Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyabarát az ilyen?

Kutyabarát az ilyen?

Figyelt kérdés
Szerintetek nevezheti az magát nagy kutyabarátnak aki az egyik kutya fajtáért nagyon odavan a másikat meg utálja? Szerintem ezek az emberek csak fajtaimádók nem is igazi állatbarátok! Aki szereti a kutyákat az minden kutyát szeret, nem csak bizonyos fajtákat! Elegem van már az utálom mert kicsi, meg ez nem is kutya, vagy gyűlölöm a nagykutyákat dumából! Mit gondoltok erről?
2010. szept. 12. 17:32
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
Szerintem az se baj, ha valaki csak bizonyos fajtákat szeret a többit meg utálja, de akkor ne mondja, hogy ő olyan hatalmas kutyabarát. Na szerintem te egy igazi kutyabarát vagy aki annak ellenére befogadod a kutyust, hogy nem a kedvenc fajtád!:-) Az is fontos szerintem, hogy mindenki el tudja dönteni melyik fajta passzol a legjobban hozzá és az életviteléhez, mert akár 15 évig felelősek vagyunk a kutyusunkért.
2010. szept. 12. 21:41
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
Persze mindenkinek van kedvenc fajtája és olyan amelyik kevésbé tetszik neki. Ez természetes. De én nagyon elítélem azt, amikor kutyás emberek undorral beszélnek egyes fajtákról. Mintha szerencsétlen kutyák tehetnének arról, hogy néznek ki (pl. az egyik hozzászóló utálja a hosszúszőrű kutyákat: akkor ne tartson ilyen szőrű kutyát, de az nem kicsit túlzás, hogy ezért utálja őket). Attól még miért ne lehetne egy nagyon kedves, aranyos kutya? Egy kutyát nem párnak választ, nem kell, hogy olyan értelemben tetszen neki.
2010. szept. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
23:29 Teljes mértékben egyetértek, pontosan erre gondoltam:-) Köszönöm mindenkinek aki válaszolt! Mivel véleményt kértem ezért örültem azoknak is akiknek más a véleménye mint nekem, és meg is magyarázták a saját álláspontjukat:-)
2010. szept. 13. 08:10
 14/29 anonim ***** válasza:

Én az ízeltlábúakon kívül minden állatot szeretek.

Kicsi kutya-nagy kutya... nálam a kutya ott kezdődik, hogy eléri a térdemet. :)

Semmi bajom a kicsi kutyákkal, csak a "nevelésükkel". Ők általában úgy vannak kezelve mint egy ember, mindent lehet nekik, és ebből vannak a bonyodalmak. Ideges kis vakarék lesz belőlük. Sajnálom csak őket.

viszont egy ismerősünknél yorki van, na ő kutyaként is van kezelve. És nagyon bírom őt!

2010. szept. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

Az a kutya, amelyiknek nagy és elhanyagolt bunádja van, azzal semennyit nem foglalkoztak.

Nem kell sok a bunda karbantartásához, naponta néhány perc és nem lesz gondozatlan.

Meg aztán létezik kutyakozmetikus is.

Egy másik helyen már belinkeltem, de ide is beteszem egy kutyus képét.

Az Illatos úti sintértelepre lett bevágva ez a kutyus.

Gondolom, a "kutyautálók" ott hagyták volna pusztulni:


[link]


Szerencsére, rátalált olyan, aki nem útálkozott, aki nem volt rest és tényleg szereti a kutyákat. Kivitte, nyíratta, fürdette, kezelte, szerette és most így néz ki:

[link]


És egy szépen gondozott kutyára nem kell nagyon sok időt fordítani, hogy gondozott maradjon.

Ahogy az ember is naponta mosakszik, a kutyát is ha naponta egyszer átfésülik, gondozott marad.

Ahogy a kutyabarát önmagáért szán időt a mosdásra, ugyanúgy a kutyára is szánhat.

Már, aki tényleg szereti a kutyát...

2010. szept. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

Még valami.

Akinek az a kutya jó, akivel nem kell csinálni semmit, az nevezheti magát kutyabarátnak - de rossz gazda. Még azzal a kutyával is, akinek a szőre nem igényel különösebb ápolást.

2010. szept. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
Szerintem olyan kutya talán nincs is amelyikkel nem kell csinálni semmit. Minden kutyus sok foglalkozást és törődést igényel:-)de érdemes mert nagyon meghálálják:-) Tündéri a kutyus amit belinkeltél!
2010. szept. 14. 20:39
 18/29 anonim ***** válasza:

Igazad van, legfeljebb olyan gazda van, aki semmit nem csinál.

Egyébként tényleg vannak olyan kutyák, akiknek a szőrére naponta oda kell figyelni, ha néhány percet is és vannak, akiket elég hetente átfésülni.

De minden kutya igényli a gondoskodást, törődést, foglalkozást valamilyen formában.

2010. szept. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 Morfologus ***** válasza:

És ha most feltenném a kérdést hogy állatbarát vagy e, szerintem nagy valószínűséggel igent mondanál, holott biztos van olyan állat amit nem birsz vagy nem kedvelsz.


Vagy egy eltérő példa, szereted a sört de abból se az összes fajtát, de attól még szereted a sört.

2010. szept. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim válasza:

hátt egyébként

igeen ez igy van ha az ember szereti az állaatokat akkor minden állatott szerett johh az más hh pl:irtozik a póktol akkor ez van

és ugyanezz a kutyáknáll kutyabarát azzz szereti a kutyákat de ha nem tetszik neki h annak pont hoszu a szöre ak ez van és kész öö iizlése erröl nem tehett

2010. szept. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!