Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan utazzunk buszon? A...

Hogyan utazzunk buszon? A többi lent.

Figyelt kérdés

Van egy 5hónapos kölyök kutyám. Szoktunk busszal utazni és ölbe visszük fel. Ma szintén busszal akartunk menni de a buszsofőr hisztizett a szájkosár miatt. Hiába mondtuk neki, hogy Ő még kicsi. Nem engedett fel. El is késtünk az oviból :( Én úgy tudtam hogy fél éves koráig nem kötelező.

Új törvény szerint közterületen nem kötelező szájkosár ha pórázon van. A gazdi felelőssége lesz így.


Kérlek javítsatok ki ha nem így van?

Mi kell egy utazáshoz? Visszük mindig az oltási könyvet is. Most nem akart tudomást venni róla. Ma be is szereztünk szájkosarat.


2010. szept. 11. 20:55
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
szija!atól is függ hogy kicsi vagy nagy tesű kutya e.mert ha nagy akkor igen muszály neki kis korba is szájkosár vagyis 5 honaposan is de ha kicsi akkor nem csak akkor ha harapos,viszont akkor 6 honapostól sde ugy tudom kis testü kutyusnak nem kell ha szelid.sok sikert
2010. szept. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
100%
Hát van egy-két ilyen bunkó sofőr. Pedig én láttam már olyat is hogy egy felnőtt labrador méretű kutyát vittek fel szájkosár nélkül.És nem szólt neki a sofőr. Sztem tegyétek rá a szájkosarat, legalább megszokja, és felnőtt korában is könnyebb lesz az utaztatása.
2010. szept. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Egy 5 hónapos kölyökkutya pedig nem egy vérengző fenevad...,nem értem a buszvezetőt,hogy miért nem engedte fel a kutyusod... A törvény tekinetetében nem tudok mit irni,mert nem ismerem.Arra vigyázz hogy nem minden kutya birja az autózást,buszozást és esetleg dob egy rókát!
2010. szept. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Az egyik buszsofőrt még az se zavarta ha széken ült így: [link]

Annyit kérdezett harapós. Gügyögött neki és tovább engedett.

2010. szept. 11. 21:06
 5/21 anonim ***** válasza:
huhh:D ez nem semmi!Az 5 hónapos kölyökkutyád bár nem tudom milyen fajta,de az "bárány" ehez képest:D
2010. szept. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
78%
Azért talán mégsem az ülésre kellene ültetni a kutyát. Más meg oda üljön le utána, a kutya a padlóra is nyugodtan leülhet, semmi baja nem lesz tőle!
2010. szept. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Én elolvastam a szabályzatot, és mérettől függetlenül kell szájkosár a kutyának. Nekem elmondta a sofőr, hogy azért is kell a szájkosár, mert a legszelídebb kutya is odakaphat, ha esetleg egy kisgyerek hirtelen nyúl felé, vagy ha tömeg van akkor valaki rálép, és az illetőbe mar, meg előfordulhat bármi hasonló. Én sem örülök neki, de ez a szabály, olvasd el a volánnál a szabályzatot.
2010. szept. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

kutyát mindenféle tömegközelekdésen pórázzal és szájkosárral szabad szállítani, csak tiszta állapotban. oda van írva minden szabályzatban. ugye azt te is belátod, hogy a sorfőr nem állhat neki minden kutynál mérlegelni, hogy hány éves, és mennyire szelíd lehet. nem is értem, hogy az emberek hogy gondolják, hogy ezt csak úgy bemondásra elfogadja bárki.

a másik sofőrrel meg szerencsétek volt, de nem az a normális. tessék betartani a szabályokat.

2010. szept. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez a te kutyusod? Nagyon édes! és ugy látom debrecenben ultok a buszon;) énis debreceni vagyok és nagyon sok kib***ott sofor nem engedett fel még a pincsi kutyámmal sem. Sot! még a vadászgorényemmel sem....pedig volt rajta póráz és olbe fogtam. valaki mondja már meg,hogy vadászgorényre hol lehet szájkosarat venni,meert komolyan beszerzek egyet....

Clau

2010. szept. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Megfogadom a tanácsokat!

Jegyet mikortól kell venni neki. Eddig nem kellet/kérték.

2010. szept. 11. 21:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!