Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Palotapincsi vs. Házinyúl...

Gábor1992 kérdése:

Palotapincsi vs. Házinyúl Mennyi az esélye hogy bántja, megöli a macska méretű felnőtt házinyulat egy nyugodt viselkedésű felnőtt palotapincsi egy kertben ha összetalálkoznak? Mindketten szabadon mozognak. Mit csinálna vele?

Figyelt kérdés

2014. aug. 2. 23:44
 1/6 anonim ***** válasza:
65%
Erre vajon ki tudja a valaszt? :D ha nagyon jol nevelt, akkor mondjuk le tudod tiltani. En kutyam pl ketlem, hogy barmilyen allatot megtamadna, ha azt mondom neki, hogy nem.
2014. aug. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az attól függ, hogy mennyire hagyod a pincsit rápörögni a nyúlra. Ha kontroll alatt van a kutya, akkor tuti, hogy nem lesz gond, de igazából valószínűleg anélkül se, a pincsik ritkán gyilkos hajlamúak, pláne hasonló méretű állatokkal szemben. De azért érdemes az első gyanús, nemtetszős megmozdulásokat is letiltani, akkor nem lehet gond.
2014. aug. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Azt jó hallani hogy nem gyilkos hajlamú, ugyanis a szituáció valszeg emberi felügyelet nélkül történne meg, mert a kutya nem az enyém, csak be szokott járni ide néha.
2014. aug. 3. 00:11
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát az meg zsákbamacska, főleg mert gondolom nem törzskönyves, garantáltan pincsis jellemű kutyáról beszélünk, hanem valami expresszes húszezres szaporítós ki tudja milyen temperamentumú kutyáról. Felügyelettel legyenek összeresztve.
2014. aug. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

macskával találkozott már? azzal mit csinálna?


a nyúl találkozott már kutyával/macskával? mit csinált?



Az én kutyám annak ellenére hogy vadász/kotorékeb keverék nem tudna mit kezdeni vele, mert nem látott még nyulat, nem tudna mit kezdeni vele. (megszófogadó is ha azt mondom neki nem bántod akkor nem bántja) Pl a macskához is odaszalad, de ha az nem szalad el nem bántja, csak ugrák körülötte, néha vakkant egyet, elrohan vissza, és ismétli magát (kb ez a szaladjá má, né így kéne csinálnod, hallod csináld mááár)


a nyuszival kb az lenne hogy odamegy megszagolja a nyúl odakap a fejével ő hátra ugrik, elkezd körülötte ugrálni, de ha a nyúl előrébb ugrik akkor ő el (vagyis a nyúl simán megkergetné..



nah de kerestem neked egy videót, kb így nézne ki a dolog az én kutyámmal:

https://www.youtube.com/watch?v=VgTRh3-J-Bc

2014. aug. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha a kutya hallgat Rád, szófogadó, és azt mondod neki, hogy nem bántod, akkor a kutya nem fogja bántani.

Az én kistestű kutyám sem kergeti az utcán a macskákat, mert megtanítottam, hogy nem szabad. A tesóméknak van cicájuk, megtanult szépen közelíteni más kisállatok felé. Néha találkozunk sünikkel, azokat is fél méterről nézi, nyuszival sem volt gond. Óvatosan odament, megszaglászta, és ennyi. Megdicsértem, és soha eszébe nem jutott, hogy támadólag lépjen fel.

2014. aug. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!