Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért divat egyszerűen a...

Miért divat egyszerűen a kutyának odadobni a tápot és ezzel el van intézve az élelmezése ?

Figyelt kérdés

Állandóan azt olvasom a kérdések közt, hogy "Melyik tápot ajánlanátok ? )

Basszus titeket is csak táppal etettek, vagy kaptál normális kaját is ? A kutya tökéletesen meg tudja emészteni az emberi kajákat is.

Van egy ismerősöm, Ő egy száraztápokat gyártó üzemben dolgozik. Azt mondja, hogy bejön hozzájuk a húsliszt és abból csinálják a tápokat. Elmondta, hogy a belsőségek is benne vannak, amiben a leölt állat teljes béltartalma is benne van, az ÜRÜLÉKKEL együtt.

Aztán a késztermék az állatorvosok szerint roncsolják a kutyák fogait. Azóta van sokkal több fogászati probléma a kutyákkal, mióta több évtizede elkezdtek megjelenni a száraztápok. Ti meg ezeket erőltetitek a kutyákba. Én is adok néha napján, de max egy hónapban 3-4 alkalommal. Persze értem én, nem akar azzal senki sem foglalkozni, hogy teszem azt főzzön annak a szerencsétlen kutyának. De akkor minek állatot tartani ? Gyerek koromban csak házi kosztot kaptak a kutyáink. Sosem voltak betegek és mindegyik nagyon hosszú életet élt. Most meg ilyen allergia, olyan betegség, másról sem hallok. Nagyon lenézem azokat, akik csak táppal etetik a kutyákat. Szétcseszik szegény kutyát.



2022. márc. 15. 21:58
1 2 3 4
 11/37 anonim válasza:
5%

Az én kutyám például a tápot csak kiegészítés ként kapja (50% zöldség tartalmút) mivel nyers zöldséget nem eszi meg !!!


Amugy java rész , csirke mellcsontot és farhátat kap főve , néha itthoni kaja maradékot.


De kizárólag aki táppal etet én azt kívánom nekik hogy ők meg csak tartósítószeres mirelit kaján éljenek

2022. márc. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
94%

Aki meg nagyreszt fott csirkecsontot es farhatat ad a kutyanak, az olvasson mar legalabb utana, hogy tilos adni, mert szilankosra torik a csont es oriasi gondokat okozhat!


Legalabb ennyit tegyunk mar meg a kutyankert. De a taposok a balfaszok,ertem. Akkor akik veszelyeztetik a kutya eletet, azok mik?

2022. márc. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt ezeket szakemberek állították össze gondosan, ügyelve arra hogy minden tápanyagból a megfelelő mennyiséget tartalmazza. Vicces kis gondolat hogy okosabbnak hiszed magad náluk olyan témában amiben nincs gyakorlati tapasztalatod.

Természetesen a prémium, gabonamentes tápokról beszélek, nem a szupermarketes hulladékokról.

Másrészt az ürülékes dologra reagálva: szerinted a kutya őse a vadonban evés előtt elvitte valami vízhez megtisztogatni a beleket, vagy megette a zsákmányt szőröstől-bőröstől?


Az emberi kajákkal az a baj, hogy az ember az egyetlen faj, amelyik minden szemetet összezabál. Finomított, feldolgozott élelmiszereket eszünk, amik még nekünk sem tesznek jót, nemhogy a kutyának akinek alapjában véve ragadozó emésztőrendszere van. A sok szénhidrát pl amit mi zabálunk, gyulladásokat okoz náluk. Plusz sok ember által fogyasztott kaja átmegy rajtuk gyakorlatilag anélkül hogy bármit is adna a szervezetüknek. A legrosszabb amit valaki tehet a kutyájával, ha odadob neki mindenféle szart amit ő eszik. Sokan kenyeret, pizzát, tésztát etetnek a kutyájukkal. Persze hogy túléli, de ezt nevezik minőségi éhezésnek, ha ez a kifejezés mond neked valamit. Aztán idő előtt elkezd felbomlani a mája, tönkremenni a veséje. Ha tudnád, mennyi ilyen esetet láttam az elmúlt 12 évben.


Két dologgal tesz jót az ember: ha megfelelő összetételű, prémium táppal etet, vagy ha BARF-ozik. Persze a két tábor is szeret egymásnak menni, de ezzel a kettővel nem lehet mellélőni, ellenben a pörkölt maradékkal és társaival. Persze ezekhez is kell némi utánajárás, nem elég ha az ember levesz valamit a polcról azt jóvanazabuksinak.


A fogaknak meg pont hogy az emberi kaja tesz rosszat, mert az puha, nem kell nagyon rágni, csak nyelik szerencsétlenek. A táp viszonylag kemény szemekből áll, jót tesz a fogaiknak ha rágnak. Nem ám a hulladék Pedigree Denta Sticks-et kell adni ilyen célra..

A BARF-ban pedig szintén vannak rágnivaló, csontos darabok.

Ha odadobod elé a csirkepörköltből maradt csontokat, az rohadtul nem tesz jót neki.

