Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Azok a kutyások, akik szerint...

Azok a kutyások, akik szerint napi 4-5 órát kell egy kutyával foglalkozni, azok munkanélküliek / nem tanulnak?

Figyelt kérdés

Nem vagyok kutyás, de az oldalon az állatos kategória ugrik fel elsőnek, és volt már, hogy rákattintottam pár kérdésre. És csomószor láttam, hogy emberek azt írják, hogy egy kutyával minimum 4-5 órát kell naponta foglalkozni, különben állatkínzó vagy.

És egy másik dolog, azt vettem észre, hogy mikor reggel 6:30 körül megyek a buszmegállóba, akkor egy kutyasétáltató embert sem szoktam látni, de mikor az iskolában elmarad az első 2-3 órám, és 9 körül megyek a buszmegállóba (mikor már a legtöbben munkában/iskolában vannak), akkor legalább 3 kutyás jön velem szembe, pedig csak kb. 2 percről van szó mire odaérek.

Emiatt gondolkodtam el azon, hogy aki tényleg ennyit foglalkozik a kutyájával, az vajon munkanélküli? Nem provokatív a kérdés, csak érdekelne, mert nekem még simán iskola mellett még magamra is alig van időm, nem hogy még egy kutyára.


2022. márc. 6. 14:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
33%
En napi 10 percet ha foglalkozok vele, reggel, delutan megkapja a kajat es igy is elvan a kertben mint a bunda, nincs ido minden percben vele foglalkozni.
2022. márc. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
55%
Hát nem tudod? Ez a Gyakori, itt mindenki hómofiszos ájtís, napi 23 perc melóval, havi 45,6 millió forintos fizuért.
2022. márc. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
91%

Lehet, hogy délutánosok vagy éjszakai műszakba mennek vagy csak későbbre járnak dolgozni. A munkát nem mindenki egyformán kezdi el.


Szabadságot vettek ki. stb dolog is lehet gyes gyed, ha nők.

2022. márc. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
93%

Én tényleg annyit foglalkozok vele, mivel itthonról dolgozok és szingli vagyok, nincs gyerekem. Ha lenne, akkor is legalább 2-3 órát azért szánnék rá, mert igényli a sétát, játékot. Ha ennyi időm nem lenne rá a nap 24 órájából, akkor nem tartanék kutyát. Minek, ha úgyis csak hanyagolnám?


Nekem itt inkább az szokott kamunak tűnni, mikor írják, hogy esőben-szélben-hóviharban is napi 2 órát kell sétálni a kutyával. Hát érdekes módon én még egy borongósabb napon se szoktam látni senkit kutyával, csak mikor süt a nap🤣Szóval ez tuti kamu, hogy mindenki minden nap sétál a kutyájával, a legtöbb örül, ha legalább hétvégén elviszik.

