Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Eddig szelídnek vélt kutyám...

Eddig szelídnek vélt kutyám megharapott valakit, miért?

Figyelt kérdés
Van egy 3 éves kan német juhász kutyám. Pár nappal ezelőtt történt egy eset. Mikor kutyasétáltatás után haza értem, a barátom várt a kapuban. Oda mentem hozzá a kutyával és a barátom megsimogatta, aztán mikor vette el a kezét a kutya hirtelen rá ugrott. A kezét kapta el és nem eresztette, közben morgott. Még soha nem csinált ilyet, teljesen kikelt magából. Mikor végre sikerült róla leszednem gyorsan bezártam a kutyát aki hangosan morgott és ugatott. A barátom kezén mély harapás nyomok voltak és tiszta lila volt a keze. Fogalmam sincs mi válthatta ki ezt a hirtelen felindultságot a kutyámból, de már én sem bízom benne. Szüleim munkájából adódóan folyamatosan járkálnak nálunk idegenek, a kutya mindig szabadon járkált körülöttük. Simogattak, jatszottak vele. Sőt volt egy kisfiú is aki folyton tépte a fülét a kutyának és mégse egy rossz mozdulata nem volt felé. Szocializált, emberbarát kutya.. Legalábbis ezt hittem eddig.. Etetésnél nem morog, bármikor bele nyulhatok az ételébe, nem zavarja. De mikor barátom el megy a kennelje előtt morog, ugat és már, ha messziről meglátja le sem veszi róla a szemét, konkretan mintha gyűlölné. Mi válthatta ki ezt a viselkedést? Engem sem harapott se még sose, játékból sem.

2022. febr. 27. 19:01
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
41%
Teljesen mindegy, hogy a kérdező barátja Hitler vagy az Antikrisztus, ok nélkül normálisan szocializált, egészséges kutya nem csinál ilyet.
2022. febr. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
44%

Lehet szed valami gyógyszert amitől büdös az izzadsága, a kutya méterekről megérzi. Csak egy példa.

Ha a barátodról kiderül, hogy lopós, akkor beigazolódik a kutya megérezte teória. Egyébként a csávó bűnös lelke élete végéig leplezve marad.

Kérdező írja, sok idegen jár náluk, kutya megtűr mindenkit. Ja, az mind jóember, de a barát személyében eljött az antikrisztus. Hagyjuk már ezt a belemagyarázást.

2022. febr. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem csinalhatott vele valamit ez a barat? Vagy nem felt a kutyadtol? Nekem az a fura, hogy senkinel nem csinalt ilyet a 3 ev alatt.


Nem kezdtetek el őrző vedore jarni?


Tenyleg fura ez :/

2022. febr. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
79%
A kutya érzi az idegesség, bizonytalanság, ittasság (ezt mi is érezzük) szagát, valamint a mozgás határozottságából / bizonytalanságából is következtetéseket von le. Valószínű, hogy valami olyat érez összességében a kutya a barátodon amit nem tud pozitívan beazonosítani, ezért védekező képességét aktiválja (túlzottan), jelen esetben harap.
2022. febr. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
84%
Nincs a baratodnak kutyaja akit erezhet? (Am a mi kutyank is csinalt ilyet de mivel nem ennyire kozeli ismeros (nagymamam egyik baratnoje) meg igazabol csak ugatta meg nem baratkozott vele (pedig mindenki massal szokott) igy nem nagyon foglalkoztunk vele. Ja meg en se nagyon kedvelem a nenit lehet ezt erzi de ez a te esetedben nyilvan nem jatszik)
2022. febr. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
84%
16os vagyok akinek hasonlo esete volt/van. Az meg lemaradt hogy kb 2 eves kora ota csinalja ezt a kutyam de azota massal meg nem csinalt ilyet pedig 9 eves. Szoval emiatt ne felj tole! Kommentben sokan veszekednek h biztos mert seggfej a baratod vagy vmi habar ezt nem lehet egyertelmuen kizarni a lehetosegek kozul de lehet mas egyebb ok is. Nem tudom hogy akkor talalkozott e eloszor a kutyaddal amikor magkapta vagy maskor de siman lehet h megsertette vagy feltekeny ratok vagy valami
2022. febr. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Huuha, hat nem tudom mennyire igaz ez a kutya tudja és érzi, hogy milyen ember vagy dolog. De más magyarázata meg nem igazán van. Trainert mindenképp fogok hozza hívni. Bár most a bizalmam így kissé elvesztettem felé. Sose láttam még ilyennek, folyton az jut eszembe, hogy ha mást bántott akkor engem is bármikor bánthat. Másfelől viszont mindennap vele vagyok, ismerem a szokásait, mit szeret stb. Kölyök kora óta velem van, en neveltem fel. Őrző-védőre nem járok vele. Apportírozni szoktam vele.
2022. febr. 27. 21:38
 18/26 A kérdező kommentje:
18-as,akkor találkozott vele először. Az elején hagyta magát simogatni, aztán mikor vette el a kezét utána ugrott
2022. febr. 27. 21:42
 19/26 anonim ***** válasza:
74%

" 18-as,akkor találkozott vele először. Az elején hagyta magát simogatni, aztán mikor vette el a kezét utána ugrott "


Tessék: ennyire nem kell sok hozzá, de a kutya SZÓLT, hogy kellemetlenül érzi magát és hagyja békén az a balfék, mielőtt megharapta. Videó erős idegzetűeknek. [link]

(A balfék túl közel volt, amit "simogatás" néven művelt minden volt, csak nem kellemes a kutyának és a kutyát tartották, úgyhogy nem tudott elmozdulni a kellemetlen helyzetből)


Tréner mindenképp jó ötlet.

2022. febr. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
68%

Te fiú vagy vagy lány?

A "barátod", az egy veled azonos nemű haver? Vagy a pasid?

Mert mindez nagyon nem mindegy a kutya viselkedése szempontjából...

2022. febr. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!