Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Eddig szelídnek vélt kutyám...

Eddig szelídnek vélt kutyám megharapott valakit, miért?

Figyelt kérdés
Van egy 3 éves kan német juhász kutyám. Pár nappal ezelőtt történt egy eset. Mikor kutyasétáltatás után haza értem, a barátom várt a kapuban. Oda mentem hozzá a kutyával és a barátom megsimogatta, aztán mikor vette el a kezét a kutya hirtelen rá ugrott. A kezét kapta el és nem eresztette, közben morgott. Még soha nem csinált ilyet, teljesen kikelt magából. Mikor végre sikerült róla leszednem gyorsan bezártam a kutyát aki hangosan morgott és ugatott. A barátom kezén mély harapás nyomok voltak és tiszta lila volt a keze. Fogalmam sincs mi válthatta ki ezt a hirtelen felindultságot a kutyámból, de már én sem bízom benne. Szüleim munkájából adódóan folyamatosan járkálnak nálunk idegenek, a kutya mindig szabadon járkált körülöttük. Simogattak, jatszottak vele. Sőt volt egy kisfiú is aki folyton tépte a fülét a kutyának és mégse egy rossz mozdulata nem volt felé. Szocializált, emberbarát kutya.. Legalábbis ezt hittem eddig.. Etetésnél nem morog, bármikor bele nyulhatok az ételébe, nem zavarja. De mikor barátom el megy a kennelje előtt morog, ugat és már, ha messziről meglátja le sem veszi róla a szemét, konkretan mintha gyűlölné. Mi válthatta ki ezt a viselkedést? Engem sem harapott se még sose, játékból sem.

2022. febr. 27. 19:01
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
59%

" Fogalmam sincs mi válthatta ki ezt a hirtelen felindultságot a kutyámból, de már én sem bízom benne."


Szerintem inkább az állítólagos barátodban ne bízzál!

A kutyának hihetetlen éles ösztönei vannak. Ha egy egyébként jóindulatú, jámbor kutya valakit ennyire gyűlöl, annak oka van.

Leginkább az, hogy a barátod nem őszinte jóakaród és ezt majd az élet bebizonyítja neked!

2022. febr. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
58%
Ivartalaníttasd a kutyádat és bízzál az ösztöneibe! Én amikor nem vettem figyelembe a kutyáim ellenszenvét valaki irányába, arra mindig ráfáztam.
2022. febr. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
83%

En arra gyanakszom, h haverod esetleg csinalt vele vmit, ami miatt a kutya pipa ra.

Furcsa, h mindig csak ez az egy haverod.

2022. febr. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
55%
1: Tipikus példája annak, amikor emberi tulajdonságokkal ruháznak fel egy állatot. A kutya továbbra sem pszichológus, nem fog Csernus helyére beülni. ÁLLAT, érted? Nem emberként gondolkodik. Mondok példát: Csecsemő gőgicsél, mosolyog. A kutya ezt vicsorgásnak is értelmezheti, ami náluk az agresszió jele és leszakítja a gyerek arcát. Ennyi. Vonatkoztass el az emberi tudattól, állatok másképp működnek.
2022. febr. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
95%
Én lehet kutyakiképző szakember tanácsát kérném ilyen esetben, hogy miért lehetséges csak az egyetlen emberrel szembeni ilyen viselkedés.
2022. febr. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
64%
#4 azért ez nem teljesen igaz. Az en kutyám valakitől tart, mást az első pillanattól kezdve imád. Soha nem volt bántva. Ezt mivel magyarázod? A kutyák sokkal érzékenyebb lények, olyan dolgokat is éreznek, amiket mi nem. Annak biztosan oka van, ha egy kutya mindenkivel barátságos, kivéve egy adott személyt.
2022. febr. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
51%
6: Oka van. De nem feltétlenül az, hogy gonosz az adott ember vagy bármi hó. Lehet, hogy csak utálja a dezodorja szagát.
2022. febr. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem se kell rögtön az ismerősödet elásnod.

Kutya szemébe nézel: ugatni kezd, agresszív lesz. Megérzi, hogy félsz tőle: szintén. Pedig egyikből sem következik, hogy rossz ember vagy.

2022. febr. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
62%
#7 és senki más dezodorjának a szagát nem utálta az elmúlt 3 évben?🤣Ha csak ennyi kéne ahhoz, hogy egy kutya támadjon, akkor minden nap kutyatámadás áldozatai lennénk. Az én kutyám tényleg olyan embereket nem kedvel, akikről tudom, hogy joggal. Nem azért, mert bántották volna, hanem mert alapvetően sunyi és rosszindulatú emberek. Szerintem nem véletlen az összefüggés, de ez csak az én véleményem.
2022. febr. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
70%

A kutyák nem emberek, ez tény. De ezerszer több mindent kiszagolnak és érzékelnek, mint az ember. Érzik a pozitív és negatív energiákat, rezgéseket is.

Tehát vagy csinált valamit a barátod, vagy a kutya valamiért nem kedveli, lehet féltékenység, de a hirtelen jött agresszió lehet betegség jele is. Mindenképp hívjatok a házhoz egy trénert.

2022. febr. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!