Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni,hogy ne...

Mit lehet tenni,hogy ne akarja minden kan meg szuka hágni az ivartalan kanomat?

Figyelt kérdés

Igazából az ivartalanítást egészségügyi és ivaros kanokkal való konfliktus miatt választottam.

Ő nem kezdeményezett,de mindig bele kötöttek,amit egy darabig tűrt aztán nyilván megvédte magát, többször került verekedésbe :/


Most meg nem kötnek effektív belé,verekedés sem volt eddig,de állandaón dominálni akarják a futtatón és sok gazda bacik rászólni a kutyájára. Tegnap már besokkalt a futtatóban,hiába szóltam a gazdának,hogy a kutyámnak már sok az ő kutyája. Végül verekedés lett.

Inkább eljöttünk.



Egy ivartalan kan volt rá állva egy ivartalan szuka meg egy ivaros fiatal kan.


Ivarosan néha akarták csak meghágni,de nem volt mérvadó.

Tegnapi meg nekem is sok volt nem hogy a kutyámnak :(


2022. febr. 21. 15:21
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Hol laksz egyaltalan, tehat milyen kornyeken varod a segitseget? Milyen fajta kutyad van? Ezeket jo lenne tisztazni, hogy lehessen segiteni.


Ha Pestkornyeki vagy es tudsz mozogni (auto), akkor egyertelmuen a szentenderei kutyasuliban keresd meg Rozsa Robit, mond el a problemadat es majd megmondja mi legyen (kutya-suttogo!). Nem kell tanfolyamra menni, hozzaerto oktatohoz kell fordulni segitsegert es megfogadni amit tanacsol.

2022. febr. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Szerintem 'hagas' es 'hagas' kozott kulonbseg van. Kutyak ezt jol tudjak es erzik, mi gazdik meg csak nezunk bamban. :)


KAJ-om van, tok jo fej (de azert igazi KAJ) ... van egy csomo baratja akinek siman lefekszik es egyaltalan nem zavarja ha akar egy szuka is ramaszik es dugo mozdulatokat csinal :) Tok vicces az egesz.


De nem ez a helyzet, ha ivaros kan erkezik! Azzal sem kezdemenyez konfliktust, bele is megy a jatekba ... de az elso helytelen viselkedesre kifordul magabol es helyre teszi a dolgokat.

2022. febr. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Ha már valaki szóbahozta Szentendrét, én ott a Nova suliba járok és csak ajánlani tudom, voltam előtte már több helyen is, de ez messze a legjobb. Van 1000 ft/alkalomért felügyelt kutyafuttató is:

[link]


Ha nincs autód, akkor hévvel ki tudsz menni, pár perc séta a megállótól.

2022. febr. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

És mi akadályoz meg abban, hogy a jófej kutyásokkal futtatón kívül is beszéljetek meg találkozót, sétát, túrát? Be your own hero! vagy valami hasonló :)


Nem teljesen értem, hogy miért a kutyasulitól várja mindenki a megváltást itt: feladatban nem eresztjük egymásra a kutyákat, ha elfáradnak, távolságot tartunk. Nagyjából sétás feladatoknál van interakció vagy óra előtt.

Ettől még a suli által ajánlott foglalkozások tök jól hangzanak, ha jók az oktatók lenne fantázia abban, hogy ilyenekre jàrjatok.


Ellenben vannak olyan oktatók, akik kutyás sétákat, túrákat is tartanak. Az lehet neked jobb lenne.

A magán oktatód nem tart ilyet? Szerintem hasznos lenne felvetni neki, hogy lenne ilyenre igény.

2022. febr. 22. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Nincs autom.

Szentendre messze van.


En probaltam szervezni kirandulast, de sose volt jo senkinek :(


Meg mindenki szerintem olyan hogy a futiba tok jo, aztan mashova nem jarnak. Sot valaki tenyleg nem jar semerre a kutyajaval csak a futi meg a kornyek max ahol lakik.


Mindig egy idoben megyek ki tobbnyire 5-6 kutya van meg gazdi aki normalis akik allandoan ugyan abban az idopontban vannak mint mi.


Az egyik gazdival beszéltem most, hogy futi helyett menjunk inkabb setalni :) remelhetoleg tudunk meg gyujteni kutyasokat. Bar nem sok eselyt latok ra :D


Igazabol ha lenne nehany kutyas meg akikkel lehetne jonni menni akkor hagynam a futtatot.



2 eves Soft coated wheaten terrier, 20,5 kg.


Trenerunknek majd felvetem :)

Lesz nala napközi marciustol oda jarni fog majd a kutyam.


De majd kirandulast felvetem neki :)

2022. febr. 22. 07:22
 16/16 A kérdező kommentje:

Szukak hagasaval nincs amugy baja.


Csak ha kanok akarjak azt nem birja.

2022. febr. 22. 07:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!