Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudok csinálni ezzel a...

Mit tudok csinálni ezzel a viselkedéssel?

Figyelt kérdés
Van egy kutyám, aki ha játszik egy másik kutyával egy idő után megtámadja a másikat. Nem harapja meg, viszont megtámadja minden előjel nélkül. Eddig nem csinálta ezt, nem tudom mi váltja ki belőle. Régebben szinte minden kityát megugatott, arról sikerült lenevelni, viszont most ezt kedzte el. Ivartalanított szuka kutya, Legtöbb esetben más lányokkal, de fiú kutyával is előfordult már ez sajnos. Kellemetlen pillanatokat okoz, arról nem beszélve, hogy a másik kutya ilyenkor általában nagyon megijed,nem reagál semmit. Elhívom onnan, leszidom de még utána is morogja a másikat. Olyannal is ezt csinálja, akivel mindig játszottak. Viszont általába ha újra találkozunk egy kutyával, akinek nekiment már, mit csináljak? Hagyjam hogy össze szimatoljanak vagy menjek vele tovább?

2022. márc. 4. 22:02
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

A mieink is igy jatszanak: rafognak egymasra stb. Ez nem tamadas.


Nem fekszik elotte a kutyad? Nem az van,h o pihenne,a masik meg erolteti a jatekot es o azert tamad ra?? Itatod kozben? 0 fokban is itatom a kozos futasunk kozben.

2022. márc. 5. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
nem csak ráfog hanem morogva kb leszorítja a földre, miközben acsarog rá. a legutóbb olyan volt hogy állt mellettem a másik meg jött hozzá aranyosan és nekiment, pedig szinte semmi olyat nem csinált a másik kutya, ami neki szerintem ne tetszett volna neki, mert előtte nem sokkal ment a játék stb. Azért nem tudom mit csináljak, mert teljesen máshogy reagálja le azokat a szitukat, amik neki nem tetszenek, akkor csak odacsíp vagy vakkant egyet. És itt általába a másik kutya is és mindenki is halára rémül, mert a semmiből ‘eldurran az agya’ :(
2022. márc. 5. 02:05
 13/17 anonim ***** válasza:

Miért hagyod neki? Miért nem kapod el, bünteted le ott és akkor azonnal? Behívod és utána szidod le? Tehát a behívást bünteted? Miért nem ezt a viselkedést állítod le?


Ha nem tudod kontrollálni a kutyádat, akkor ne engedd oda másokhoz! Ne mások kutyáinak kárára akard ezt megoldani! És agresszív kutyára kell a szájkosár!

2022. márc. 5. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Ledominálja. De nem értem, miért kell neki játszania többi kutyával? Tök fölöslegesen teszed ki ennek, ráadásul még neked lesz kellemetlen ha lenyomja a másikat.
2022. márc. 5. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
benne van a kérdésbe hogy levan szidva, elkapom a grabancát és arrébb viszem. azért játszik, mert szeretne és nem mindegyikkel csinálja ezt, nem agresszív. nem azt mondtam hogy mindenkivel ezt csinálja, van akinek behódol stb. ritkán, kb félévente ha egyszer fordul elő, azt nem értem hogy miért a semmiből csinálja ezt a semmire.
2022. márc. 5. 08:10
 16/17 anonim ***** válasza:

". ritkán, kb félévente ha egyszer fordul elő, azt nem értem hogy miért a semmiből csinálja ezt a semmire."

Nem is fogod megérteni.

A kutyáknál is létezik olyan, hogy bizonyos egyedeket nem kedvel.

Nem kell filózni, miért teszi, hanem akkor kiveszed a játékból. Ennyi.

2022. márc. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nincs a kutyádnak fájdalma?
2022. márc. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!