Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két kutya jobb, mint egy?

Két kutya jobb, mint egy?

Figyelt kérdés

Van egy 5 hónapos kutyám és szeretnék neki játszópajtit. Megvárnám vele, míg egy éves lesz, bár a szófogadással most sincs gond, az elejétől kezdve következetesen nevelem és hamar megtanul mindent. Nemsokára ivartalanítva lesz, úgyhogy a hormonok sem fognak bezavarni.


A kérdésem az, hogy nem nehéz egy embernek két kutyával? A sétákat, kutyasulit hogy oldjátok meg, külön-külön viszitek őket, vagy együtt? A páros pórázt rá lehet csatolni a flexi pórázra és úgy nem gabalyodnak össze?



2022. febr. 22. 09:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Van pozitív és negatív oldala is ha két kutyád van, attól függ mit szeretnél velük csinálni. Ha csak hobbiból vannak társnak és max egy alap engedelmességet vársz el tőlük akkor két kutyus jobb, mert mindig van játszópajti. Viszont ha sportolni szeretnél velük, képezni őket, vagy esetleg kiállításra járni stb, akkor nehezebb kettővel, mert külön-külön kell foglalkozni velük, ami plusz idő és pénz.
2022. febr. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
81%
Nem jobb, több.
2022. febr. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Társnak lennének, de hétvégente szívesen vinném őket kutyás foglalkozásra, agilityre, de nem versenyszinten, csak hobby. Gondolom akkor egyik hétvégén az egyiket vinném, másikon a másikat.
2022. febr. 22. 09:45
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az 1-es írta, úgy van. Nekem három van, viszont mi csak kirándulni járunk és "hobbiból" tanítom őket, nem verseny vagy hasonló miatt, így nincs tétje azon kívül, hogy tudjanak viselkedni. A harmadik ráadásul idős, 14,5 éves. De ilyen életforma mellett (a pénzt leszámítva) csak előnye van, mert bár szinte minden nap megyünk sétálni és játszunk, "tanulunk", de azért sokat számít, hogy ha például nincs itthon senki, akkor nem egyedül vannak, vagy este a garázsban kialakított helyen sem egyedül alszanak.
2022. febr. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
65%

Ennél már csak a 3+ kutya a jobb.

3 már falka és a kutyák falka állatok, többen érzik jól magukat.

Én másfél évet vártam a kutyák között.

Az elsőnek rossz volt. A 4. már falkába érkezett.

Ha te vagy a falkavezér, nem kell félni a verekedéstől. Alapvetően szeretnek falkában élni, szóval ha van egy vezetőjük (te), akkor teljesen jól kijönnek egymással.

Ilyenkor a legboldogabbak.

2022. febr. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nehezebb.De csak amíg kölykök.Utána nem.Na meg a költség dupla annyi lesz.És függ attol is hogy csivavád van,vagy dándogod?
2022. febr. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Viheted őket együtt sétálni, csak ezen felül igénylik hogy foglalkozz velük külön-külön is (játék, trükkök, simogatás, esetleg külön rövidebb séta, stb). Ha úgy érzed van elég szabadidőd, és egyáltalán nem megterhelő a kutyáddal foglalkozni (annyira nem, hogy 2x annyi ideig is tudnád csinálni) akkor szerintem nem lesz nehezebb. Csak össze kell őket szoktatni, ami ugye plusz tréning az alap kutyanevelésen felül. Plusz azt is érdemes számításba venni, hogy ha elkapnak valami vírust, vagy bolhát, akkor el tudd különíteni őket, mert különben egyikről másikra megy a nyavaja. Mikor szüleimnek 2 volt, külön sétáltatták őket, úgyhogy a kérdés többi részéről nem tudok nyilatkozni.
2022. febr. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Kistestűm van, ő más kutyákkal és emberekkel is nagyon barátságos, játékos, nem félek attól, hogy ne jönnének ki egymással :) Második kutyusnak közép uszkárt néztem ki, ők is jellemzően nagyon szelídek, szerintem jól meglennének.


Anyagiakat tekintve mindkettőt el tudnám látni, nem lenne gond.

2022. febr. 22. 10:37
 9/18 anonim ***** válasza:
Persze h.kijön a kutyákkal,mert még csak 5 hónapos.Nekem van egy 8 éves havanese kutyám,másfél éves kora után nem bírja a fiu kutyákat.Hoztam hozzá egy kaukázusi kölyköt.3 hét alatt meg szokta.De én a kailu termete miatt nem viszem őket egyedul.Mindig a férjemmel.
2022. febr. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Ja és még egy kérdésem lenne, ha úgy hozná az élet, hogy albiba kéne költöznöm, akkor tudom, hogy nehéz kutyával találni. Ilyen szempontból tökmindegy, hogy egy vagy két kutya van? Ha egy lakás kutyabarát, akkor gondolom már nem oszt nem szoroz, hogy egy vagy kettő, vagy kettővel már szinte lehetetlen lenne ilyen albit találni?
2022. febr. 22. 12:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!