Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Utazás,1-2 hetes távollét...

Utazás,1-2 hetes távollét esetén mi a megoldás tipikusan "egyemberes", őrző-védő kutya etetésére/gondozására?

Figyelt kérdés
A jövőben szeretnék egy nagyobb testű kutyát házőrzőnek, illetve barátnak. Sok fajta között vacilálok, ilyen a kuvasz, a rottweiler, az óriás snaci és még sorolhatnám.. (a körülményektől függ majd, mi lesz) Rokonok élnek a közelben, de sajnos van rossz tapasztalatom: Ismerősömék komondora többször megharapta a család egyik közeli barátját, aki a távollétükben etette a kutyát. Mindenképpen "keményebb" ebet szeretnék, de senkit nem akarok veszélynek kitenni, ha hosszabb időre "elmaradok" esetleg. Kerítésen át való etetés nem opció, ételmegtagadásra szeretném nevelni, nehogy megmérgezzék. Ti hogyan oldanátok meg ezt a helyzetet?

#rottweiler #kuvasz #nyaralás #Agresszív kutya etetése
2018. júl. 15. 11:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Sokan panziába viszik a kutyájukat. Egy jól megnevelt őrző védő is tud jól viselkedni más kutyákkal, emberekkel. Arra tanítsd majd meg, hogy a telken belül legyen "agresszív" a betolakodókkal szemben. De legyen normális, ha a helyzet azt kívánja. Így el tudod majd vinni panzióba, ha arra lesz szükség.

Nálunk a szomszéd, rokonok etetik a kutyát, amikor nem vagyunk itthon. De ha ez nem lenne opció menne panzióba.

2018. júl. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Panzió. Vagy kellően tudatos nevelés. Normál esetben a házőrző nem fogja sem a panziót védeni a tulajoktól, sem az otthonát attól az 1-2 embertől, akikhez kifejezetten erre szocializáltad.
2018. júl. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem kuvaszom van, én úgy oldottam meg, hogy a kerítéshez drótoztam a vizes vödrét és a lábosát. A szomszédnak átvittem egy zsák kutyatápot(szárazat) és megbeszéltem vele, hogy minden reggel öntsön neki egy kancsó vizet és egy pohár eledelt.

Egy hónapot voltam távol, elég jól viselte, bár a napi 2 órás séták sajna kimaradtak, de mivel 1500négyzetméter udvarom van, el volt.

2018. júl. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha van konkrét személy, aki ilyenkor etetné, vele lehetőleg minél jobban megismertetném a kutyát, kölyökkortól ott élőnél ez könnyebb. Ha pedig el kell menned, előtte fokozatosan felkészíteném a kutyát: először csak ott van a rokon az etetésnél, hozzányúl az üres tálhoz, ő etet, de a gazda felügyeletével, később a gazda látszólagos felügyelete nélkül stb.
2018. júl. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönet a válaszokért!
2018. szept. 29. 07:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!