Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csivava méretű kutyát ajánlott...

Csivava méretű kutyát ajánlott vinni olyan kutyás sétákra, találkozókra ahol többségben stafford, kau, kàj, kangal kutyák is jelen vannak?

Figyelt kérdés
Amiatt kérdem, mert elèg ideges a csivavànk... Ès ugye egy kisebb falkaharc is fèlő,hogy komoly sebet okozna benne

2022. febr. 26. 09:19
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
56%

Futtatoba is mikor hoznak csivavat meg yorkit. Mindig felunk, hogy a nagyobbak el ne tapossak oket. Oszinten szólva felelőtlenseg. Van egy 6 kgos kutyam ot nem is viszem ki a futiba.


Nekem 20kgos a masik kutyam, de jateknal nem nezi mekkora a masik fel. Ugyan ugy akar jatszani egy kicsivel ahogy egy nala 2xnagyobbal.


Meg pl egyik gazdinak a sajat kutyaja neki szaladt a terdenek, es terdszalag szakadasa lett. Mi sem gyozunk ugralni ha beindulnak a jatekban, kergetozesben a kutyak. Ilyenkor atgazolnak egy kicsin ott is maradhat.



Jobban teszitek, ha nem megy. En mikor a 20kgosat viszem ki a futira vagy kutyas progira. Akkor a havanesel elotte setalok :) igy talan nem erzi hatranyba magat.


Mielott elmentek esetleg vidd el kis setara a csivavat :)

2022. febr. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Egyetértek csivava tulajdonosként, hogy nagykutyák közé (kevés kivételtől eltekintve) nem való csivava/yorki. Véletlenül is megsérülhet, ha rálépnek, vagy fellökik.


Én is csak 2 nagykutyához engem oda, mert ismerjük őket és tudom, hogy nem fognak vele játszani. Egyik egy fiatal berni pásztor, másik egy idős boxer. Egyszer volt, hogy fiatalon a csivavám naívan játékot kezdeményezett egy németjuhásszal, aki bele is ment és vége az lett, hogy ráfeküdt a kutyámra. Csupán játékból, birkózott, de nem érzékelte, hogy ez így nem lesz jó. Gazdája egyből leszedte, enyém megijedt, de nem lett baja. A németjuhász nem volt rossz szándékú, csak nem mérte fel az erejét.


Ha tudom, hogy a nagykutya nyugodt, békés és barátságos és tuti, hogy nem fog átsétálni a kutyámon, nem megy bele a játékba, csak és kizárólag akkor engem oda. Eddig ezt 2 kutya érdemelte ki, ahogy fentebb is írtam :)


Egy ilyen közös séta rizikós, hiszen nem ismeritek az összes kutyát és a viselkedésüket.

2022. febr. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!