Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két kutya jobb, mint egy?

Két kutya jobb, mint egy?

Figyelt kérdés

Van egy 5 hónapos kutyám és szeretnék neki játszópajtit. Megvárnám vele, míg egy éves lesz, bár a szófogadással most sincs gond, az elejétől kezdve következetesen nevelem és hamar megtanul mindent. Nemsokára ivartalanítva lesz, úgyhogy a hormonok sem fognak bezavarni.


A kérdésem az, hogy nem nehéz egy embernek két kutyával? A sétákat, kutyasulit hogy oldjátok meg, külön-külön viszitek őket, vagy együtt? A páros pórázt rá lehet csatolni a flexi pórázra és úgy nem gabalyodnak össze?



2022. febr. 22. 09:24
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Albinal nagyon is szamit, hogy hany kutya. Es kistestu kutyak elonyben.

Persze a penz resze sem elhanyagolhato, ezek az albik dragabbak es tobb kauciot is kernek. Ha a kozeljovoben lehet, hogy alberletbe kene mennem, akkor biztos, hogy nem vallalnek be meg egy kutyat. Ha nincs annyi penzem, hogy megfizessem a kutyas albit, akkor meg egy kutya is felelotlenseg.

2022. febr. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

De,oszt és szoroz is.A méret is.

Jellemzően csak kis termetű kutyát engednek és max egyet.

Nagyon ki kell fogni,hogy engedjenek többet és/vagy nagyobbat de akkor készülj rá,hogy több lesz a kaució is amit le kell tenned.

2022. febr. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Kutya falka allat! Persze, hogy jobb ha nincs egyedul. Szerintem ez tok egyertelmu!!!!??? :)))
2022. febr. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Kistestű mindkettő és nem szőrhullató fajták, ha ez előny egy albinál…csak akkor mennék albiba, ha külföldre költözök. Nem tudom, hogy ott is ilyen nehéz-e kutyabarát albit találni. Na mindegy, emiatt nem mondanék le egy második kutyáról, eggyel sem vagyok sokkal könnyebb helyzetben :D
2022. febr. 22. 16:49
 15/18 anonim ***** válasza:

Az a baj,hogy nem a szőr az elsődleges gond főleg egy tök üres albérletben:

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__11612820-ten..


Élő példái a válaszolók,hogy miért nehéz találni.Többségüknek hiába van akár kopasz kutyája,ha az a házba ürit.Nem javít a helyzeten az se,hogy nem közvetlenül a padlóra.

Ugatnak,mert sokat vannak egyedül ami zavarja a szomszédokat,ezen felül sok kutya jár egyéb karokkal is amiket sokszor nem fedez még 3 kaució se.Utána meg behajtani a felújítás összegét mindig és bizonygatni,hogy de bizony a kutya az oka a károknak.

A tiéd hiába lenne jól nevelt mindegyik ilyen gazda ugyan azzal jön mikor beköltözik.

-A kutya csendes,csak akkor ugat,ha meg zavarja valami: egy emeletes házban mindig van valami zaj ami megzavarhatja.

-A kutya szoba tiszta,de pelusra pisil.AKKOR NEM SZOBATISZTA.

-Nem mehet fel bútorokra,csak..és itt kezdődik a gond a berendezett lakásnál.A "csak" és "de" szavaknál.Ha a szőr nem is gond minden más igen.Karom,kutya szag,nyál,csak megeszi ott a kis csontocskát,csak ott rágja el a plüsst..és hosszútávon marad a foltos,büdös,kutyás bútor.


Bocsi,nekem is van kutyám de én megértem hogy miért nem adják ki :/

2022. febr. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Persze, én is megértem. Az enyém tényleg szobatiszta és mivel itthonról dolgozok lehetősége sincs olyasmit rágni, amit nem lenne szabad, de igen az elején biztos mindenki ezeket mondja, aztán élesben derül ki, hogy kamuztak.
2022. febr. 22. 17:30
 17/18 anonim ***** válasza:

Ki lehet fogni albit ettől függetlenül egyébként,van rá csoport is :)

"albérlet kisállattal"

2022. febr. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Fajtától is függ.
2022. febr. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!