innentől fogva a kutya az enyém és pont.
2022. febr. 11. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
62%
Az állatorvos ellen miért is? Ő nem hatóság, ő nem ellenőrizheti, mert joga sincs rá. Bemutatnak neki valami papírt ami eredetinek látszik, vagy csak tesznek egy nyilatkozatot ő bejegyzi. Olvassátok el a petvetdata.hu-n a vonatkozó ismertetőt (oldal közepén nagy feltűnő gomb és kiadja).
2022. febr. 11. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
75%
Milyen papirt? A kerdesben az szerepel, hogy brahibol atirja a chip-ez. Ilyen nincs. Ezért inditanék.
2022. febr. 11. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Csak van valamilyen papír a kutyáról. Törzskönyv, örökbefogadás, oltási könyv, útlevél, akármi... elég sok papírja lehet a kutyának, amin szerepel a gazda neve. Emellett valószínűleg csomó fényképpel tudnám igazolni hogy az enyém.

Egyébként szimplán beülnék a kocsiba és hazavinném a kutyát. Ha nem tetszik az illetőnek, nyugodtan jelentsen fel.

2022. febr. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Könnyen lehet igazolni, hogy kié a kutya akár papírokkal, tk, oltási könyv, adás-vételi, de ha mondjuk valaki úgy kapta a kutyát/találta tehát nincs szerződése, oltási könyve akkor is kell, hogy legyen amin szerpel, mint tulajdonos. Ha valaki mindig egy orvoshoz jár, már azzal is lehet bizonyítani. Nekem meg van a kutyám összes kezelési lapja, amin szerepel minden adat. Aztán vannak még fényképek.


Aki átírata ő nem tud olyan papírt felmutatni, amin lemondtak a kutyáról, így első körben el kell menni a kutyáért és vissza hozni, utána lehet feljelentést tenni. Igazából előtte is lehet, de hivatali ügyek helyett, fontosabb, hogy a kutya haza jusson szerintem.

2022. febr. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
78%
A chip nem igazol tulajdonjogot. Arra való a törzskönyv.
2022. febr. 12. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

MÁOK (áo-i kamara) honlapjáról:

Fontos információ: a Petvetdata adatbázis, bár tartalmazza a regisztrált tulajdonosi adatokat, NEM "tulajdoni lap", NEM tulajdonjogi igazolás! (Javasoljuk, hogy olvassa el a www.petvetdata.hu nyitó oldalán erről olvasható tájékoztatót is!)


Az itt feltüntetett adatok senkit nem jogosítanak fel egy-egy állat tulajdonosi viszonyainak igazolására, vagy a tulajdonjog bizonyítására.


(A regisztráció során a bejegyzésre kerülő adatokat az állatorvosok a regisztrációt kérő állattulajdonos bemondása és írásos nyilatkozata alapján rögzítik, és nem jogosultak az adatok valódiságának ellenőrzésére. A MÁOK "mikrochip szabályzata" szerint minden állatorvosnak kötelessége azonban "életszerűen" eljárni, és ha kétsége van az adatok valódiságát illetően, a regisztrációt megtagadhatja.)

2022. febr. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!