Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért büdös a kutyám szája?

Miért büdös a kutyám szája?

Figyelt kérdés
10 hónapos sheltie kutyáról van szó aki száraz tápot eszik. Néztem a fogát nem fogköves. Nincs ötletem mitől lehet, nektek van? Minden tanácsot elfogadok

2022. márc. 16. 18:33
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Az enyémnek amióta fogváltása volt büdi a szája. Én elkezdtem neki kutyáknak kapható fogkrémmel és fogkefével mosni, hát, egy fokkal jobb, de nem az igazi. Engem is érdekelne, hogy van-e erre megoldás.
2022. márc. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%

Ez ilyen, mármint a blökik szája.

Büdös alapjáraton vagy büdösebb.

Nekik másmilyen a szájuk, emesztésük, baktériumaik és ne feledjük a száraz táp minőségét sem górcső alá venni.... sajnos beledarálnak mindent a gyárban, az olcsóbbak hát inkább nem is írom.


Szóval büdi a szájuk.

2022. márc. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
25%

1# lásd 2 válasz.


Kutya. Nem ember.


Lécci ezt a fogmosást hagyd szerintem........

2022. márc. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Jó minőségű tápot eszik (1 kg több mint 1000 FT és 92% hús,fehérje illetve vitaminok) azért is csodálkozom ezen mert a másik kutyámnak (aki ugyan ezt eszi) nem büdös a szája
2022. márc. 16. 18:44
 5/8 anonim ***** válasza:
66%
Akkor állatorvost kérdezd.
2022. márc. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%

Kíváncsi lennék, melyik táp az amelyiknek ilyen magas a hústartalma és ilyen olcsó. Minden kötekedés nélkül.


Egyébként lehet hogy nyitott a gyomorszája, volt egy ilyen kutyám. Az orvos azt mondta hogy max műtéttel lehet tenni ellene, de nem műttettem volna a kutyát a saját kényelmem érdekében, meg egyébként az orvos sem ajánlotta, mivel nem okozott neki gondot, csak büdös volt.

2022. márc. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
71%
Első vagyok, az enyém főtt kaján él, szóval tuti nincs köze a száraztáphoz. Azért én továbbra is mosni fogom a fogát, mert úgy elviselhetőbb a szájszaga😆
2022. márc. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A tapra en is kivancsi vagyok.


Ha az inye egeszseges rozsaszin, es nem fogkoves, akkor valami mas lesz a problema.

Petrezselyem, menta adhato neki a tapra szorva, vagy keves konzervbe keverve. Megelozesnek jok a barnaalga tartalmu etrendkiegeszitok, mint a Dentanol, de kaphato siman Barna alga is barfshopokban, illetve 3-4 naponta kaphatna valami ragcsat, amivel sokaig elvan, lehet nyers marhalabszar, ozlab, de preselt marhabor csont is, ami szepen karbantartja a fogakat.

Oke, hogy nem rozsaillatu a kutyak pofaja, de kifejezetten budosnek sem kell lennie, nem az az egeszseges es normalis.

2022. márc. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!