Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan nyugtassam le ilyenkor...

Hogyan nyugtassam le ilyenkor a kutyám?

Figyelt kérdés
Van egy pár olyan kutya, akit ha már messziről meglát, esetleg összetalálkozunk és megugatják egymást, akkor utána képtelen lenyugodni. Próbáltam már mindent, de semmi nem használt. Figyelmét ilyenkor képtelenség magamra vonzani, akkor is ha kaja van nálam vagy játék, ő még mindig hergeli magát a másik kutyán. Esetleg tipp, ötletek?
2022. márc. 4. 22:21
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Aha, csak az volt a kérdés, hogy hogy nyugtassam le, hiszen ilyenkor le sem ül. Az, hogy ,,nyugtasd meg" nem túl sok segítség, de azért köszi
2022. márc. 4. 22:34
 2/11 A kérdező kommentje:
Szerinted ezt a kérdést csak én látom? Nemmcsak én pontozlak le, hanem valószínűleg mások is, már ne haragudj de ha nem tudsz számomra hasznos választbadni, akkor miért ne pontoználak le? Amúgy nem mindegy? Ez csak egy oldal, ismeretlen emberekkel.
2022. márc. 4. 22:46
 3/11 anonim ***** válasza:
14%
Ha a jutalom nem valik be, akkor negativ megerositessel probalkoznek, nalunk a vizespalack valt be (ha vizimado a kutya, akkor nyilvan mas, amit nem szeret). Errefele sok a haziallat, tehenek, lovak, szamar, es veszettul oda akart mindig menni, hiaba a villanypasztor, igy egy ideig vittem magammal setahoz egy sportkupakos palackot, es amikor kezdett begerjedni, kapott egy spriccelest. Par alkalom eleg volt.
2022. márc. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Mit értesz lenyugtatás alatt? Eddig mivel próbálkoztál? Simogatod? Nyugtatgatod?


Mennyire jól szocializált? (Nyilván ez költői kérdé, hisz ga az lenne nem csinálná ezt.) Tiltásra hogy hogy nem reagál?

2022. márc. 5. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Ezt a sok tehetetlen gaztát. Pofozd már fel másból úgyse ért ilyenkor!
2022. márc. 5. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
58%

Te figyelnél rám, ha éppen síkideg vagy?

Sőt nyugton ülni a hátsódon?

Akkor mit is vársz el a kutyádtól?



Valószínűleg z lesz a hiba, hogy a kutyád sokkal-sokkal hamarabb befeszül, mint ahogy neked feltűnik. Ne csodálkozz, hogy nem tudod kezelni.

Ha jobban odafigyelsz a kutyád jelzéseire, megtalálod azt a pontot, ahol tudja, hogy kutya (kukás autó, egyéb mumus) jön, de nincs még totál rástresszelve, menni fog az.

2022. márc. 5. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

nyílván nem simogatom, azért azt én is tudom h az nem hatásos.. próbáltam már leültetni, hogy nyugodjon meg miközben elvonom a figyelmét. Nem mondanám nem szocializáltnak, összesen a környéken kb három kutyára ha reagál így, akkor már sokat mondtam.


utolsó köszönöm, akkor ezután mégjobban fogom figyelni

2022. márc. 5. 08:16
 8/11 anonim ***** válasza:
70%

Neked kell előbb észrevenni a számára kellemetlen ingert, akkor magadra vonod a figyelmét, kezdj el vele feladatozni, és addig tartsd fenn, amíg elhaladnak.

Másik opció, hogy hátra arc, és mentek másfelé, de ez csak akkor jó, ha nem jön más hasonló kellemetlenség minden irányból.

Nekünk bevált a figyelemelterelős feladatozás. A kutya szép lassan megszokja a kellemetlen ingereket, egyre ritkábban húzza fel magát, nekem meg kiélesedett a figyelmem.

2022. márc. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
25%

Rátiltasz, ha pedig erre nem hallgat, leállítod, lebünteted. (Ha ez nem megy, keress fel oktatót.) Ne könyörögj neki, ne huzogasd a pórázt és ne nyomkodj jutifalit az orra elé.


A szocializáció azt jelenti, hogy a kutya megtanulja, hogy adott szituációkban hogy kell viselkedni, milyen energiaszinten kell lennie. Ez nálatok a leírás alapján nincs meg.

2022. márc. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
91%

Ilyenkor,ha messzirol meglatod,elmentek masik iranyba. Latok ilyet sok embernel.


Nem mustaly mindenkepp talalkozni az ellensegekkel. Lehet elkerulo magatartast is gyakorolni.

2022. márc. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!