Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni, ha kéretlenül...

Mit lehet tenni, ha kéretlenül odarohangálnak gyerekek a kutyámhoz és ez nagyon zavaró?

Figyelt kérdés

Pomerániai törpespiccem van, mindig pórázon megyünk, jó szocializált okos kutya egyébként, de már többször jártam úgy, hogy a gyerek szemből rohan felé és nyúl felé, hogy jaj de cuki, még szinte reagálni sincs időm. Én meg nem szeretném, ha mindenki taperolná a kutyámat. Nem harapna alapból meg senkit, de ilyen gyorsan már nem vagyok biztos benne, hogy félelmében nem kapna oda.


Mit tudnék tenni ilyen helyzetekben? Már kezd egyre zavaróbb lenni ez a szituáció. Ha harapna, akkor tuti én lennék a hibás és a "csúnyagazdi". Olvastam a Yorkis kérdést, de h őszinte legyek, nem segített sokat.



2022. márc. 15. 14:19
1 2 3 4 5 6
 51/54 anonim ***** válasza:
36%
Egyáltalán mi jogon nyúl idegen ember a kutyámhoz?! Én ilyenkor azt csinálom, hogy átmegyek a másik oldalra, és morgok a Bernimnek egy sort, hogy utálom a mocskos kölyköket. 😄
2022. márc. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/54 NTBS ***** válasza:
100%
Szólj rájuk.
2022. szept. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/54 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy a sárga szalagos rendszert pont erre találták ki. Ha egy kutyán sárga szalag van, az azt jelenti hogy térre van szüksége, és óvatosan vagy egyáltalán ne közelítsék meg. Némelyik gyerek tudja, és akkor nem megy oda, de ha nem figyelnek rá, megmutathatod neki, hogy mit jelent az a szalag.

Amúgy meg nyugodtan szólj rá, elvégre a te kutyád, te ismered milyen, a gyerek nem. A szül hibája ha arra sem tanította meg a gyereket, hogyan kell idegen állattal viselkedni, nehogy már te érezd magad rosszul tőle!

Nálunk rendszeres, hogy akár felnőttek is csak úgy mellettem elsétálva utána kapnak hogy de cuki és megsimogatják. Mivel nem akarok balhét egy csomószor tűröm, de ha pl pont tudom hogy szar napja van a kutyának vagy aznap nem nagyon hiányzik neki, mindig rászólok ezekre a kedves emberekre.

Ilyenkor szokott jönni a mit szólok be, ő csak megsimogatta, nem akart rosszat, ne pofázzak dumák. Kedvencem amikor a szülő oktat ki, hogy ne neveljen az édes pici gyerekét (zárójelben magunk között, ahelyett hogy ő tenné)...


Én meg csak mindig visszakérdezek, hogy Ön mit szólna, ha szó nélkül odamennék a gyerekhez és megsimogatnám? Persze jön a hümmögés hogy azt nem szabad és olyat senki normális nem csinál. Mondom igen, egy kutya pedig pont olyan mint egy gyerek. Az enyém, rengeteg pénzbe kerül felnevelni és fenntartani, és nem mellesleg én ismerem, én tudom milyen és hogyan reagál. Ennél a pontnál csak hüppögés és szépen csöndben elslisszolás szokott következni.

2022. szept. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/54 anonim ***** válasza:
100%
szólj rájuk
2022. szept. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!