Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyabarát az ilyen?

Kutyabarát az ilyen?

Figyelt kérdés
Szerintetek nevezheti az magát nagy kutyabarátnak aki az egyik kutya fajtáért nagyon odavan a másikat meg utálja? Szerintem ezek az emberek csak fajtaimádók nem is igazi állatbarátok! Aki szereti a kutyákat az minden kutyát szeret, nem csak bizonyos fajtákat! Elegem van már az utálom mert kicsi, meg ez nem is kutya, vagy gyűlölöm a nagykutyákat dumából! Mit gondoltok erről?
2010. szept. 12. 17:32
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Itt most kutyákról beszéltünk és nem minden állatról. Hát egyébként nagyon kevés olyan állat van amit nem szeretek, de egyiket sem bántanám soha!! Nem is ez a lényeg... Persze a sörös dologgal igazad van:-) Attól még szeretheti valaki a kutyákat, hogy nem szereti az összeset. Amit én nem értek, az az, hogy attól még mert egy fajta nem a kedvencem vagy nem annyira tetszik miért kell utálni!? Aki szereti a kutyákat az szereti és tök mindegy, hogy néz ki vagy milyen fajta, nem utálja mert a kutya az kutya!!
2010. szept. 14. 21:18
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

én pl nem szeretem a pókokat, de ha meglátok egyet nem kezdek el sikítozni, vagy hogy üsd agyon, öld meg stb...

Van is egy pók a szobámba, aki ott ül a legtávolabbi sarokban, és ő az én szúnyogirtóm :) Sosem bántanám, az ő életét is tisztelni kell, mint ahogy ha nekem nem szimpatikus valaki, attól még nem rohanok neki egy géppisztollyal mert, hogy nekem nem tetszik az, hogy van. A pók is állat, érez. Ha lenne egy nálad nagyobb valaki, aki csak azért összetapos, mert te nem tetszel neki, hát gondolom nem nagyon örülnél. A kutyákkal is így vagyok. Nem tartanék angol bulldogot, mert nagyon érzékenyek a napra, és nem bírnak sok mozgást egyszerre. Én pl nagyon szeretek futni (régen tájfutó voltam) és a mostani huskymmal is canicrossozunk (az ember a kutyájával együtt fut, egy hám és egy kötél-öv segítségével, ami összeköti őket). De nyilván, ha egy angol bulldog, ott feküdne az út mellett, véresen, összetört lábbal, mert elütötték, nekem első dolgom odarohanni, és elvinni a dokihoz minél előbb.

2010. szept. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 Morfologus ***** válasza:

"Amit én nem értek, az az, hogy attól még mert egy fajta nem a kedvencem vagy nem annyira tetszik miért kell utálni!?"


Na most ezen a mondatodon kérdező elfiloztam, mert nem könnyű a válasz :) Namármost a "nem szeretem" és az "utálom" közt szerintem csak egy hajszál van. Nem elég a szókincsem hogy ezt bőven kifejtsem :)


kutya az kutya, ezt mondtad. Az ember meg ember, nem? holott biztos van akit utálsz?! :) 2oldala van az éremnek.

Egyébként nem fogom felrúgni az első velem szembe jövő csivavát azért mert nem szeretem.

2010. szept. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Oké, csak ezzel az a baj, hogy ez mind külsőségre vonatkozik. Én is ismerek olyan kutyát, amelyiket azért nem szeretek, mert nagyon agresszív és folyton nekimenne a kutyámnak (bár ez a gazdi hibája, de attól még nem szeretem azt kutyát). Viszont csak a külsőség miatt nem kéne utálni egy kutyát. Az lehet, hogy nem tetszik neki külsőre, de attól miért ne lehetne szeretnivaló a belső tulajdonságai miatt?

És persze embereknél sem tetszik nekünk mindenki, de normális esetben azért nem tetszik nekünk valaki, mert bunkó vagy egy idióta az illető, nem pedig azért, mert nem ő a szépségideálom. Most az egyszerű szimpátiáról beszélek, nem pedig a párkapcsolatokról (mert ott szükség van bizonyos mértékben vonzalomra is).