2022. márc. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
88%
Nekünk kinti-benti kutyánk van, amit direktben vele foglalkozunk, az naponta egy kb. 1 órás séta, meg olyan 10 perces játékok néhány alkalommal elszórva a nap folyamán (itthonról dolgozom). Persze nyilván függ a kutyus életkorától, fajtájától, és a körülményektől is. A miénk 8 éves foxi, ráadásul van kert, ahhoz nem kell sétálni vinni, hogy elvégezze a dolgát, elég kiengedni az ajtón. A szomszéd kutyussal is szeret bandázni a kerítés mentén. Számára az is "foglalkozás", hogy folyamatosan velünk van, amikor olvasok vagy filmet nézek, mellém bújik a kanapén, ha a kertben bármit csinálunk, ott ugrál körülöttünk stb. Amolyan minden lében kanál.
2022. márc. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
28%
A kutya családosoknak való. Elég egy kis ölebnek annyi foglalkozás, hogy míg esténként nézi a család a tv-t, addig valamelyiküknek az ölében van, és simogatják. Plusz mikor én voltam gyerek, akkor a kutyusunk vagy a tesóm ölében pihent, aludt, vagy az én ölemben, amíg tanultunk. Ennyi elég nekik. A mi kutyusunk csak az egészségügyi sétát igényelte, rögtön jött is fel a lakásba, el nem lehetett volna húzni pórázzal a másik irányba, hogy gyere, sétáljunk kicsit. Csak otthon szeretett lenni a lakásban. Persze vittük a telekre, ahol játszottunk, futkározhatott, kirándulni is jött velünk, de kirándulás kb. évente 5x volt, tehát nem olyan sok. A telekre mentünk havonta min. egyszer. Amúgy csak a lakásban volt, mégis boldog kutyus volt.
2022. márc. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
75%
Egy családban, apa, anya, 2 nagyobb gyerek, mindenki tud egy kicsit foglalkozni a kutyussal. Pláne, ha az egyik szülő váltott műszakban dolgozik, akkor nincs az, hogy mikor a gyerekek elmennek suliba, akkor mindig egyedül van. Sokszor otthon van vele min. az egyik szülő, ha nem csak délelőtt dolgozik az egyik.
2022. márc. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
76%
Úgy is nagyon jól lehet foglalkozni a kutyával, hogy beszélünk hozzá, miközben épp simogatjuk vagy csak ott van körülöttünk, igaz, ez inkább szobakutyákra vonatkozik, nem tudom egy közepes vagy nagytestűnek ez mennyire jön be. De valóban, hacsak valaki nem nyugdíjas, akkor tényleg nem tud elég időt szánni a kutyájára, ha egyedülálló. Még egy dolgozó párnak se igen való, én azt mondom. Családoknak érdemes kutyát tartani.
2022. márc. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
79%

Ha nem korlátozzuk szigorúan a sétára, tényleg foglalkozom ennyit a kutyámmal, tekintve, hogy benti kutya, és amikor nem munkahelyen vagyok, vagy nem olyan helyen, ahova nem jöhet (posta, élelmiszerbolt), akkor a kutyámmal együtt töltöm itthon az időt, ez meg azért napi 4-5 óránál több, ha mindent figyelembe veszünk, azt is, amikor csak fekszik mellettem a kanapén, és vakartatja a hasát.

Ettől eltekintve tényleg vannak olyan fajták, illetve egyedek fajtákon belül, akiknek sok és intenzív foglalkozás kell, és ha ezt nem kapják meg, probléma lesz a viselkedésükkel, szóval ha valaki ilyen kutyát akar, vagy tart, az okkal kap ilyen véleményeket, ha nem lenne elég ideje a kutya megfelelő tartására. Szóval mondjuk aki kényelmes, otthonülő, kevés a szabadideje, az ne malit tartson például. Persze, vannak, akik túlzásba esnek.

A másik, az, hogy te mikor hány kutyást látsz, nem releváns, én például törzsidős rendszerben dolgozom, 9-re járok, ha 8-kor indulok itthonról, még akkor sem vagyok elkésve, ehhez igazítom a kutyasétáltatást, a kutyám meg nem egy pacsirta típus, ha rajta múlna, el is késhetnék, ha kész lesz a 3-as metró, akkor még később is indulhatok akár, vagy ha ugyanúgy indulok, mint most, hamarabb hazaérek majd, néha meg itthonról dolgozom, akkor még kevésbé kell sietni. De vannak - még ha nem is gyakori - kutyabarát munkahelyek, így van, aki a kutyájával jár dolgozni, szoktam látni ilyeneket is.

2022. márc. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Tenyleg vannak kokemeny munkakutyak, akiknek nem eleg a napi 20 perc rohangalas a kertben, de azert ketlem, hogy veluk is napi 5 orat feladatoznanak, setalnanak. Vagy nem tudom, tenyleg ki hogy csinalja, de epp ezert nem is ilyen fajtat valasztottam.


Nekem tacskom van, osszessegeben napi 2 orat szoktunk setalni. Ha nagyon rossz ido van, akkor kevesebbet, mert pisilni is alig tudom kirangatni :D


En peldaul reggel 9-re, neha 11-re jarok dolgozni, tehat valtozo mikor viszem ki, de munka elott mindenkeppen muszaj kicsit lefarasztani, foleg, mivel o benti. Szoval abbol nem nagyon lehet messzemeno kovetkezteteseket levonni, hogy te mikor latsz kutyasokat az utcan.

2022. márc. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!