Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összeházasodnátok valakivel,...

Összeházasodnátok valakivel, hogy munkanélküliek vagytok abban az időszakban? Vagy nyugodtabbak lennétek, hogy nem kell mással foglalkoznotok, mint az esküvő megszervezésével. Cikinek találnátok a rokonság előtt? L

Figyelt kérdés
2010. nov. 18. 11:40
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
60%

nem,munkám legyen,még ha részmunkaidős vagy fekete is


max akkor nem zavarna ha van annyi félretett pénzem,hogy nem számít hogy most dolgozok vagy sem


de gondolom nem ez áll fenn

2010. nov. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
79%
Hát ha szerény esküvő lenne, "dínomdánom" nélkül, akkor nem ciki..szerintem. Ha viszont lagzit is akartok, akkor lehet, hogy várni kellene, amíg van melóhely, nehogy azt mondják, hogy a "sejhaj" kilóg a gatyából és közben meg százezreket szórtok el ruhára, virágra, zenészre, stb..
2010. nov. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
52%

Én nem nagyon értem, hogy a munka és az esküvő között mi az összefüggés.

Ha nincs munkám is állhatok úgy anyagilag, hogy megengedjek magamnak egy lagzit, és nyilván ha van se biztos, hogy megengedhetek. Nyilván, ha se munka se pénz, akkor szerényebb az esküvő költségvetése.

Rokonok szempontjából meg jó esetben ismernek annyira, hogy csak pillanatnyi helyzet a munkanélküliség és nem lustaság.

2010. nov. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
44%

Az utolsóval értek egyet! Szerintem sincs sok köze a kettőnek egymáshoz. Max. annyi,hogy tényleg több időd lesz szervezni. Bár nekünk munka mellett is sikerült a 120 fős lagzinkat kb. 4 hónap alatt megszervezni.

Most azért meg valaki munkanélküli lehet rá pénze. Nem tudhatjuk. Lehet,hogy ez a szülők ajándéka!

2010. nov. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
52%
11:48 vagyok, utolsókkal egyetértek, én is így gondolom, csak nem írtam oda. Nincs összefüggés. Az, hogy megszólnak-e vagy sem emiatt, valóban anyagi helyzet és nem munkahely-függő..
2010. nov. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
11%
Kit érdekel, mit gondolnak mások? Én gyereket is úgy vállalta, hogy nem volt munkám. A nőnek nem muszály dolgozni, én is eltartott leszek, háztartásbeli. Boldogítom a férjem, akit szeretnék boldoggá tenni. Munka minek, ha majd ő eltart okosan, anélkül, hogy sokat dolgozna? :) Ésszel, és mindent meg lehet oldani.
2010. nov. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
20%

Szia!

mi is úgy házasodtunk nemrég,hogy mketten munkanélküliek vagyunk,viszont volt annyi félretéve,hogy emiatt nem fájt a fejünk. (nem nagy lagzi 40-50fő) Viszont szüleink hallani sem akartak arról,hogy bármit fizessünk.(ismerősök körében szintén így gondolkodnak a szülők) Így anyagilag nekünk csak megérte,mert elég szép pluszban zártuk. De ha szüleink nem segítenek úgy is nullára jöttünk volna ki.Az meg egyáltalán fel sem merült senkiben,hogy a melóról kérdezősködjön.

2010. nov. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
63%

engem rettenetesen megviselne, ha munkanélküli lennék (és nem gyerekkel lennék otthon) és ez megterhelné a párom. Mi csak akkor költöztünk össze, amikor MINDKETTEN tartósan kerestünk annyit, hogy együtt megengedhessük magunknak a közös albérletet. És esküvőt is igy vállaltunk: közösen, a saját kontónkra, nem a rokonokéra. Persze előfordul, hogy valamelyikünk munkanélkül marad, de az akkor rettentően igyekszik, hogy legyen munkája, ideiglenesen szinte bármit elvállal. Én rettentően szégyelném, és biztos nem vállaltam volna be igy az esküvőt. Az eljegyzést igen (semmi ünneplés, dinomdánom, csak gyűrűváltás és lánykérés), de az esküvőt nem.

De ez én vagyok... és nem biztos, hogy ez a jó hozzáállás.

2010. nov. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem ciki hogy úgy akarsz családot alapítani hogy éhenhalni sincs pénzed, és az esküvö kölcségeit mégis kire vernéd rá a nagynéni fizese a virágokat, a vöfény meg a kaját... Mért nem ér rá addig míg lesz munkád?
2010. nov. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
A párom elég jól keres, és nem fontos dolgoznom.
2010. nov. 18. 15:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!