Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért divat egyszerűen a...

Miért divat egyszerűen a kutyának odadobni a tápot és ezzel el van intézve az élelmezése ?

Figyelt kérdés

Állandóan azt olvasom a kérdések közt, hogy "Melyik tápot ajánlanátok ? )

Basszus titeket is csak táppal etettek, vagy kaptál normális kaját is ? A kutya tökéletesen meg tudja emészteni az emberi kajákat is.

Van egy ismerősöm, Ő egy száraztápokat gyártó üzemben dolgozik. Azt mondja, hogy bejön hozzájuk a húsliszt és abból csinálják a tápokat. Elmondta, hogy a belsőségek is benne vannak, amiben a leölt állat teljes béltartalma is benne van, az ÜRÜLÉKKEL együtt.

Aztán a késztermék az állatorvosok szerint roncsolják a kutyák fogait. Azóta van sokkal több fogászati probléma a kutyákkal, mióta több évtizede elkezdtek megjelenni a száraztápok. Ti meg ezeket erőltetitek a kutyákba. Én is adok néha napján, de max egy hónapban 3-4 alkalommal. Persze értem én, nem akar azzal senki sem foglalkozni, hogy teszem azt főzzön annak a szerencsétlen kutyának. De akkor minek állatot tartani ? Gyerek koromban csak házi kosztot kaptak a kutyáink. Sosem voltak betegek és mindegyik nagyon hosszú életet élt. Most meg ilyen allergia, olyan betegség, másról sem hallok. Nagyon lenézem azokat, akik csak táppal etetik a kutyákat. Szétcseszik szegény kutyát.



2022. márc. 15. 21:58
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy kötekedő unatkozó valaki ne törődjünk vele egy troll
2022. márc. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
100%
Hát nálad vannak gondok... :D jelents fel minden táppal etetőt, hajrá.
2022. márc. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
100%
A kutya ragadozó állat. A természetben ha megfogja a zsákmány azt megeszi teljes egészében:szőr, toll, csont, zsigerek, és a bélsár. Ezt kell leképeznie a száraztápnak is.
2022. márc. 16. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok. Nincs kutyám, csak halaim vannak. De nem okoskodok itt, hogy ki mivel eteti a halait.
2022. márc. 16. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj veled kérdező, hogy te azt hiszed a kutya olyan mint az ember, ugyanolyanok az igényeik. Pedig baromira nem.

Egyébként a rágásról annyit, hogy az embereknek is az tesz jót ha rágnak, nem az ha csak úgy lecsusszan az étel. Teljesen más lesz úgy az ételek felszívódása.

2022. márc. 16. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
100%

Dolgoztam kutyatápgyárban,gépsort gyártottunk,helyeztünk üzembe.

Ugyan olyan szigorú előírások vannak rá,mint az emberi fogyasztásra szánt élelmiszerekre.

Minden berendezés rozsdamentes acélból készül.

Hajháló,cipővédő,fertőtlenítőkamra.

Minden összetevőt nyugodtan meg lehet enni,emberi fogyasztásra alkalmas,szóval ne hordj össze hülyeségeket.

Nyesedékeket,gazdaságosan tovább nem értékesíthető csontos húsokat,belsőségek,deformálodott,bevérzett,ütött húsokat dolgoznak fel.

Nem szaros belet b+😂😂

Persze nagyon olcsó tápokkal etetni egy kutyust hosszútávon biztos nem a legegészségesebb.

De egy prémium tápon nevelt kutyának semmi problémája nem lesz.

2022. márc. 16. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
89%
Hagyjad már magad kérdező, beszélsz itt hülyeségeket. Nincs nőd, vagy mi a nyomorod? :D
2022. márc. 16. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
100%

Nekem két kutyám van, az egyik utálja a száraztápot, pedig többet is kipróbáltam. Nyilván egy kölyökkutya esetében nem nézhetem, hogy nem eszik normálisan. Így nála főtt kajára váltottam, imádja.


A másik kutyám egy porszívó, bármit megeszik, így ő egyelőre jó minőségű száraztápot és magas hústartalmú alutasakost kap. Lehet idővel vele is átállok főzésre, de az 5-10 ezer forint plusz lenne havonta és igazából nem látom értelmét, ha a száraztápot is szereti. Szóval alapvetően a kutya igényeit kéne figyelembe venni, kitapasztalni, hogy mit eszik szívesen. Egyébként a többség azért száraztápot ad, mert az a legolcsóbb és nem igényel időt az elkészítése. Gondolod csak gazdagok és törődő emberek tartanak kutyát? :D Sajnos nem.

2022. márc. 16. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
100%
A tápot a kutyáknak fejlesztették ki és egészséges nekik.
2022. márc. 16. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
100%

A főtt étel olyan távol áll a kutyák természetes etetésétől, mint Makó Jeruzsálemtől. A kutya ragadozó, állatokat evett, annak minden tartozékával. Megette a húsát, a csontját, a bőrét és igen, a beleit is annak minden beltartalmával nyersen, nem kezdte ez főzögetni magának. Ha te büszke vagy magadra amiatt, hogy főzöl a kutyádnak, akkor ne legyél, mert a puha, omlós husika minden, csak nem természetes és egészséges a kutya számára.

Mellesleg szerintem teljesen felesleges ezen vitatkozni, mert mindegy, hogy ki milyen módszerrel etet, mert már az alapanyagok sem természetesek. A húsok (az emberi fogyasztásra szántak is) antibiotikummal kezelt, növekedésserkentővel etetett állatok húsából vannak, a zöldségeink génmódosítottak, kényszerérettek, permetszer maradványokat tartalmaznak, szennyezett talajban és szennyezett levegőn teremnek, minden tele van mikroműanyagokkal, tehát a természetes és egészséges táplálkozás a mai világban mind ember, mind állat számára elérhetetlen. Ezek után szerintem mindenkinek joga van eldönteni, hogy a sok rossz közül melyiket választja, mert az ideális táplálás/táplálkozás a mai világban lehetetlen.

2022. márc. 16. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!