Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 hónapos golden kutyink...

3 hónapos golden kutyink sokszor megharapta és morog a gyerekekre. Ez normális??

Figyelt kérdés
Van egy 3 hónapos golden kutyink, viszont tök sokszor megharapta a gyerekeket és morog rájuk(nem játékból) tök csalódott vagyok, mert direkt azért választottunk ezt a fajtát mert azt olvastam róluk h igazán gyermekbarát, és toleráns kutyák... Félek h ahogy nől ez csak rosszabb lesz ☹️ hogy taníthatnánk meg neki h ezt nem szabad??
2022. febr. 7. 07:33
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
93%
Kutya iskola
2022. febr. 7. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
88%
Minden kölyök kutya ilyen. Foglalkozni kell velük napi több órát. Ha meg szaporítótól van akkor a rendes szocializáció sincs meg, így még többet kell vele majd foglalkozni.
2022. febr. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
99%

Tenyésztőtől van vagy menhelyről? Menhelyen érhette trauma, de egy tenyésztős kutya 3 hónaposan biztosan nem agresszióból harap, hanem csak játékból. Ebben a korban vadócok a kiskutyák, morognak, ugatnak, karmolnak, harapnak. Neked az a dolgod, hogy leneveld őt ezekről. Bármikor harap, erélyesen rászólsz, hogy nem szabad. Ha nem hagyja abba, akkor elzárod valahova(mint a gyerekeknél a szobafogság), vagy adj a szájába valami játékot, amit rághat. A lényeg az, hogy következetes legyél, ha valamilyen viselkedést nem szabad, akkor azt sose engedd, mindig szólj rá érte! Az enyém lassan 5 hónapos és már teljesen leszokott a harapdálásról, de 3 hónaposan ő is egy vadállat volt.


Viszont ha tényleg úgy látod, hogy agresszíven harap a kutya, akkor beszélj egy trénerrel és amint megvannak az oltásai a kutyának, járjatok vele kutyaoviba. Ez minden kutyának ajánlott.

2022. febr. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
21%

Baratnom kutyaja csinalja ezt de o idegenekkel es mar nem baba pedig hanem 2 eves!

Hiaba van raszolva xart se er

Fajtiszta pedig es ez semmit sem jelent mint az lathato

Kesobb kerult hozza szoval ki tudja hogy neveltek egyaltalan es igy hogy szocializalodott

Csak idegeneket harapdal es morog is szoval en nem megyek a kozelebe es problema megoldva😀

Szerintem a kiskutyus nem marad ilyen ha idoben ki van belole ez nevelve es nem rogzul ez a szokas

2022. febr. 7. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
88%
#4 a kutyák életében van egy kritikus időszak, kb. 4 hónapos korukig sok emberrel, kutyával, szituációval kell őket megismertetni (autók, kutyakozmetikus, állatorvos, háztartási gépek hangja), hogy barátságosak és magabiztosak legyenek. Ha ebben az időszakban kimaradt a szocializáció, akkor félőssé vagy agresszívvé válhat a kutya és ezt később lehet már csak tréner segítségével és sok munkával lehet helyretenni. Ha egyáltalán lehet. Barátnőd kutyájánál valószínűleg kimaradt ez a kölyökkori szocializáció, vagy valaki bántotta.
2022. febr. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
17%

Nem tudjuk!De ez lehet igen.

Nem csinalja veluk hanem csak idegenekkel

Olyan mintha a teruletet vedene

Nem fel o senkitol az biztos hanem en felek tole holott kistestu kutya😊

Mar nem tema mert nem megyek a kozelebe

Kutya iskola meg nem volt

2022. febr. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
11%

Ja es azt csinalja hogy mikor megy valaki akkor odakap a labhoz

Vagy multkor pl simogattam majd felakartam allni mert az olemben es belekapott az orromba,szamba

Majdnem kapott egyet visszakezbol de nem szabad tudom

Azert szova tettem hogy ez nem normalis viselkedes

#6

2022. febr. 7. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

De szerinted nevelés nélkül magától lesz tök normális? Sokat kell vele foglalkozni, nevelni kell, meg kell tanítani neki a határokat, pont mint a gyereknek. Gondolom ő sem nő mint a gomba, hanem neveled.


Egyébként meg kölyök. Ha nem bírsz vele, vidd kutyasuliba!

2022. febr. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
46%
1# *kutyaiskola
2022. febr. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
98%

Nem, nem normalis.

De azt jo lenne tudni, a gyerek hogy banik a kutyaval, mert nem csak a kutya lehet a ludas. Ha a gyerek allandoan nyuzza, huzza, fulet, farkat akkor nem kell rajta csodalkozni.

Honnan van, milyen helyrol, mikor lett elszakitva az anyjatol? Ha tul koran, az is okozhat traumat.

Megoldas, ha megvan minden oltasa, akkor kutyaovi, majd kutyasuli, mert hiaba csaladikitya, szocializalni kell, es kovetkezetesen nevelni.

2022. febr. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!