Én pont a magadfajta bugrisokra szoktam mondani hogy minek tart kutyát az ilyen.

2022. márc. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
89%

Gondolom az ismerősöd a büki Purinában dolgozik. Normális ember nem etet ilyen szarokkal, csak jó minőségű prémium tápokkal.

Sokan még mindig rettentően tájékozatlanok, azt hiszik hogy a kutyaeledelvásárlást megoldhatják a saját élelmiszervásárlásuk közben. Holott élelmiszerboltokban nem kapni rendes minőséget.

2022. márc. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
94%

Nagyon ráérsz? Közöd?


Látszik, hogy szét vannak cseszve szegény kutyák, hogy 14-16 évig, vagy akár tovább is élnek.


Szóv ti moslékkal etettétek a kutyáitokat, ezért csak és kizárólag az lehet jó? Dohányos ember is elélhet 90 évig, nem?

Gondolkodni sem ártana, néha napján.

2022. márc. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:

Tipikus védekezés, hogy " Mi közöd van, hozzá, hogy ki mivel etet ? "


És ha a kutyát ütik verik, ahhoz mi közöm van ? Mégis megmondanám a magamét, hogy nem kel fel az ijedségtől.


A kutyának kell a rágás, csak nem állandóan. A száraztáp csiszoló hatású, más néven abrazív anyag. Egy eszkimó asszony csak bálnabőrt rág egész életében és tönkremennek a fogai.

Aki csak száraz táppal etet, az buta.

Az meg, hogy melyik a minőségi táp azt az alapján döntik el a tudatlanok, hogy mennyi az ára.

Miközben a NÉBIH vizsgálatán egy olcsó táp lett az első, beltartalmi értékben. Pont erről a márkáról tett fel valaki korábban egy kérdést, és úgy lehúzták a "fotelszakértők", hogy csak na.

Vagyok abban a szerencsés helyzetben, hogy az ismerősöm révén belelátok a gyártási folyamatokba és terítésbe.

Ez nem úgy van, hogy van egy tápmárka és azt az adott cég gyártja. Megbíznak egy gyártót és az adott márka csak a forgalmazást végzi. A szóban forgó gyártó is nagyon sok márka termékeit gyártja, még talán azt is, amit TE hiper-szupernek gondolsz.

2022. márc. 15. 23:27
 17/37 anonim ***** válasza:
100%

"És ha a kutyát ütik verik, ahhoz mi közöm van ?"


Semmi,eltaláltad.Semmihez nincs közöd ami nem a te dolgaidat érinti.Mások kutyája mások gondja.


"Vagyok abban a szerencsés helyzetben, hogy az ismerősöm révén belelátok a gyártási folyamatokba és terítésbe."

Magyarországon nyílván a 'jó' minőségű tápok dolgaiba látsz bele..

Mond már a táp nevét aminek a gyártásáról tudsz bármit is! De csak okosan,a legutóbb is megjelent egy nem várt tenyésztő és rágalmazásért kishijján fel lett jelentve az egyik kérdést kiíró tag.Csak nekünk vagy névtelen,akinek kell annak pont minden a rendelkezésére áll ahhoz,hogy megszívd ha te is bele esel ebbe a hibába.:D


Minden tápot nem lehet egy kalap alá vonni.Prémium táp és prémium táp közt IS van különbség.Gondolom te valami Pedigree,Darling vagy valami Spar teljes értékű kutya eledel gyártó cégre "látsz rá".

(Annyit látsz te amennyit mesél a haverod.Aminek a fele lehet szimplán túlzás is úgy lehessen miről társalogni.

2022. márc. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:

Ja, azt nem is mondtam, hogy van a gyártó cégnek saját márkája is és csepegtetnek néhány állatorvosnak, hogy az ő terméküket ajánlja, ha valaki kérdezi.


Na mindegy, most kidühöngtem magam. Az biztos, hogy ha rajtam múlna kedves táposok, életetek végéig csak kemény kaját adnék nektek is, hogy megtudjátok mi is az. Nincs puha, omlós husi, csak keményre sütött panír anyag, meg keményre sütött burgonya, meg minden mást, de csak keményet. Kell a rágás nektek is.

2022. márc. 15. 23:38
 19/37 anonim ***** válasza:
14%
Nekem gagyit eszik chappit.14 éves mint a makk olyan jól van.és imádja a gagyit, pedig acanat és orijent is vettünk neki ott rohad a sarokba. A gagyit imádja chappi, pedigree pal.
2022. márc. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:

#17 Mint írtam , ez az alap probléma:

"A kutyának kell a rágás, csak nem állandóan. A száraztáp csiszoló hatású, más néven abrazív anyag. Egy eszkimó asszony csak bálnabőrt rág egész életében és tönkremennek a fogai."


Itt még a minőségről nem esik szó. Nem a beltartalmi értékkel vannak gondjaim, mikor a száraz tápokat szidom, hanem, hogy kemény.


Márkaneveket nem említek, annyira nem vagyok hülye, de voltam és még leszek is többször a gyártó cégnél. Látom a folyamatokat, és látom a márkaneveket is.

2022. márc. 15. 23:47
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!