2010. szept. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

És akkor nem vagyok állatbarát, mert a szőrös állatokat jobban szeretem, mint a szőrtelen, tollas vagy pikkelyes társaikat? Szerintem attól még állatbarát vagyok, nem ütnék agyon egyetlen állatot sem, függetlenül a külsejüktől, és ugyanez van a kutyákkal is: szeretheted jobban azt a fajtát, amid van, mert ha másmilyen fajtád lenne, azt imádnád...Miért lenne ez baj?


A baj ott kezdődik, ha azért, mert nem kedvükre való adott fajta, azért megütik vagy kivégzik a nyomorult kutyát, vagy azt mondják, csúnya, és ezzel elkeserítik azt a gazdit, akinek az ő kutyusa a legszebb.


Tök mindegy, ilyen fajta, a kutya, ha foglakoznak vele, okos lesz és hűséges, barátságos, és ha jól táplálják és gondoskodnak róla, nagyon szép is lesz, fajtától függetlenül, szép, a maga nemében.


Én nagyon szeretem a kutyákat, de legjobban az enyémet.

Attól nem vagyok kutyabarát, csak fajtab**i? (Keverék kutyám van!)

De hát nem a fajtájáért szeretem a kutyámat!

Vagy akkor még csak kutyabarát sem vagyok, vagy mi?

2010. szept. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

22:31:-) Ez aranyos volt amit írtál:-) Veled semmi baj nincs, úgy tűnik te igazán szereted az állatokat!!:-) Nem is az ilyen emberek miatt mint te tettem fel a kérdést. Mondok egy példát:-) Múltkor sétáltattam két kutyusomat az egyik barátnőmmel akinek egy kistestű kutyusa van. A kutyus jól szocializált, nagyon értelmes barátságos, szereti a kutyákat embereket egyaránt. Odajön egy faszi egy nagy kutyával, erre a kiskutya odamegy a nagy kutyához játszani. A faszi azt mondja: -Takarítsd el ezt a kis férget a kutyám közeléből!!!! Imádom a kutyákat de a patkányokat nem.

A kiskutya nem is olyan kicsi kb 10 kg. Szegény barátnőm elhúzta a kutyáját, de látszott, hogy nagyon elszomorodott azon amit ez a bunkó mondott! Na az ilyen ember nem szereti a kutyákat az biztos!!!

2010. szept. 15. 08:08
 27/29 anonim ***** válasza:
Én nagy kutyabarátnak vallom magam, de ténleg vannak fajták amiket nem szeretek. DE ezért az embereket hibáztatom, igazából rájuk vagyok mérges hogy ilyet csináltak a fajtából, ilyen torzat, betegeset, degeneráltat. És a kutyával szemben sose mutatom ki, szerencsétlen nem tehet róla hogy megszületett.
2010. szept. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Én szinte minden kutyát szeretek van amelyiket jobban, van amelyiket kevésbé, de szeretem őket.

Egy kivétel van a pitbull. Ez azért van, mert még kisgyerekként(8 évesen) megtámadott egy pitbull és a bal kezem annyira összeroncsolta, hogy a mai napig nem tudok vele rendesen megfogni egy kisebb tárgyat, mert kiesik a kezemből. Ha meglátok egy pitbullt és lehetőségem van rá átmegyek az utca másik oldalára, de soha nem bántanám meg a gazdáját azzal, hogy leszólom, mert tudom, hogy sok jó kutya van köztük is.

Ha meglátnék egy pitbullt véresen összeverve segítenék neki, de soha nem fogadnám örökbe, mert félnék tőle, nem tudnék bízni benne.

Most ettől én nem lennék kutyabarát?

2010. szept. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
13:13 Teljesen érthető, hogy tartasz tőlük ezek után! Szerintem ettől még ugyanúgy lehetsz állatbarát és ahogy kivettem a szavaidból az is vagy:-). Egyébként azután ami veled történt még azon is csodálkozom, hogy ennyire szereted a kutyákat:-)
2010. szept. 15. 18:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!