Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire elfogadható így...

Mennyire elfogadható így tartani a Francia Bulldogot?

Figyelt kérdés

Nos,én gyerekkorom óta iszonyatosan szeretem az állatokat és nagyon sok van otthon is.

Bent a házban van egy cicánk aki most lesz 1 éves,de szokott kint játszani amúgymeg benti.Van egy 6éves kandúr cicám is ami kint van legtöbbet de be is szokott jönni aludni meg enni is.Benti kutyusunk egy kis Bitchon Havanese aki már 14 éves és kislány.

Kint egy rotink van de ő a hátsó kert felénél van elkerítve.Előre a teraszhoz illetve a bejárati kapuhoz nem tud jönni.Francia bucit szeretnék már évek óta és most jutottam el odáig,hogy barátnőm által tudok venni,de nem tudom,hogy ezek az állatok mellett hogy viselkedne.

A munkám jelenleg gyárban van 8órás 3 műszak.

Szüleim vállalkozók de ők is 8órát dolgoznak egy nap.Párom 12 órát dolgozik,viszont ő sem mindennap.

Vélemény erről a “környezetről”?

Gyűlölködő kommenteket nem kérek,szerintem értelmesen leírtam és nem beleugrok egy kutya tartásba hanem tapasztaltabbakat kérdezek róla,hogy szerintük ez mennyire jó a bucinak ugyanis én az ő érdekeit nézem.


2022. febr. 12. 23:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A meglévő kutyákkal naponta mennyit jártok sétálni?
2022. febr. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%

Minek ebbe az állatkertbe még több állat?

Kijárós macskák,elzárt Roti,nyugdíjas Bichon..

Munka mellett még normálisan velük is elég foglalkozni,nem hogy még egy Francia bucit is bevinni a kirakatba.


Rotit kapásból nem kellene hátra bezárni,vele miért nincs foglalkozva? Az egy aktív munka kutya,és rövidszőrű tehát alapvetően sem lenne kintre való..:D

Neki pl naponta legalább egy óra aktív mozgás kellene,és erősen kétlem,hogy ha ennyi állat mellé még egyet be akarsz gyűjteni akkor ez meg lenne,már ne is haragudj.


Bichon? Napi egy séta meg van az ingereknek? Szocializálva van,hogy egyáltalán elfogadjon a házban új állatot?


Mindegyik féregtelenítve van? Kutyák rendszeresen oltva,chipjük is van? Mit esznek? Azért minőségi eledelt venni 2 macskának,egy öreg kistestűnek és egy nagy testű kutyának csak saccolva is 40.000-50.000 körüli összeget jelent.

Még a francia bulldog erre rá jön kijössz havi 50-60 ezerre + a Bichon kozmetikája (és öreg,ha netalán kialakul valami öregseggel járó probléma vagy megelőznéd akkor porc erősítő,immun erősítő,állatorvosi költségek),és ez csak kaja.Isten ments,hogy bárki pénztárcájába túrjak,de én nem úgy látom,hogy ide új kutya kellene egyenlőre,hanem inkább a mostaniakkal való foglalkozást kellene jobban megnyomni egy kicsit.


És még tovább kérdezek,állatorvost hogy fogtok állni ennyi állat mellett? Ismétlem az a Bichon idősödik.Az idős kutya sok pénzt és foglalkozást igényel.Ki fognak hullani a fogai,egyre rosszabb hallása és látása lesz,inkontinencia problémái lesznek,stb,stb stb.

A francia bulldog ára mellett most kapásból ott vannak az oltásai és chipje ára (oltás kb 8000/db,chip is kb 7500ft) is,kölyök táp..

2022. febr. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%

Kb felesleges válaszolni,mert te már eldöntötted,hogy viszel még egy kutyát oda,de azért válaszolok,úgyis bele magyarázod hogy minden jó lesz.


1.A szüleidnél élsz.Na de meddig? Egy kutya főleg ha kistestű 10-16 évet él.Neked párod is van,ki tudja mikor lesz gyereketek,mikor akartok elköltözni és milyen helyre sikerül.

Van ott 2 kutya,2 macska,velük pl mi lesz? Nem a holnapra kell gondolni,hanem az elkövetkezendő sok évre.Azoknak az állatoknak az elhelyezését is előre tudni kell,hiszen ha a szüleid vállalkozók nem fognak tudni velük foglalkozni,ha akarnak sem,ti meg nem fogtok tudni 4-5 állatot magatokkal vinni.


2.Tegyük fel,hogy a francia bulldog csak az egyetlen ami a te gondod és felelősséged..de akkor is ott van másik 4 állat teljesen látszólag feleslegesen.

Velük ki foglalkozik,ha mindenki dolgozik? Senki,hiszen te magad írod,hogy a macskák kijárnak a Roti meg ki van zárva valahová a kert egy részében.Az/ő kié? Miért van oda zárva? Miért nincs meg nevelve és kiengedve a kertbe vagy be a házba? Minek kellett oda egy aktív és nehezen kezelhető őrző-védő?

