Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nem nyitja ki a szemeit?

A kutyám nem nyitja ki a szemeit?

Figyelt kérdés
9 éves hosszúszőrű kutyám nem nyitja ki a szemeit vagyis ha mégis,akkor hunyorogva. Van, hogy a jobb szemét kinyitja és a balt tartja csukva vagy mindkettőt csukva. A szemei nem vörösek,duzzadtak,gennyesek sérülést nem látok rajta,illetve,ha hozzá érek nem fájlalja őket. A szőre mindig ilyen volt,szóval azt nem tartom valószínűleg,hogy az zavarja. Kedve jó és étvágya is van. Holnap délután megyünk dokihoz. Volt valakinek hasonló a kutyájával? Féltem nagyon:(

2022. febr. 17. 19:11
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
70%
Nem riogattam, de nem tudok rá jobb magyarázatot. Viszont érdekelne, hogy milyen látásproblémára gondolsz, ami ezt okozná? Tegyük fel, hogy rövidlátó vagyok. Akkor nem tudom kinyitni a szememet? Vagy mire gondoltál? Ugye a kötőhártya gyulladást már kizárta a kérdező.
2022. febr. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
89%
A hunyorgást simán okozhatja látásprobléma, fényérzékenység. Agyi gond kihatna minimum a mozgására. Az hogy fél szemét behunyja, simán a fényviszonyok miatt is lehet, ha azt a szemét jobban irritálja.
2022. febr. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
71%
És ha agyi gond lenne, nem múlna el séta idejére, míg a számára bántó fényt elviselheti, mert lekötik a séta közbeni ingerek.
2022. febr. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Levágtam a szeme körül a szőrt. A jobb szemét már nyitva tartja a ballal még hunyorog. Eddig is volt szőr a szeme körül nem tudom miért most kezdte zavarni. Nagyon remélem,hogy csak ennyi volt a baja🙏🏼 Remélem később se kezdi el megint becsukni...
2022. febr. 17. 20:43
 15/28 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező, nyugodj meg, így nagyon hosszú lesz holnap délutánig! Telefonban elmondtad mi a panasz? Jó hely, jó állatorvos? Ha halaszthatatlan lenne kaptál volna időpontot mára. Hiába vannak sokan, sos betegek mindenhol sürgősbe kapnak időpontot. Ebbe kapaszkodj bele, aztán holnap többet tudsz, vagy amikorra meglesznek a vizsgálati eredmények. Labor szerintem biztosan, lehet mr vizsgálat, esetleg szemészet.

Megértelek, nekem macskám van, egyedül 20X annyi borzalmat levetítek az agyamban, mint amit itt összeszedtetek a "segítőkkel", de mégis azt mondom nyugalom. Figyelgesd, esetleg gyűjts tőle vizeletet -tiszta edénybe felfogod a pisit és a dokihoz vidd el fecskendőben (minden gyógyszertárban van, 10 ml elég). Ha az orvos akar vizeletvizsgálatot csinálni akkor ennyivel beljebb vagytok, azt a rendelőben meg is tudja ejteni. Figyeld a kuttyot, járása, tájékozódás, nem megy neki tuti semminek, ennyit tudsz tenni holnapig.

Majd gyere vissza írd meg mi a helyzet.

2022. febr. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
64%
Kíváncsi vagyok, mi lehet a baja, remélem csak “benőtte” a szőr, bár ilyenről még nem hallottam, meg úgy az egész eset furcsa nekem, lehet tényleg csak az volt a gond. Azért majd írd meg, hogy mi volt a dokinál.
2022. febr. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen elég furcsa helyzet,ilyen is csak az én kutyámmal történhet. Volt egyszer egy olyan eset,hogy nyáron levágattuk a szőrét,de a farkán hosszú maradt a szőr csak fazonra lett nyírva. Másnap két lépésnél többet nem volt hajlandó megtenni. Leült,remegett stb enni is csak ülve evett.Az orvos se értette mi a baja csináltak röntgent,de azon se látszódott semmi.Majd végül pár nap után apám látta,hogy felállt a kutya és a farkán lévő szőr hozzáért a fenekéhez utána leült és nyüszített. Levágtam a farkáról a szőrt egyből helyre jött :D Remélem most is csak ilyen apróságról lesz szó,most alszik. Bárcsak reggelre helyre jönne a szeme,és az orvos se találna semmi komoly bajt nála
2022. febr. 17. 21:49
 18/28 anonim ***** válasza:
89%
17# :DDD nyilván rémálom volt, de ez nagyon vicces. Borsószem hercegkisasszony popója :D
2022. febr. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Voltunk orvosnál szerencsére csak kötőhártya gyulladás.Szemcseppet kapott rá.
2022. febr. 18. 17:14
 20/28 anonim ***** válasza:
83%
De jó! A tegnap agyvérzést emlegetőkről eszembe jut egy történet, ahol valakinek folyton fájt a feje, meg szédelgett, és már végrendelkezett, hogy biztos agydaganata van, aztán felírtak neki szemüveget és minden baja elmúlt.
2022. febr. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!