Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan utazzunk buszon? A...

Hogyan utazzunk buszon? A többi lent.

Figyelt kérdés

Van egy 5hónapos kölyök kutyám. Szoktunk busszal utazni és ölbe visszük fel. Ma szintén busszal akartunk menni de a buszsofőr hisztizett a szájkosár miatt. Hiába mondtuk neki, hogy Ő még kicsi. Nem engedett fel. El is késtünk az oviból :( Én úgy tudtam hogy fél éves koráig nem kötelező.

Új törvény szerint közterületen nem kötelező szájkosár ha pórázon van. A gazdi felelőssége lesz így.


Kérlek javítsatok ki ha nem így van?

Mi kell egy utazáshoz? Visszük mindig az oltási könyvet is. Most nem akart tudomást venni róla. Ma be is szereztünk szájkosarat.


2010. szept. 11. 20:55
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Sajnos benne van a volán szabályzatában:

"... Az autóbuszba bevihető élő állatok és szállításuk feltételei:

a) egy kutya, szájkosárral és pórázzal ellátva,..."

2010. szept. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Igen debreceni vagyok! :)

Hát ilyenek ezek a buszsofőrök! :(

Nézd meg a Fressnapf-ba, Zoo doomba talán tudnak segíteni szájkosár ügyben!

2010. szept. 11. 21:24
 13/21 anonim ***** válasza:
Jegyet mindig kell neki venni!! Ha ellenőr jön megbüntet. (mellesleg én sem szoktam az enyémnek venni, de szerencsére ellenőrrel nem találkoztunk még:))
2010. szept. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Egy kölyök kutyának is kell jegy. Lehet hogy badarságot írok most de nem úgy van mint a gyerekeknél xy év alatt nem kell jegy?
2010. szept. 13. 11:23
 15/21 anonim ***** válasza:
Nem, minden kutyának kell jegy, kivéve amit hordozóban viszel, és a hordozó nem haladja a normál kézben vihető poggyász méretét. Abszurd, szerintem is, de ez van. Én is bliccelni szoktam :)
2010. szept. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
48%
háhh :D Én Bp.-i vagyok. És ma reggel felszálltam a buszra suliba menet. Erre ugyanott ahol én felszáll egy bácsi is, teljesen átlagos, de mikor felérünk, kicipzároz egy kis táskát és BKV-s karszalagot vesz elő. Erre én lázasan keresni kezdem a nemlétező bérletem (mert amilyen hülye vagyok, nem indig rakom be a táskámba) erre megszólal, hogy a bérleted keresed, mondom igen. Azt mondja, jó akkor cseréljünk helyet (látta, hogy csak 1 megállót megyek) és továbbmegy. Ergo, mivel 146 cm vagyok, nem nézi ki, hogy bliccelnék (pedig 15 vagyok xD). Fain xP
2010. szept. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
ja előző vagyok. Mikor a kutyám viszem a kutyasuliba szombaton, muszáj buszozni, mert a suli messze van, és 10-re már ki kell érni, apa meg ilyenkor még fel se kel, szóval kocsival nem tud vinni. Nekem spanim van, sajnos valaki egy kutyás táborban megfújta a szájkosarunk, és hát nem olcsó mulatság egy új, szóval most épp nincs. És általában hám van rajta, meg kendő a nyakában, plusz a spáni nézés, és a cuki logó fülek. Eddig még egy sofőr sem szólt, hogy kell rá. Mindig csak mosolyogtak. természetesen a kutya be van oltva rendesen, és kultúráltan jön a buszon is (ha állok, vagy leülök, ő is leül mellém a földre, nem megy oda másokhoz szaglászni, hanem csak ül csöndben és várja, hogy leszálljunk, csak akkor szokott picit mozgolódni, ha másik kutya is van a buszon.).
2010. szept. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

megnéztem a képet

nem egy zatyorban tartható fél kilós kis öleb, ergo KELL rá szájkosár

és ne haragudj, de max a saját kocsidban ültesd az ülésre

2010. szept. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Nekem van egy marha nagy malamutom nagyon szelid. Én is voltam már buszon vele kb 2-szer és kellett neki szájkosár meg télleg kell jegy engem a 2 alkalomból egyszer elkaptak az ellenőrök mert nem vettem neki jegyet!
2010. szept. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Már bocs, de elég suttyó dolog a kutyát az ülésre ültetni. Egyrészt mert koszos a lába, másrészt mert csupa szőr lesz az ülés.

Mi is tegnap utaztunk buszon, a kutyám kultúráltan az ölemben, és bár le akart mennni a mellettem lévő ülésre, de nem engedtem neki.

Ha azt látnám, hogy egy kutya az ülésen ül, rászólnék a gazdájára. Függetlenül attól, hogy imádom a kutyákat...de mindennek van egy egészséges határa.

Egyébként meg gondold át logikusan, a kutyád helyet foglal a buszon, innentől tökmindegy, hogy mennyi idős, kell neki a jegy, vagy bérlet.

2010. szept. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!