Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A rottweilert hogyan kell...

A rottweilert hogyan kell arra nevelni, hogy ne legyen agressziv?

Figyelt kérdés
2022. márc. 10. 20:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%

Szeretettel neveled. Ha rosszat csinál, nem bünteted (sok agresszív állat valójában csak fél, és önmagát védi) hanem ignorálod vagy korrigálod.


A roti nem agresszív - rossz bánásmód és/vagy gyenge idegzet (ezért nem szabad szaporítóktól venni) okozza.

2022. márc. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem agreszívak, csak érdekel, mi lehet a kiváltó ok. Imádom őket, bár nekem még sosem volt rotim.
2022. márc. 10. 20:51
 3/14 A kérdező kommentje:
Agressziv *
2022. márc. 10. 20:57
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
A szeretettel nevelés szükséges, de nem elégséges. Az ösztöneit kell kordában tartani lefárasztással és megfelelő munkával. Egyébként a rottweiler alapból nem agresszív fajta.
2022. márc. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
17%

Rendszeres kocogas.

Nyugodt szeretetteljes neveles.

Nincs agressziv banasmod. Mert ugye rolad mintazza a szitukbol a viselkedesmintat. 😁

2022. márc. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
57%

Igen, minden kutyát szeretettel kell nevelni. De azért ezt a nincs büntetés maszlagot ráhúzni egy rotira, ez még itt is durva!


Vesz a kérdező egy rotit, aki 6-7 hónaposan betesztel és például bevédi a fekhelyét. Biztos nem kezdem el leklikkelni azt, amikor végre abba hagyta a morgást! Úgy hajítanám arrébb, hogy nyekkenjen és egy életre tanulja meg, hogy az agresszió tabu! Nem kezdem el terápiázni a nem létező problémát és nem kezdem el ráhagyni, pláne meherősíteni benne! Majd a jó viselkedést rengeteg szeretettel, örömmel, jutalommal fogom díjazni! Őv fajta, magas agressziószinttel, amit csak és kizárólag megfelelő tartással, fárasztással és megfelelő szabályrendszerrel lehet kontroll alatt tartani!

2022. márc. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
57%
#6 nekem nem rotim van, de teljesen egyetértek veled. A kutyákat nem lehet csak szép szóval meg jutifalatozással nevelni. Én is próbáltam, de akinek volt már kölyökkutyája, az tisztában lehet vele, hogy ez önmagában kevés (már ha valaki tényleg normálisan akarja megnevelni a kutyát, nem csak hagyja elkanászodni). Igenis egyszer-egyszer úgymond ki kell mutatni az erőfölényedet, ahogy azt falkán belül is tennék egymással. Ő ezt nem bántásnak veszi, náluk ez a kommunikáció része. Nyilván nem bántani kell ok nélkül, de ha rosszat csinált, akkor biztosra kell menni, hogy ahhoz többet ne legyen kedve. Kaphat egyet a seggére, semmi baja nem lesz tőle, egy rotiról beszélünk. Ha nincs következménye a rosszaságnak, akkor nyilván megint csinálni fogja. A végén pedig lesz egy engedetlen kutyád, aki nem tisztel és nem vesz komolyan. Amúgy kutyasuliba kötelező jelleggel járnod kell egy ilyen kutyával!
2022. márc. 11. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
57%
A 6-7-nek igaza van, fajtától függetlenül. Ha a kutya nem csak szimplán nem viselkedik rendesen épp, hanem konkrétan ledominálni próbál, arra egy jó válasz van: ha te dominálod le. És ez nem úgy működik, hogy "jaj, Prüntyike, nem szabad morogni a gazdira! Abbahagytad? Jólvan, ügyes vagy, tessék, egy juti!" Főleg egy olyan domináns fajtánál, mint a roti - merthogy amúgy valóban nem agresszív, de dominánsnak domináns, erős jellem. De ő is csak egy kutya, ha normálisan, következetesen nevelik, nincs vele gond.
2022. márc. 11. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A két értelmes válasz nem értem miért lett lepontozva.
2022. márc. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
21%

Szeretettel, következetesen, és hogyha kölyökként próbálgatja a határait - meg kamaszként -, értsd morog, odacsíp, keményen le kell dominálni, különben tényleg irányíthatatlan lesz.


És ledomniálás alatt nem azt értem, hogy "jaj, Zuzuka, ne csináld", hanem lenyomod, a seggére, orrára ütsz.

Semmi baja nem lesz, csak megtanulja a határokat.

2022. márc. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!