Őt kapásból onnan ki kellene szedni,el kellene kezdeni foglalkozni vele,nem még egy kutyát vinni a házhoz.Sportolni,mozogni lehet vele,az nem arra van hogy ott ugasson 10nm-en mint "házőrző".Személy védelemre van.


3.Bichon (Havanese? Bolognese? Frisé?) barátunkkal mi a helyzet? Öregecske már,neki kellene egy kis különlegesebb bánásmód lassan,el fogja venni sok időtöket.Jó,ha él még 2 évet ha 14 éves,én inkább az utolsó éveire nem egy kölyköt hoznék a nyakára,hanem minőségi időt és boldog utolsó éveket szánnék neki.

Öregszik,ideje minél kényelmesebbé tenni az életét,hordani helyekre hogy még ameddig a szeme világa is engedi láthasson valamit a világból,oda kellene figyelni nagyon az egészségére hiszen innentől ő már rég napról napra él majd..



A francia bulldoggal is mit akarsz,ha oda viszed? Milyen okkal,milyen indokkal,milyen céllal viszed oda? Csak cuki?

3 olyan kutyátok lenne akivel kert mellett is napi 1 sétát meg kellene tenni.Ingerek,igények,szocializáció,szórakozás..

Mert igen,a kutyának is jár a szórakozás,nem csak neked kell örömöt lelni abban,hogy vannak és szépek azt kész.


És mivel nektek 3 különböző korú,méretű és igényű kutyátok lenne minimum ez 2 külön séta.Plusz a Roti nevelése séta közben is..

Öreg kutyusnak lassabb 30 perces kb,francia bucinak egy tempósabb 30-60 perces a rotinak pedig egy 60-120 perces mozgás biztos,hogy el kellene.


Nem akarjátok ezeket? Semmi probléma,de akkor minek a kutya? Csak mert cuki? Mert tetszik? Ez viszont szemétség,mert nekik meg lennének igényeik amiket nem igazán tűnik úgy,hogy figyelembe vesz bárki is.

2022. febr. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem is azt mondom,hogy egyáltalán ne legyen másik kutya,de ne így vagy ne most,dolgozó ember bármikor tud kutyát venni,de nem mindig alkalmas (!)

És lehet,hogy neked egy kutya épp ideális lenne,de te nem biztos,hogy ideális vagy a kutyának és a kutya tartás bizony oda-vissza alapú dolog.

Egy szép,aranyos és kedves társát kapsz,cserébe a pénzedet,az idődet és az energiádat adod.

Van másik 4 állat a ház körül,van párkapcsolatod,van munkád is,ezek egyike sem elhanyagolható.Ha kicsit szabadabb leszel majd lesz NORMÁLISAN időd egy új kutyára.

Addig a régiekre tessék oda figyelni,mert hiába fogod azt mondani,hogy ott minden rendben kapásból a Rottweiler körül semmi nincs rendben,és kellene,hogy rendbe tegyétek.m

2022. febr. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Na álljon meg a menet😀

A rotival 2naponta sétálva van órákat megy vele valaki.A nagy kertben mindennap játszunk vele minimum 1 órát.De ha csak hátul vagyunk akkor is ott van és futkos magától.


A Bitchon is folyamatosan oltva van és sétalunk is vele,a korához képest eleven és játékos,egyáltalán semmi betegsége nincs minden rendben vele.Az orvos 2utcányira van tőlünk.A macskák is folyamatosan ellenőrizve vannak az állatorvosnál.


Mi az hogy semmi sincs rendben a Rotinál sem?Ember mi nem az a tipikus magyar család vagyunk akik nem figyelnek az állataikra(sőt velük többet is foglalkozunk mint magunkkal).

Soha nem kóborolt egyik sem az utcán mint minden második ember kutyája.A roti kutya iskolába is járt,tele van játékkal van egy szép nagy ól neki ami szigetelt is télire.

Szerintem nem kéne egyből itélkezni mindenki felett ha egy sima normális kérdést tesz fel:)

Egyébként az utolsó előttinek az első mondatára válaszolnék,hogy lehet hogy neked ilyen a felfogásod,de mondjuk nem véletlen kérdeztem meg,hogy érdemes-e csak szóba került és gondoltam felteszek egy kérdést de a magyaroknak tényleg felesleges bármilyen kérdést is feltenni😆

Annyira “szarul”tarjuk az állatokat akkor nyugodtan írjatok privátban és odaadom az állatorvos telefonszámát vagy akár küldök képet az állatokról és kíváncsi leszek mennyire lesztek ennyire okosak mint most.

