Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyanapköziben van külön...

Kutyanapköziben van külön kistestű-nagytestű csoport?

Figyelt kérdés

2022. febr. 21. 09:20
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Minden napközi egyedi. Válassz ki egyet és kérdezd meg.
2022. febr. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Helytől függ.

Ahova mi járunk ott van 5 elkülönített rész és nem csak nagyság szerint különítik el őket. Vannak antiszociális kutyák, hiperaktív kutyák stb stb.

De menj el megnézni és majd kiderül.

2022. febr. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Okés, köszönöm a válaszokat :)
2022. febr. 21. 10:57
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Minden megörzőnek van egy arculata. Minél nagyobb a befogadóképessége, annál kevesebb figyelem jut egy kutyára. Az inkább a jellező, hogy vannak a szocializált kutyák, őket ömlesztve engedik össze mérettől függetlenül és vannak a problémás kutyák,akik el vannak szeparálva teljesen a többitől. Az a legfontosabb, hogy legyen kennel köhögés elleni vakcinája a kutyádnak, hogy legalább fertőző betegséget ne szedjen össze. A legtöbb helyen nincs lehetőség próbanapra, de én mindenképpen javaslom, hogy ismerd meg a működési elvét, az állatok tartási körülményeit. Sajnos gyakran előfordul, hogy csupán 1-2 órát mozognak a kutyák, a többi időt kennelben töltik. Ha jófej a kutyád, akkor több pozitív élménnyel gazdagodik és lefáradva kapod vissza. Vannak olyan gazdik, akik nem hajlandóak ivartalanítani és ez akkor jelent nagyobb gondot, amikor egy közösségben az ivaros kutya mászik rá mindenkire. Ezeket a kutyákat vagy nem vállalják el vagy kérik a tulajdonost az ivartalanításra vagy egész nap egy kennelben fog parkolni. Tehát sokkal összetettebb annál, hogy vannak-e elkülönítva méret szerint a kutyák?
2022. febr. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
#4 nekem jól szocializált a kutyám és ivartalanítva van, de akkor sem szeretném, ha össze lenne engedve 40 kg-s kutyákkal, mert ő összvissz 3 kg. Nem szeretnék esetleges sérülést.
2022. febr. 21. 12:17
 6/7 anonim ***** válasza:

Meg kell kérdezni!


Én ahová vittem a kutyámat ott több volt a nagyobb kutya,de voltak bichonok és tacskók is. Tény azt hiszem 10 vagy 12 volt a kutyák létszáma. Fontos,hogy nagyon nagy területük volt a kutyáknak,természetesen állandó felügyelet mellett. Így jobban szét tudtak szórodni a kutyák és a nagyok nem a kicsik nyakán játszottak.

2022. febr. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Minden megbeszélés kérdése, illetve nyitott-e a szolgáltató az egyedi igények teljesítésére. Nálam például úgy van kiépítve az ügyfélkör, hogy közepesnél nagyobb testűt nem engedek be csak korlátozott számban. Így a kicsik hozzászoknak a nagyokhoz, de mégse taposnak át rajtuk tömegesen. A nagyok is megtanulnak figyelni a kisebbekre. Mondjuk én minden jelöltet próbanapoztatok, és aki nem illik a közösségbe annak ajánlok másik napközit, ahol vannak neki való méretű és habitusú kutyák. Amit megfigyeltem, hogy a francia bulldogokkal a legtöbb kutya nem szeret játszani és a bezártságot se viselik jól. Emiatt felnőttpéldányt nem szoktam befogadni, csak kölyköt, hogy legyen lehetősége szocializálódni, majd az ivarérettséget követően szóltam a gazdának, hogy eljött az idő, hogy másik neki való társaságot keressen, mert ide az ő kutyája már sok. De egyébként a többi nagytestű kutyánál is csak 8-10 hónapos korig engedem a maradást, amikor kinőttek minket, őket is tanácsolom tovább. Főleg azok esetén, akik nem akartak ivartalanítani. Ezt persze már akkor megbeszéltük, amikor babakutyaként hozták napközibe. Így nem volt sértődés és megköszönték a munkámat. Nálam egy összeszokott kis létszámú csapat van, nem az a klasszikus átjáróház, ami a legtöbb magas létszámú helyen tapasztalható. Könnyebb eleget tenni az egyéni igényeknek, észrevenni, ha baj van. Minél nagyobb valami, annál iparibb, személytelenebb. Igaz, jobban is jövedelmez. Számomra a biztonság és a közösség érdeke, a gazdák maximális elégedettsége a legfontosabb, a bevétel csak másodlagos. Ezért nem leszek soha gazdag, de legalább tudok adni valamit, amit máshol nem biztos. Vannak dolgok, amiket nem lehet pénzben mérni. Ez pedig a bizalom.
2022. aug. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!