Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit érdenes ilyenkor tudni,...

Mit érdenes ilyenkor tudni, mire kell készülni?

Figyelt kérdés

Sziasztok, most lesz először kutyánk, nem kölyökkutya, hanem már 2-2,5 éves, menhelyi kutya.

Nyilván utánaolvastam meg minden ilyesmi, próbáltam felkészülni, de arra lennék kivancsi, hogy nektek mik voltak azok a történések/események amik váratlanul értek és nem készültetek fel rá?

Nyilván nem arra gondolok most, hogy nem volt szobatiszta a kutyus😅.

Köszönöm a valaszaitokat, ha esetleg valamire még kuváncsiak vagytok, akkor készseggel válaszolok itt is meg privátban is.

Köszi😊



2022. márc. 13. 15:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az enyém például mindentől félt, és reaktív is volt emberre, állatra. Előtte nem élt emberek között, a menhelyen született és nőtt fel. (Már kezdjük leküzdeni a problémákat, de ehhez sok idő kell)
2022. márc. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

#1 Én már találkoztam a kutyussal a menhelyen és ott játékosnak tűnt, meg elég bátornak.

Köszi a választ, remélem nem lesz ezzel probléma majd.

Remélem hamarosan sikerül megoldanotok ezeket a problémákat:)

2022. márc. 13. 17:06
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
#1 vagyok, az enyém is olyan volt a menhelyen. Nem tudhatod pontosan hogy milyen lesz.
2022. márc. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Köszi amúgy, én meg remélem hogy nektek nem is lesznek problémáitok :) csak azért mondtam hogy ne érjen váratlanul, ha mégis lesz valami
2022. márc. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Sok meglepetés érhet még. Több mentett kutyán vagyok túl és az a tapasztalatom, hogy a kutyák, az új helyen, a biztonságos környezetben néhány hónap után kezdik el megmutatni az igazi személyiségüket. Türelem kell hozzájuk és bármennyire is azt mondatná az ösztönöd, hogy "szegény mentett kutyát ezért nem büntetem meg, eddig is rossz sora volt" -ezt felejtsd el. A legnagyobb hibát azzal tudod elkövetni, hogy sajnálatból nem neveled a kutyádat. A kutyák úgy lesznek a legkiegyensúlyozottabbak, ha pontos szabályrend szerint élhetnek, ha pontosan tudják és értik a határokat, ha az új gazdijuk biztonságot nyújt nekik és ezt a kiszámíthatósággal éred el a legjobban. Természetesen a nevelésen nem a tettlegességet értem, de ha rossz dolgot csinál, akkor igenis le kell szidni, tudomására kell hozni, hogy rosszul viselkedett. Ellenkező esetben, ha valamiben ügyesek voltak, akkor viszont sok-sok dicséretet, jutalomfalatot, simogatást kapjon, mert a pozitív megerősítés nagyon lényeges a számukra.

Gratulálok, hogy az örökbefogadás mellett döntöttetek és nagyon sok boldog kutyás évet kívánok nektek!

2022. márc. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat:)

Azért is döntöttem az örökbefogadás mellett, mert egyrészt ugye segitek így egy kutyának másrészt ugy hallottam és egyet is értek ezzel, hogy első kutyának nem ajánlanak kölyök kutyát, hiszen őt a 0-ról kéne nevelni.

Remélem minden jol alakul majd:)

Esetleg még azt meg tudjátok mondani, hogy az alaptrükkök (ül, fekszik,marad, pacsi) tanítása mennyire nehéz, mire kell számítani?

Egyébként egy tacskóról van szó😊

2022. márc. 13. 22:07
 7/19 anonim ***** válasza:

Mindenkinél más hogy milyen gyorsan megy biztosra, de amúgy nagyon egyszerű :)

Bármit tanítasz, kisebb lépésekben haladj, és egyszerre csak pár percig (látod rajta ha már fárad) tanítsd a kutyát, utána hagyd pihenni egy kicsit.

2022. márc. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

És ez lehet hogy hülye kérdés de ugye nagyon kell figyelhi hogy a kutyus ne hízzon és, hogy jutalomfalatból túl lehet adagolni?

Vagy nem mindig kell jutifali, néha elég ha megsimogatom?

2022. márc. 13. 22:20
 9/19 anonim ***** válasza:

Akkor el lehet hagyni a jutifalit, vagy ritkán adni, ha már az adott dolog nagyon jól megy :) de érdemes neki megtanítani hogy más is lehet jutalom, játék, simi, a kutyától függ.

Amúgy érdemes figyelni, sok jutifalin rajta van az adagolás, hogy kb mennyit érdemes adni.

2022. márc. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Nekem is örökbefogadott tacskóim vannak. Nem foglak áltatni, nem lesz egyszerű. Nagyon makacs és önfejű fajta, emellett elképesztően rafináltak. A jutifalat nagy motiváló erő náluk, de nagyon kell figyelni az adagolásra. Én apró szemű kölyöktápot használok jutalomfalatnak.

Nagyon fontos náluk a szellemi foglalkozás, sokkal nagyobb igényük van rá, mint sok más fajtának, amelyiknél elég a fizikai lefárasztás. Kifejezetten szeretik a szellemi munkát, nagyon tudják élvezni, de az önfejűségükből adódóan nagyon sok kitartást és türelmet is igényel a gazda részéről. Emellett rendkívül alkalmazkodóak, hűségesek, de hajlamosak manipulálni és felülbírálni a gazdájukat, hiszen őket önálló gondolkodásra tenyésztették ki a munkájuk miatt.

Nagyon következetesen lehet csak nevelni őket és nem szabad elfelejteni, hogy a méretük ellenére ők kőkemény munkakutyák. Ha megkapják a kellő foglalkozást, akkor a fennmaradó időben szeretnek a kanapén elterülni és a gazdijuk mellett lazulni.

Nagyon be tudják lopni magukat az ember szívébe és azt tapasztaltam a környezetemben és magamon is, hogy aki tacskós volt, az tacskós is marad. Szóval, üdv a klubban ;-)

2022. márc. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!