Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » "Harci" kutyások, veletek is...

"Harci" kutyások, veletek is így van ez?

Figyelt kérdés
Először is: elnézést azoktól, akiket szintén idegesít a harci kutya jelző, de nem tudtam volna másképp fogalmazni. Én személ szerint utálom. Bullterrierem van, és mindenki úgy gondol rá, mint harci kutya, akitől félni kell. Ebben az a vicces, hogy tök nyugodtan megyünk az utcán, és a kis tacskók, csivavák, és ilyesmi kutyák ugatják meg az enyémet, és mennének is neki. A kutyám egyátalán nem vad. Ez veletek is így van? És az hogy megállítanak az utcán -mivel ebben a városban összesen négy ilyen kutya van, pedig elég nagy a város-, hogy "ez ilyen harci kutya?" Engem az őrületbe kerget. Titeket is, veletek is igy van ez?
2010. szept. 12. 08:37
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Hát igen...nekem amerikai staffordshire terrierem van. A tisza-töltésen szoktunk sétálni, és a közeli házakban lakó emberek folyamatosan reklamálnak, pedig nem az én kutyámmal van a gond, mert ő teljes mértékig fegyelmezhető, hanem az ő "kapucsengőikkel", akik nem bírnak magukkal és mindig odajönnek, mert a kaput persze nem csukják be...
2010. szept. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Más kutyásokat is ugyanúgy piszkálnak csak másért. Azért szerintem ez még jobb mint amikor korcsnak meg patkánynak nevezik a kutyád csak mert nem túl ismert. Ez van. Ha nem bírod tartsál inkább halat. Nekem semmi bajom a harci kutyákkal, de tény és való hogy őket harcoltatták régen és nem pl a pásztorkutyákat, és bizony nem egy gazda van akinek nagy szája van a kutyája miatt...
2010. szept. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem amerikai akitáim vannak, ami valóban harci kutya volt. De mivel nagyon szép, mutatós kutya csak dicsérik és le szánhúzózzák:( A rottweilerem miatt már kaptam hideget!!! Babakocsi mellett sétáltatom és kioktatnak út közben, hogy nem szégyellem magam gyerek mellett ilyen gyilkos kutyát tartok! Meg hasonlók!

Na ilyenkor kell mosolyogni és csöndben tovább menni....

Nem érdemes az ilyen tudatlan emberekkel vitába menni. Úgysem lehet őket meggyőzni. Idióták és kész. Nem fogom őket győzködni, hogy milyen fantaszikus fajta, meg hogy nem bántja a gyereket...

2010. szept. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Másodiknak! Ez nem panasz volt, nem azt mondtam hogy nem bírom... csak szimplán idegesítő. Én sem kezdek vitatkozni velük, tudom hogy nem éri meg. Kösz a válaszokat!
2010. szept. 12. 09:16
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is pontosan így van!:)
2010. szept. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem még az angol bulldogomra is ugatnak, hogy azonnal tegyek szájkosarat a harci kutyámra, vagy rosszab esetben a pit bullomra. Nem kell velük foglalkozni. Ilyenkor szólok a kutyámnak, hogy rám nézzen, és sétálunk tovább.
2010. szept. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Norczy ***** válasza:
na most én is adok egy számomra idegesítő poént: az én csau csau-m ra is azt mondják hogy harci kutya, mert olyan feje(persze ez a tömpe orra vonatkozik) és elkezdenek nekem fajtabemutató tartani hogy ne már én a gazdi tudom rosszul a fajta múltját! Na püff! És szinte minden séta alkalmával megkapom ezt attól aki nem ismeri az én kutyámat.
2010. szept. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jaj gyerekek..nekem nem "harci kutyám" van, csak kicsit nagyobbra nőtt és ugyanezeket én is megkapom. Nem szoktam vele foglalkozni. Szólok az ebnek, hogy rám figyeljen, láb mellett követéssel szépen arrébb sétálunk :)

Mivel magam egy felvilágosult, haladó szellemű (kutyaiskolába járó) kutyatartó vagyok, nagyon sajnálom, hogy egyes fajtákkal szemben előítéletek vannak. Amely "harci kutyákat" ismerek (a kutyám barátait), teljesen jámbor kutyusok (ráadásul mindegyik kutya iskolázott). Ha nem 40 kilós lenne a kutyám, hanem egy 5-10 kilós eb, akkor is nyugodt szívvel engedném oda hozzájuk :)

2010. szept. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!