Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Domináns kutya gazdik! Nektek...

Domináns kutya gazdik! Nektek is le kell néha "meccselni" a kutyával a dolgokat?

Figyelt kérdés

Egyik kutyám menhelyi, másfél éves. 5 hónapja van nálunk. Szép időnek köszönhetően egyre több helyre viszem és nevelem, mert bizony domináns. Kutyákkal is, de alapból véve is önfejű és érdekérvényesítő természetű. Már nem húz pórázon, láb mellet sétál parancsra, kutyákkal is sokat javult a viszonya. Viszont néha érzem, hogy bepróbálkozik. Pl Felülírni a parancsokat, vagy éppen "megbolondul" és körbe-körbeb rohangálva szórakozik, persze megfogni nem hagyja magát ilyenkor. Ha ezt lerendeztem vele, utána egy kis angyal. Van mellette másik kutya, aki kimondottan szófogadó típus, sosem jutottak eszébe olyan őrültségek, mint az új kutyámnak. Az újnak bizony kell, hogy néha odacsapjak, mert különben nem vesz komolyan.


Testvérem szerint robotot csinálok a kutyából és nem hagyom játszani. Neki is van kutyája, de nem domináns. Mondtam neki, hogy egyszer engedek neki, akkor legközelebb is megpróbálja, mert akaratos és okos is. Nem az a típus, akire rá lehet hagyni a dolgokat. Nem is tudnék úgy kutyát tartani, hogy ne tudjak benne megbízni.



2022. márc. 15. 12:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%

Soha nem kellett vele lemeccselnem semmit, és megütnöm sem.

A körbe körbe rohangálásért pedig végképp nem ütném meg.

2022. márc. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
Ja értem, szóval attól "domináns" egy kutya, hogy kutyaként viselkedik. Te is "domináns" vagy, nem is egy farok incel, aki a kutyáján éli ki a frusztrációit.
2022. márc. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nem, azért domináns, mert látom, hogy viselkedik más kutyákkal, emberekkel és szuka létére magasabbra jelöl, mint a kan kutyám...


Persze, ha a kutyám dominálná a kutyádat, az már gond lenne. Alap elvárás, hogy tudjon viselkedni és az, hogy random körbe-körbe rohangál és szándékosan nem hagyja magát megfogni közben, az nem fér bele. Bőven van lehetősége játékra, de akkor is meg kell tudjam fogni, hallgatnia kell a hívásra.

2022. márc. 15. 13:25
 4/14 anonim ***** válasza:
81%
A rohangálás mióta dominancia? A kutyák így fárasztják le magukat, mikor túl sok az energiájuk. Jesszus, hagyd már élni szerencsétlent!
2022. márc. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem valóban domináns kutyám van, fajtából eredően várható volt, plusz kan is, épp ezért már kölyök kora óta ennek megfelelően, következetesen neveltem, így nem, nem kell vele "lemeccselnem" a dolgokat.
2022. márc. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Úgy látom nem érted a problémát. Nem az a gond, hogy rohangál, hanem hogy közben szórakozik velem és nem hallgat a behívásra sem, nem lehet leállítani. Ha ilyenkor belefut egy másik kutyába, aki esetleg agresszív, biztosan jó vége lesz...
2022. márc. 15. 13:44
 7/14 anonim ***** válasza:
81%
Nekem is domináns a kutyám, de én nem szolgaként kezelem, hogy minden mozdulata kizárólag tőlem függjön. Nem a katona fegyelemtől lesz jó a kutya-gazdi kapcsolat. Tisztelni úgy is fog téged, ha hagyod kutyának lenni. Mi a baj azzal, ha futkos? Ennyiből a gyerekednek se hagyd, hogy fusson, játszon, mert nemfog neked szótfogadni és ő lesz a főnök. 🤦‍♀️
2022. márc. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
#7 olvasd el az utolsó kommentemet
2022. márc. 15. 13:48
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vesz téged komolyan, akkor miért gondolod, hogy a kutyával van a baj? Simán lehet, hogy te csinálsz valamit rosszul. Milyen módszerekkel neveled?
2022. márc. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán meg van tanítva neki a behívás? Ezek szerint nem.
2022. márc. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!