2022. febr. 12. 23:55
 6/12 anonim ***** válasza:
83%

Én akkor vennék új kutyát, ha az drága idős bichon már nem lesz. Most ő abban a korban van, hogy különlegesebb bánásmódot igényel és biztosan rosszul tolerálna egy izgága, ugrabugráló kölyköt. Aki szintén rengeteg foglalkozást igényel. A rotival ki foglalkozik? Lesz időtők mindegyikkel napi több órát foglalkozni? Gyanítom ti olyan emberek vagytok, akik csak dísznek tartanak kutyát, sétálni, foglalkozásokra járni velük (kutyasuli, agility, örző-védő stb.) túl lusták. Ez nagy hiba. Nem is beszélve az anyagiakról. Lenne pénz mindnek az esetleges orvosi költségeire?


Hogy az eddigi kutyáitokkal mennyire jönne ki jól, mi nem tudhatjuk, voltak szocializálva? Jártatok velük kutyaoviba, kutyasuliba? Jól kijönnek más kutyákkal? Továbbra is azt mondom, hogy most még nem kéne beszerezni egy kiskutyát, amíg ott az idős.

2022. febr. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%
Ja, az szuper, ha rendesen foglalkoztok velük. Ha úgy érzed, hogy belefér az idődbe egy kölyök (napi min. 3-4 óra elfoglaltságot jelent), és ugyanúgy nem fogod hanyagolni az eddigieket sem, akkor hajrá.
2022. febr. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%

Nem írtad le ezeket,honnan tudhatta volna bárki is? Hátul van a kertben,ennyit tudtunk róla,ennyi már pedig elég ahhoz,hogy az ember kapásból negatív irányba tanácskozzon. Mindent leírtál csak a lényeget nem: hogy mennyit van foglalkozva velük.

Ha van folgalkozva az állatokkal az jó,de akkor se hiszem,hogy jó ötlet oda egy 5.állat.


Már 4 felelősség van a nyakatokon,őket (a bichont azért sajnos nem,de még 2-3 éve neki is van,azért az elég hosszú idő) még alsó hangon vagy 8 évig tudni is kell normálisan tartani.

Ha BÁRMI gebasz is beüt 4-5 állat pénzügyi dolgait,elhelyezését és fenntartását kell tudni biztosítani.


Még egy vagy két állat is ennek tudatában komoly felelősség és sose tudhatod,hogy mikor mi következik.

Én minimum megvárnám a kis Bichon egészsége és élete hogyan alakul,ha ő már nem lesz mégis csak kevesebb lesz egyel az "eltartottak" száma.

Ha beüt egy fertőző betegség ami minimum a kutya állományt érinti az 3 kutya orvosi ellátása.

És ha mind műtétre szorulna? És ha mind gyógyszereit venni kéne?

A kutyám szívbeteg,egyik napról a másikra derült ki.Havonta a tápja mellé 9.950ft a 30 szemes gyógyszer.


Áh..sok az az 5 úgy.

De mint mondtam,te már döntöttél mindegy mit mondanánk úgyis oda viszed,kár volt a kérdést magát is feltenni.

Leginkább csak veszekedni fogsz mindenkivel azon,hogy már pedig nálatok minden f*sza és viheted a kutyát oda.Hát vidd akkor,majd te fogod megbánni amikor valóban a már így is túl népes állatsereg gondjait kell megoldani.

2022. febr. 13. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindentől függetlenül tényleg sok az állat ott,én 5. állatot nem vinnék oda.Nem egy hétre előre kell gondolkozni,hanem mondjuk egy francia bulldognyi időre ami kb 12-14 évet jelent.


Maguk a körülmények jónak tűnnek,tényleg.De nem 5 állatnak.

Egynek vagy legfeljebb kettőnek,annyit még tartani is egészséges,és annyi még az állatoknak is az.

Oké,hogy a kutya falka állat,de akkor sem jó az ha tömegével vannak egy házban.Kirakni meg ugyebár ezeket nem is lehet.Bent a házban pedig se nektek se nekik nem egészséges ennyien lenni.


Macskák is hoznak-visznek fűt fát,elég egyszer haza hozniuk valami betegséget amire se megelőzés,se oltás nincs ott nagy káosz lesz.

Nem is kell nagy dolognak lennie,elég egy kötőhártya gyulladást vagy bolhát jókor jó időben haza vinni.4-5 állatot,és rosszabb esetben titeket is le kell kezelni.

Atka ugyan ez,nem minden ellen véd a spotOn és nem is mindig.


Szerintem legyen francia bulldogod,de ne most.Majd ha egy kicsit kevésbé van tömegnyomor. :D

2022. febr. 13. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
87%

A baratnod tenyeszto amugy? Vagy o tenyesztot ajanlott?

Ha nem, akkor legalabb annyit tegyel meg, hogy normalis helyrol vasarolsz egy egyebkent is rohadt beteges kutyat, hogy minel kisebb szenvedes legyen neki az elet.

Szapis kutyat ne!

2022. febr. 13. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!