Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha új lakásba költözünk,ujra...

Ha új lakásba költözünk,ujra kell kezdeni a tanítást?

Figyelt kérdés

Van 2 kutyám, kb egy évvel ezelőtt tanítottam velük fokozatosan az egyedül maradást..Kb 1-2 hónap alatt megtanulták

Nem kizárt ,hogy hamarosan új lakást fogunk bérelni,mert ez kár kicsi

Ha új otthonunk lesz,akkor mindent előlröl kell kezdeni?

Fokozatos hozzászoktatas stb..

Vagy ha megszokják,akkor minden megy ahogy eddig?


2022. febr. 17. 17:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem kell teljesen újrakezdeni, de teljesen új környezetben fokozatosan kell haladni. Nem 1-2 hónap, de azonnal ne várd el, hogy 8-10 órára vadidegen helyen egyedül maradjanak, abból alakulhat ki stressz. Nagyjából kell 1-2 hét mire megszokják az új otthonukat - ahogyan nektek is kell ennyi idő, hogy otthon érezzétek magatokat egy új lakásban - ebben az időszakban próbáljatok fokozatosak lenni, először csak 1-2 órára magukra hagyva, aztán lehet ezt növelni, ahogyan előzőleg is tanítottátok.
2022. febr. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A kutyáknak átlagban 1-3 hónapra van szükségük, higy kötődjenek az adott területhez. Eleinte nem fogja a sajátjának érezni, így nem fogja magát annyira magabiztosnak sem érezni bennne. Nem kell újrakezdeni, de igenis valószínűleg hetek, hónapok lesznek, mire pihenni tudnak majd ott.
2022. febr. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 NTBS ***** válasza:
Nem kell, de neki is szüksége lesz néhány hétre, mire belakja az új lakást.
2022. febr. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ez azt jelenti hanem hogy akkor amig nem szokja meg,addig ugatni es vonyitani fog,ha nem vagyunk otthon?

1-2 hétre tudok szabadsagot kivenni,de többre sajna nem😕

2022. febr. 18. 08:26
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem, egyáltalán nem azt jelenti, hogy vonyítani és ugatni fog, amíg nem szokja meg, hiszen neki egyáltalán nem ez a természetes, ez egy kialakult válaszreakció lesz ha az új helyen azonnal magára hagyjátok egy fél napra.

Szerintem 1-2 hét alatt simán fel lehet építeni az egyedül maradást egy olyan kutyával, akinek ez nem teljesen idegen élmény és egyébként megszokott környezetben NEM szeparál.

Csak ebben az időszakban legyetek fokozatosak, először hagyjátok, hogy felfedezze az új környezetet, alakuljanak ki azok a rituálék, amik otthoni környezetben már megvannak, tudja hol kap enni, hol van a vize, legyen egy nyugodt helye, ahol tud pihenni. Emellett fokozatosan el lehet kezdeni az egyedülléthez szoktatást is, ennek nekem mindig az volt a kulcsa egyébként, hogy először halálra fárasztottan hagytam otthon a kutyát, így végigaludta azt a néhány órát, nem stresszelt azon, hogy hol vagyok, csak pihent, aztán mikor hazajöttem lényegében csak akkor vette észre, hogy nem voltam előtte otthon. Ha éber állapotban van, akkor is jó, ha 5-10 percre tudatosan többször magára hagyod, hiszen 8-10 óra alatt lesz éber fázisa is (kutyák alvási ritmusa eltér az emberétől, kb. 3-4 órát alszanak egyhuzamban) és akkor sem lenne jó, ha kétségbe esne. Ha először csak 5-10 percre tűnsz el az még olyan rövid idő, hogy nem tud nagyon pánikba esni, hamar megérkezel ahhoz, hogy lássa nem dől össze a világ akkor se, ha te éppen nem vagy a lakásba.

2022. febr. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,így fogjuk csinálni😊
2022. febr. 18. 10:02

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!