Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni, ha kéretlenül...

Mit lehet tenni, ha kéretlenül odarohangálnak gyerekek a kutyámhoz és ez nagyon zavaró?

Figyelt kérdés

Pomerániai törpespiccem van, mindig pórázon megyünk, jó szocializált okos kutya egyébként, de már többször jártam úgy, hogy a gyerek szemből rohan felé és nyúl felé, hogy jaj de cuki, még szinte reagálni sincs időm. Én meg nem szeretném, ha mindenki taperolná a kutyámat. Nem harapna alapból meg senkit, de ilyen gyorsan már nem vagyok biztos benne, hogy félelmében nem kapna oda.


Mit tudnék tenni ilyen helyzetekben? Már kezd egyre zavaróbb lenni ez a szituáció. Ha harapna, akkor tuti én lennék a hibás és a "csúnyagazdi". Olvastam a Yorkis kérdést, de h őszinte legyek, nem segített sokat.



2022. márc. 15. 14:19
1 2 3 4 5 6
 1/54 A kérdező kommentje:
Egyébként ha szépen odajönnek a szülővel és megkérdeznek, hogy szabad-e, természetesen meg szoktam engedni, de amikor erre a rohanós gyerekre normálisan rászóltam, hogy légyszi ne rohanj felé, mert megijedhet, akkor meg mekkora szemét vagyok...
2022. márc. 15. 14:23
 2/54 anonim ***** válasza:
91%
Egy hasonló kérdésnél láttam itt egy nagyon jó ötletet. Valaki azt írta hogy ilyenkor kiabál a gyereknek és/vagy a szüleinek, hogy a kutya bőrbeteg és fertőző. Ezek után senki nem akarja simogatni, ez elriasztja őket.
2022. márc. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
88%

Pedig mást nem is nagyon tudsz tenni mint messziről szólni az épp rohanni kezdő gyerek "gazdájának" hogy talán nem kéne.....


Fordított esetben....?!?!

2022. márc. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
73%
Szard le őket. Ha megharapja, így járt, minek nyúl oda. Ha te pórázon sétáltattad, akkor semmi joguk kiakadni ezen.
2022. márc. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
79%
Mikor látod, hogy jön rohanva valamelyik gyerek a kutyus felé, akkor vedd fel a kezedbe és így nincs lehetősége megsimizni. Meg a szülőnek szóvá tenni, hogy nem minden kutya szereti a kéretlen simogatást és jobb ha ezt megbeszéli a gyerekével is, mert egyszer sírás lesz a vége.
2022. márc. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 A kérdező kommentje:
1-es, köszi szépen az ötletet, mondjuk ez nem tudom mennyire lenne hihető egy szépen kozmetikázott, ápolt szőrű kutyánál a bőrbetegség, de a fertőző betegségeknek utánanézek, hátha bejönne :D
2022. márc. 15. 14:37
 7/54 anonim ***** válasza:
85%
És mi van ha nem azt mondod hogy fertőző beteg, hanem azt hogy HARAP
2022. márc. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 A kérdező kommentje:
A harapás is jó ötlet, arra már én is gondoltam. Bár a kutyám pont hogy nem az az idegbeteg teacup szőrpamacs, ami mindent ugat ami mozog, barátságosan csóvál embereknek és kutyáknak is, szóval így elképzeltem a szitut, hogy én meg ott kiabálom, hogy harap :) A sárga szalagra is eszembe jutott, de arról nem is álmodom, úgyis mindenki megjegyezné, miért nem a "hajába" kötöttem a szalagot...
2022. márc. 15. 14:43
 9/54 anonim ***** válasza:
79%
Esetleg még mondhatod - ha ilyen ragyogó szép - hogy most jöttetek kutyakozmetikából és valami extra cucc van a bundiján. (találj ki valamit)
2022. márc. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
80%
Én ráordítanék a hülyegyerekre, és elzavarnám. Amúgy is utálom a hülye, neveletlen kölyköket a szüleikkel együtt.
2022. márc. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!