Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nem nyitja ki a szemeit?

A kutyám nem nyitja ki a szemeit?

Figyelt kérdés
9 éves hosszúszőrű kutyám nem nyitja ki a szemeit vagyis ha mégis,akkor hunyorogva. Van, hogy a jobb szemét kinyitja és a balt tartja csukva vagy mindkettőt csukva. A szemei nem vörösek,duzzadtak,gennyesek sérülést nem látok rajta,illetve,ha hozzá érek nem fájlalja őket. A szőre mindig ilyen volt,szóval azt nem tartom valószínűleg,hogy az zavarja. Kedve jó és étvágya is van. Holnap délután megyünk dokihoz. Volt valakinek hasonló a kutyájával? Féltem nagyon:(

2022. febr. 17. 19:11
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Utolsó, utólag könnyű okosnak lenni... A kérdésben még ki volt zárva a kötőhártya, erre kiderült, hogy mégis az...
2022. febr. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
83%

20# ez olyan mint a nyüszítés mert csikizte a popsit a bundi. Annak a gazdinak aki aggódós nem szabad idő előtt ilyen rémisztő dolgokat mondani, gondolom kérdező lerágta a körmét ma délutánig.

De jó vége lett ennek is!

2022. febr. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
21# Én is tudom, hogy komoly baja is lehetett volna és csak örültem, hogy ilyen egyszerű lett a megoldás.
2022. febr. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
Igen nagyon aggódtam miatta alig tudtam aludni,de szerencsére "csak" ennyi a baja. Amikor néztem a szemét,akkor még nem látszódtak rajta gyulladás jelei. Még mindig kisvakondként közlekedik itthon,de remélem a szemcsepp és a borogatás hamar rendbe rakja🙏🏼
2022. febr. 20. 16:59
 25/28 A kérdező kommentje:
Elvittem másik orvoshoz a kutyámat végül mégsem kötőhártyagyulladás volt,hanem mindkét szemében leállt a könny termelés,így most rengeteg szemcseppet kell kapnia úgy kivoltak száradva a szemei csoda,hogy nem fekélyesedtek ki azt mondta az orvos. Leírtam ide hátha tanulság lesz a jövőben valakinek.
2022. márc. 2. 12:17
 26/28 anonim ***** válasza:
70%

Másik orvost akkor gondolom innentől hanyagolod. Vizsgálatkor ezt azonnal látnia kellett volna, bár annak feltétele, hogy gondoljon is rá, annak meg feltétele, hogy legyen szakmai tudása, aminek egy morzsája, hogy elvégzi az egyetemet. Utána is tanulni kell, szerintem ez az ami elmarad sokuknál. Nekem az egyik cicámnak van a tietekhez hasonló probléma, messze nem ennyire súlyos, de évek óta szemcseppezünk. Olyat válassz -hátha jól jön a tanácsom- amit nem kell hűtőben tartani, ne utálja meg a hideg miatt, és használni is könnyebb, mert kéznél van.

Google értékelésben érdemes leírni a véleményedet. Mennyi szenvedésbe került volna a kifekélyesedett szem, azt kezelni, mellékesen egy valag pénz.

Mit mondott az ügyesebbik orvos, ez helyrejöhet még?

2022. márc. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

A rendelőben többi orvos szuper, csak ő olyan amilyen. A stílusa is elég undorító volt,de nem gondoltam volna,hogy egy ilyet nem vesz észre,hogy ennyire száraz a szeme.Jelenleg 1 gélt kap ami nem hűtőbe való,de a másik két cseppjét használat előtt egy kicsivel kiveszem,hogymelegedjen fel egy kicsit,így ugye nem lesz baja a cseppnek?

Orvos azt mondta meglátjuk mennyit segítenek a cseppek utána 2-3x injekciót fog adni a szemébe,de ahhoz el kell majd boditani.Haragszom az előző dokira,hogy nem vette ezt észre 2x is voltunk nála,de állította,hogy ez csak sima gyulladás...Csak tovább szenvedett szegénykém.

2022. márc. 2. 19:12
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ennyitől nem. Amire ügyelj, hogy a csepp kiöntőjéhez ne érjen semmi, kezed se, és ne értesd hozzá a szemét, vagy a szemhéját, meg ha véletlenül megmozdul se érjen oda, messzebbről csöppentsd. Lehet, hogy ezen már túl vagy, de javaslom utána ne engedd el egyből. Egyrészt ne is rázza ki rögtön, másrészt ha babázol vele utána 1-2 percet is már számít, akkor egész jól elfogadja a cseppentést. Persze ha dán dog akkor másabb, én a macskámból indulok ki :D

Igen, ez a tovább szenvedés dolog amit nem tudok én se lenyelni. De be se mersz neki olvasni mert bármikor lehet egy sürgős eset amikor ki vagy neki szolgáltatva. Mondjuk a lényeg, hogy most rendbe jöjjön, tudom, mert én is rajongok a macsekjaimért.

2022. márc. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!