Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan kiskutyát ivartalanítás...

Kan kiskutyát ivartalanítás után mennyi ideig ne vigyek kutyás közösségbe?

Figyelt kérdés

2022. febr. 23. 13:47
 1/5 Maya Bunnyheart ***** válasza:
77%

Addig ne amíg teljesen helyre nem jön a beavatkozás után, ez lehet pár hét/1 hónap is, az a lényeg hogy a többi kutya ne érezze őt gyengének mert sajnos betámadhatják vagy esetleg ő is támadhat (védekezésből).


Az én kan kutyám 3 évesen lett ivartalanítva, és műtét után 1 hónappal vittem újra társaságba a futtatóba. Így ugyanúgy bántak vele a többiek mint előtte.

2022. febr. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%

Mi varratszedés (5 nap) után már vittük. Már másnap rohangált volna, ezt az 5 napot is alig bírta ki a haverok nélkül.

Neked kell látni, hogy mikor van már jól.

2022. febr. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
59%

En kanomnal 10.Napon ki szedtek a varratokat, ez penteki nap volt. Vasarnap mar vittem a futtatoba.


Varratszedesig en a parkba sem vittem ki, csak porazos seta. Elso 3-4 napban nem mentunk sokat max 25 perc.Kutyahaverokkal csak ossze szaglas semmi jatek. Aztan szepen noveltem a seta idotartamot 6.-7. Naptol mar eleg jol volt akkor mar egy orat is setaltunk. Porazon. Elengedni nem mertem, mert nagyon szeles es imad hemperegni, igy ugy gondoltam veszelyes lenne varratokkal a parkban.


En ugy voltam vele csak mutet, nehogy felszakadjon. Plusz nalunk ket mutet volt, mert az elso utan beodemasodott a zacsko es csopogott a ver belole :( hivtam a dokinkat ujra műtötték aznap, levettek a zacskot is.


Szoval nagyon feltettem.

2022. febr. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, akkor állapotától függően legalább 2 hetet várni fogok vele.
2022. febr. 24. 07:03
 5/5 anonim ***** válasza:

Ahogy érzed, akár másnap már viheted is. Menhelyen önkénteskedem, ott nyílván nincs lehetőség, hogy hetekig kontroll alatt tartsuk a kutyát, hogy ne futkározzon vagy ne ugráljon.

Az ivartalanítás napján a dokinál alszanak, aztán jönnek vissza a kennelekbe, ha volt kenneltársuk akkor ugyanúgy melléjük. Semmiféle szervezkedés nem szokott lenni az adott kutya ellen. Mindegyik a saját vérmérséklete szerint "lábadozik", ugyanúgy rohannak az udvaron, mennek sétálni és ha kint izgalmas dolog történik ugrálnak a kennelekben faltól falig vagy fel-le a házakon. A kanoknál semmilyen komplikációt nem okoz ez, a szukáknál csak nagyon ritkán, de akkor sem komolyat.


Persze mindenkit megértek, aki máshogy csinálja, amíg nem önkénteskedtem, ivartalanítás után én is körbeugráltam a kutyáimat és nem engedtem nekik semmilyen hirtelen, gyors, megterhelő mozgást :)

2022. febr. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!