Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyával a buszon? Milyen...

Kutyával a buszon? Milyen protokoll szerint szoktátok?

Figyelt kérdés

Milyen protokoll szerint szoktatok az elsőajtón-felszállós városi buszokon utazni kutyával? (collie) Nálatok illik leghátramenni, vagy nem? Engeditek simogatni? milyen pozitív, vagy negatív tapasztalatotok van? (Szájkosár, póráz, oltási, jegy, zacsi természetesen megvan)


Most kezdenék hozzászoktatni a buszhoz.


2011. szept. 13. 16:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én nem maradok hátrébb. Ahogy épp vagyok, úgy szálok fel. Nem engedem simogatni.
2011. szept. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Jó de a jegyet kezeltetni kell nem csak neked, a kutyának is, és csak az első ajtón lehet fölszállni. A nemsimogatást megfogadom.
2011. szept. 13. 16:55
 3/13 anonim ***** válasza:
Hát, én úgy vagyok vele, hogyha az, aki vesz jegyet/jegye van nem áll hátrébb, mert hát nem érne ám rá, akkor én se állok hátrébb kutyával. Simogatni ne engedd, és mindig figyelj rá. Ha még nagyon picuri (még nem kezdte el a fogváltást/még nem rág), akkor szerintem ne tedd rá a szájkosarat, de egyet azért tegyél el hátha olyan a sofőr. (Habár, ha buszra akarod szoktatni, akkor inkább tedd rá, hogy szokja)
2011. szept. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nagykutya, 24 kilós, szal kosár nélkül nem okés, de ez nem probléma, kell és kész. Veszek majd rendes drótkosarat, abban tud lihegni, a vászon sajnos pont ezért egy kalap xar (csak rövid ideig jó de zsebbe lehet gyűrni)
2011. szept. 13. 17:17
 5/13 anonim ***** válasza:

Én ha buszon utazok, mindig felkapom ölbe a kutyámat különben szerintem simán agyon taposnák mert nem vennék észre hogy ott van mellettem mindenki menne a buszra hogy helye legyen. Meg igazából fel sem jönne a saját lábán a szájkosár miatt, mert ha ráadom ő leblokkol egy lépést nem tesz úgy.

Nálad ez nyilván nem kivitelezhető. Jegyet én ott szoktam venni, oltási könyv csak akkor volt nálam mikor kiállításra mentem bár kéne hogy legyen, de hát az ember nem hordja azt sem mindig magával. Simogatni én sem engedem, főleg nem mindenkinek. Persze volt már, hogy engedtem például egy néninek aki mellettem ült és az ölembe volt a kutya vagy ilyesmi, de azért meg ne rohamozzanak mert kitudja milyen emberek is jöhetnek. Zacsi nálam is van természetesen.

Szerintem olyan helyre állj be a kutyával ahol elférsz. Középen szokott lenni hely ha csuklós busz, de ha nem akkor is a táskáknak meg az álló embereknek.

2011. szept. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

És mi a baj a jegy kezelésével? Pont 0,5 másodperc.

Kutya nélkül is ennyi. Gyakorlatilag meg sem állok menet közben. Hol van ez a 100 évesek araszolgatásához képest, meg ahhoz, ha a buszon veszik a jegyet, és percekig áll az egész sor.

Szóval továbbra sem értem, miért kellene akár 3 nanométert is hátramennem. Nem is fogok. És eddig még senki nem is szólt emiatt.

2011. szept. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 x) ***** válasza:
46%
De jó nektek buszosok... vonatra vagy föl se engedik vagy csak másodosztályra hordozóban :/ de egyébként simogatni én se szoktam engedni.
2011. szept. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

én vonaton vagy a biciklitárolóban, vagy másodosztályon utazom a kutyával, ha van külön jegye, velem eddig nem problémáztak...

(sőt, az egyik kutyámat konkrétan a Délinél szedtem össze, ott hagyták a pályaudvaron és 5 órája nem jelentkezett érte senki. mondtam, hogy magammal viszem, de csak ha adnak neki ingyen jegyet, mert nincs elég pénzem.:D és adtak.:) igazolással oda-visszát.)

tök rendesek voltak.:)



na de a kérdésedre válaszolva kedves kérdező, én mindig oda állok a kutyával, ahol van hely...


és simogatni ne engedd, mert alapból feszült a kutya - tömeg, szájkosár, szagok, zaj, huppanások,...-, és még idegenek taperolják is...


majd ha már látod, hogy megszokta és nem zaklatja fel a buszozás ténye, akkor 1-2 embernek max...

de csak szájkosárral, mert lehet, hogy a kutya különben odakap...



ja!

amúgy lehet kapni textil szájkosarat, amit tépőzárral tudsz akkorára is állítani, hogy tudjon benne lihegni!

ha jól emlékszem, a fressnapfban vettem az enyémet...

fekete, 1 méretben lehet kapni - de az mindenféle méretű kutyusra jó.:)

szerintem az a legjobb a kutyának, mert biztonságos, és nincs akkora súlya, mint a fémnek, meg nem is zavarja úgy a látásban...

2011. szept. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Hát igen, de a buszokon azért többen vannak, tehát jobban kell rá figyelni. Vonaton még nem voltam, úgyhogy fogalmam sincs, hogy mit hogyan, mikor.
2011. szept. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Akiteki ***** válasza:
42%

Sokat utazom buszon (BKV és távolsági is) és vonaton a kutyáimmal.

Első osztályra én sem szoktam jegyet váltani, nem igazán zavar, hogy másodosztályra megyünk. (Mondjuk a zónázón nincs is első osztály). Soha nem zavartak még ki a fülkéből vagy a kocsiból akkor sem, ha 2 vagy 3 kutyával voltam.

A távolsági buszon néha bunkó a sofőr, olyankor kioktatom a szabályzatról. A BKV-n meg teljesen természetes dolog, hogy felszáll az ember kutyával.

Én a műanyag szájkosarat szeretem. Olyan, mint a fém, csak könnyebb és nem árt neki az eső sem, mint a bőrnek. A vászon szájkosárnál még nem jöttem rá, hogy mire jó, mert ha olyan szoros, hogy a kutya nem tud lihegni, akkor az a gond, ha meg laza, akkor mintha nem is lenne rajta.

A vonaton legtöbbször a kalauz szól, hogy vegyem már le, ne kínozzam szegényt vele. Persze ott is van, aki nagy ívben kikerüli még szájkosárban is.

Nem szoktam őket szoktatni sem a buszhoz, sem a vonathoz, felszállunk és megyünk. Nem kell ebből különösebb faxnit csinálni. Ha még kölyök és nem tud felugrani a lépcsőre, akkor felkapom és úgy teszem le.

2011. szept. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!