Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni,hogy ne...

Mit lehet tenni,hogy ne akarja minden kan meg szuka hágni az ivartalan kanomat?

Figyelt kérdés

Igazából az ivartalanítást egészségügyi és ivaros kanokkal való konfliktus miatt választottam.

Ő nem kezdeményezett,de mindig bele kötöttek,amit egy darabig tűrt aztán nyilván megvédte magát, többször került verekedésbe :/


Most meg nem kötnek effektív belé,verekedés sem volt eddig,de állandaón dominálni akarják a futtatón és sok gazda bacik rászólni a kutyájára. Tegnap már besokkalt a futtatóban,hiába szóltam a gazdának,hogy a kutyámnak már sok az ő kutyája. Végül verekedés lett.

Inkább eljöttünk.



Egy ivartalan kan volt rá állva egy ivartalan szuka meg egy ivaros fiatal kan.


Ivarosan néha akarták csak meghágni,de nem volt mérvadó.

Tegnapi meg nekem is sok volt nem hogy a kutyámnak :(


2022. febr. 21. 15:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne vidd futtatóba. Hétvégente menj vele kutyás foglalkozásra, ott kontroll alatt tartják a kutyákat.
2022. febr. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Itt csak kutyasuliban ilyen olyan tanfolyamok vannak,de nem akarok tanfolyamra járni csak azért,hogy kutyák közt lehessen.
2022. febr. 21. 15:33
 3/16 A kérdező kommentje:

Legszívesebben nem járnék futtatóra mert 80%ban nem tudják kezelni a kutyáikat. Viszont a kutyám nagyon szereti a kutya társaságot.


Ritka mikor jó csapat gyűlik össze és nincs baj,meg tényleg olyan gazdik akik tudják kontrollálni a kutyáikat.

2022. febr. 21. 15:34
 4/16 anonim ***** válasza:
Vannak nem tanfolyam jellegű foglalkozások is, ahova bármikor lehet csatlakozni és nem csak pár hétig tart, van egy kis tanulás vagy agility vagy ilyesmi benne, de nagyrészt el vannak engedve a kutyák játszani. Olcsóbb is, mint egy tanfolyam. Egy kutyafuttatóban ne várd el, hogy csak értelmes, normális gazdik járnak, akik nevelik a kutyáikat. Szóval megszoksz vagy megszöksz.
2022. febr. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Maya Bunnyheart ***** válasza:
28%
Figyeld a kutyák testbeszédét, és ha azt látod hogy sok a kutyádnak a másik akkor szólj a gazdájának hogy állítsa le a kutyáját, vagy ha ez nem játszik akkor határozottan küldd el vagy szedd le az erőszakost. Illetve jobb megelőzni a hágást, már amikor ugrani készül a másik kutya vagy nagyon méregeti a tiédet akkor kell cselekedni, ilyenkor hasznos egy hangos HÉ rászólás. A nyugodtság és a határozottság nagyon fontos, illetve hogy minél több ilyen helyzetben gyakorold a kutyád megmentését, ha ez sikerül az erőt ad, és egy idő után már ösztönből jön hogy hogyan kell.
2022. febr. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Megnéztem a helyi suliba,mivel kocsi híjján nem tudok másik városba menni.


Itt agility,őrzővédő,nyomkövetés,meg ügyességi, hdr,flyball van.


2000ft/alkalom az egyiknél.


Én egyiket sem szeretném meg mondom őszintén :D mivel én csak azt szeretném,hogy 2 órát játszhasson kutyákkal legalább heti 1x.


De úgy tűnik ez most padhelyzet :(

2022. febr. 21. 15:41
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó,kell egy kis erő,mert nem szivesen fegyelmezem más kutyáját,de tegnap is kétszer már leszedtem a másikat az enyémről.
2022. febr. 21. 15:43
 8/16 A kérdező kommentje:

Ja meg a suliba ,csak akkor lehet menni klubbra ha alap meg közép tanfolyam meg van.


Én egyéni oktatóhoz jártam szóval nekem papírom nincs mennyire engedelmes a kutyám.

2022. febr. 21. 15:47
 9/16 A kérdező kommentje:
Ha lenne olyan futtató ahol van szakember és mondjuk 1-2 órárért kell fizetni 1000-1500 ft-ot azt rááldoznám.
2022. febr. 21. 16:08
 10/16 anonim ***** válasza:
Inkább haverkodj gazdikkal és aki normális azokkal beszéljetek össze, hogy mikor jártok és akkor jó a társaság is neked és a kutyádnak is.
2022. febr. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!