Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak az utcáról be...

Eger macska kérdése:

Mit csináljak az utcáról be szedett kutyákkal?

Figyelt kérdés

Az egyiket 2017 ben találtam Szigetszentmiklóson amit egyből haza is hoztam,ami szült is 1 kiskutyat (képen is szerepel)


A másikat is találtam 2020 ban és nem volt szivem ott hagyni


És a 4. Az én kutyám volt aminek minden oltás, ivartalanítás megvan

Itt az a gond hogy oltás nincs a kutyáknak mert pénzem nincs rá sajnos de az ételt az mindig van nekik mert a szüleim is veszik nekik meg én is. Szomszéd néni is szokott át hozni ételt ami nem fogy el neki. Szerintem jobb a sorsa mint ha utcán lenne én miden nap ki viszem őket a kertben foglalkozni, játszani mert szeretem őket. Igy oltás nélkül lehet állatot tartani? Az enyémnek megvan mar az oltas és ami szült az 03.29 én kapott időponton az oltásra mivel ivartalanításhoz szükséges az oltás


2022. márc. 18. 11:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
46%

Chipet olvastattál legalább?


Chip, veszettség elleni oltás kötelező.

2022. márc. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%
Tarsd meg. A menhelyek se oltatjak.
2022. márc. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk chipet - ami NEM igazol tulajdonjogot - nézettél, hogy megtudd van-e gazdája, vagy valaki várja őket haza?
2022. márc. 19. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Megpróbálhatnál a helyi állatvédő szervezettől segítséget kérni az oltásokban+ivartalanításban+esetleg a gazdikeresésben, utóbbit úgy is lehet, hogy nálad marad a kutya és csak közvetített gazdikereső lesz.


Az amúgy, hogy milyen gyorsan és mennyire jó helyre kerülnének, ha menhelyen lennének nagyon függ a menhely marketingjétől, a kutya kinézetétől és viselkedésétől.


Én is vittem már be felnőtt, de erősen fajtajellegű, "szép" kutyát, akit az úton futkározva találtunk, egy hónapon belül gazdisodott és kanapékutya lett egy kertes házban...

2022. márc. 19. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Ma délelőtt jöttek a szomszédban a malacok végett és igy olcsón megnézte hogy melyikben van chip de semelyikben nincs
2022. márc. 19. 18:33
 16/16 anonim ***** válasza:

Célszerű lenne még mindig valami alapítványt vagy menhelyet felkeresni velük kapcsolatban.Nézd,aranyos hogy nem akartad őket utcán hagyni,és helyes döntés volt IDEIGLENES gazdájának lenni 3-4 kutyának akiket nem tudsz eltartani normálisan.De a történetnek itt lenne a helyes véget vetni,ameddig még úgy tudsz tőlük búcsút venni,hogy semmilyen betegség áldozataiként mennek el.Egy jobb életbe,egy boldog jövőbe intenél nekik búcsút,ami remek pont lenne ennek a történetnek a végére.


Ivartalanítják,chipelik és oltják őket a menhelyek,alapítványok és új gazdik.Ezen felül nem "olcsó,de legalább sok" jellegű ételt kapnának,hanem olyan helyre kerülnének ahol ők jó esetben maximum második kutyának mennek vagy olyan helyre ahol telik jobbra is.

Nem azért mondom ezt,mert meg akarlak bántani,hanem azért mert ez lenne jó a kutyáknak is.Egészségügyi ellátás,egészséges étrend ÉS a testmozgás.Nálad maximum a testmozgás van meg.


Biztosítsd a jövőjét maximum egy kutyának,mert a leírtak alapján max arra van kapacitásotok.Rendes eledel ne olcsó vacak táp és maradék kerüljön elé,legyen továbbra is oltva,legyen védve férgek és élősködők ellen,legyen rendes körülmények közt tartva (ha kinti ugyebár rendes kutyaház kell - télen fűtött) és foglalkozz vele továbbra is.Ez 4 kutyával túl sok lenne még nekem is pedig én igen csak jól keresek.


Ha ne adj isten valami baja van a kutyának az állatorvosi költségek magasak,ha csak nem akarod végig nézni ahogy leépül vagy meghal.Egy kutyára se tudsz chipet állni,egy műtét viszont 50.000 körül kezdődik.Ezek komoly gondok,és nagyon nagy felelőtlenség így 4 állatot is magad mellett tartani akármennyire szereted őket.

2022. márc. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!