Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most ne bűntessetek le harci...

Most ne bűntessetek le harci kutyások: hogyan döntöttétek el, hogy Amstaff, Pitbull, vagy Staffordshire terriert választotok, amikor olyan hasonlóak? Talám még a Cane corsot, is ide sorolhatnám. Egy kicsit hasonlít rájuk.

Figyelt kérdés
2011. febr. 4. 16:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
51%
omg...
2011. febr. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Bár nekem nincs ilyen kutyám, de azért különböznek Ők! Küllemben és jellemben is egyaránt! Lehet, hogy csak fajtaszeretetből. Bocsi, hogy nem tudtam nagyon hasznos választ adni, de jobb mint az elsőé!
2011. febr. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
68%
Első vagyok. Lehet nem volt hasznos a válaszom, de hülye kérdése nem lehet normális választ adni. Kezdjük ott, hogy az amstaff és a staffordshire terrier az ugyanaz: amerikai staffordshire terrier... Vagy netán a starfforsdhire bullterrierre gondolt? ha már a kedves kérdező ilyen kutyát szeretne, akkor a fajták elnevezésével tisztában lehetne. De gondolom neki csak az a lényeg, hogy menő harcikutya legyen.
2011. febr. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
48%

Pontosan, az amstaff, vagy amerikai staffordshire terrier = pitbull szmokingban. Azért kezdték el amstaffnak hívni, mert amerikában a mai napig elaltatják a kóbor pitbullokat, amiknek nem találják meg a gazdáikat, és még azért, mert a 'pitbull' névről mindenki rögtön egy vérengző fenevadra asszociál.

Nekem az egyik ismerősöm nagy kutyás, és azt mondta, a pitbull és az amstaff vonal annyiban különbözik, hogy a pitbullok izmosabbak, zömökebbek, mert azokat mint munkakutya tenyésztik, az amstaff pedig a kiállítási pitbull.

Egyébként az emberek általában úgy döntik el, hogy milyen kutyát vesznek, hogy melyik faj áll a szívükhöz a legközelebb. Aki divatból vesz pitbullt, vagy ilyen komolyabb harci kutyát, meg is fog gyűlni vele a baja, mert a pitek kezeléséhez tapasztalt kutyásmúlt kell.

2011. febr. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
68%

Kedves utolsó veled értek egyet!

Kérdező neked semelyik nem való, sőt kutya sem való ha ezen gondolkozol.(mert szerintem neked csak arra kellene hogy viadaloztasd,azért érdekel ez a dolog)

Még a fajtákkal sem vagy tisztában!

Amstaff és Staffordshire terrier az egy és ugyan az a kutya az az Amerikai Staffordshire terrier!

Ha nem hiszed keress rá googlen!

2011. febr. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
51%

Most már utolsó előtti!:)

Ja és van különbség a pitt és az Amstaff között!

2011. febr. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Én nem értem miért támadjátok le, egy szóval sem írta, hogy ilyen kutyát akar venni...
2011. febr. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Akinek tetszenek az ilyen tipusú kutyák, ( Pit bull, Amstaff=Staford,Corso, Dogo Canario ) azok első sorban a kutya jellemét tudakolják meg, és felmérik hogy saját maguk mennyire képesek majd nevelni elbírni, eltartani őket.

Vagyis én így választottam ( kanárit ). Nagyon sokat olvastam róluk, és inkább a karaktere tetszett meg nagyon.

A kinézete már másodlagos kérdés volt, persze elképzelésem volt, hogy nagy testű, és tigris csíkos legyen.

2011. febr. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Platypus ***** válasza:
A pitbull és az amstaff között az a fő különbség, hogy az utóbbi egy fajta, amit törzskönyveznek, az elvárásoknak megfelelő egyedeket szaporítják..stb. A pitbull meg csak egy kutyatípus - ami többek között az amstaff őse- és nem egy fajta, tehát elég, ha nagyjából úgy néz ki, ahogy kell, de lehetnek az ősei közt más fajták is. Ebből következik, hogy az amstaffok külleme egységes, a pitbull meg elég tág határok között változhat. Továbbá az amstaffoknak csak a nagyon távoli ősei között vannak harci kutyák, míg egy ismeretlen származású pitbullnak akár a szülei is lehetnek azok.
2011. febr. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

most azért sikerült pár butaságot is leírnotok...

és igen, már a kérdésben is több hiba van.


a pit bull terrier és a staffordshire egy tőről fakad, ez így van, a staffordot később küllemi irányba szelektálták tovább, erről a történetről az amstaffosok tudnak érvényben nyilatkozni, én pites vagyok.

a pit bull terrier nem kutyatípust jelent, hanem egy konkrét fajtát, aminek azért nincs egységes külleme, mert a büdös életbe nem szelektáltak rá! csak a munkaképesség számított, anno ugye a viadalokon mutatott teljesítmény, most pedig az edzhetőség, kitartás, zsákmányosság, izomerő, stb. attól függően, hogy ki mit tart fontosnak.

mi sportra vettünk pitet, és lényeges szempont volt az is, hogy olyan szülő(k)től vegyünk kölyköt, akinek a jó képességei mellett még higgadt, stabil idegrendszere van. nagyszerű versenykutyák, nagyon tetszik a küllemük, és bújós jellemük, illetve az, hogy szinte bármilyen sportba kezdünk, azt lelkesen űzik.


egyébként ezek nem harci kutyák, hanem bull-típusú terrierek. kiv. a cane corsot

2011. febr. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!